Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
vali
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2009 14:44
Bydliště: nitra

Re: Suroviny

Příspěvek od vali » 05 čer 2009 21:45

zatiaľ iba pátram po predajniach s kameňmi, ale tu v okolí Nitry je to bieda, tie české zásielkové
firmy s kameňmi - v takej cenovej relácii nám tu chýbajú. Ak na niečo natrafím dám vedieť, ale
zatiaľ sa mi javý ako najlepšie vybrať sa do Blavy osobne na to miesto ako si napísal. Ďakujem za info.

Uživatelský avatar
orwa
Příspěvky: 142
Registrován: 13 čer 2009 09:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od orwa » 15 čer 2009 11:27

Zdravím všechny giftery,
mohu vám poskytnout duralové, popřípadě železné piliny (špony). Dám vám je zdarma, ale tak nějak v rozumném množství, aby jste si nepřijeli třeba Ford Transitem, nebo Liazkou. No prostě, ať se dostane na víc lidí.
Má to jen takovej malej háček, opravdu se mně to nechce nikam posílat, takže to bude reálné asi jen pro bydlící v Ostravě a okolí. A ještě malá prosba, pokud by jste mohli postrádat malé krystaly křišťálu velikosti cca 10 až 15 mm a průměr cca 5 až 8mm, velmi bych uvítal ! Kontakt na mně : orwa@email.cz . Napište a domluvíme se .
Pavel Serafin z Nového světa http://serafin.mysteria.cz

Uživatelský avatar
slurm
Příspěvky: 461
Registrován: 31 kvě 2009 04:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od slurm » 15 čer 2009 12:00

piliny-kazdej KOVOSROT,hlinik-do 15litrovyho kyblu za 50kc jak jemne tak hrube,bronz-to sami mnozstvi 120kc ;)

HowHigh
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2009 21:52

Re: Suroviny

Příspěvek od HowHigh » 20 črc 2009 22:04

Vali,

som tiež z NR a idem sa pustiť do prvého orgáču :P ....
Živicu narýchlo síce drahšie ako Havelpol kúpim v každých Farby- Laky...ja som napríklad dnes kúpil v L&Š za 6 euro ,lacnejšie ako Lamit ......

Piliny zoženiem , ešte som neriešil , asi zajtra ale to je NO problem

Tie kamene, no viem že som vídal všelikde po NR ale neviem kde.....
Tak som bol dnes pri synagoge v Bonsai centre, tam majú aj krištály ale také niekoľko centimetrové čo mne nevyhovujú ,,,je to zbytočne veľké keď tak do tých Kýblových by som ich šupol......

Ale netreba Blavu ;)

Vo Vrábloch je vraj dobrý obchod, dnes som tam vybehol pred šiestou hodinou, lenže , mali len do piatej tak ništa, ale vraj tam majú dobrý výber a tie kamene tam sú vraj SILNÉ.....

A tu je ešte možnosť v Topoľčanoch http://www.lotoscentrum.sk/index.php , zdá sa mi to dobré a aj tie krištály 80g , 8-12 ks za 2,76 euro sa mi zdá v pohodičke....

Tak to je všetko čo som dnes vyčmuchal, takže dá sa nájsť...treba hladať :D

vali
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2009 14:44
Bydliště: nitra

Re: Suroviny

Příspěvek od vali » 21 črc 2009 12:08

HowHigh píše: Vo Vrábloch je vraj dobrý obchod, dnes som tam vybehol pred šiestou hodinou, lenže , mali len do piatej tak ništa, ale vraj tam majú dobrý výber a tie kamene tam sú vraj SILNÉ.....
HowHigh
Zdravím Ťa , kde konkrétne vo Vrábloch je ten obchod ? Chodievam dosť často na služobky, tak by som sa tam rád
pozrel.
Dík za info. Špony som kúpil v Šali v zberných za priecestím, v Nitre som pátral po nich ale nie s veľkým úspechom.
Zistil som , že nejaká firma - neviem ako sa už presne volá - začínalo to na E- má prevádzku pri železnici
vzadu za hondou pri moste na cabajskej, ktorá tieto špony odoberá od rôznych firiem v nitre, ale som tam nebol,
lebo som ich už zohnal v spomínanej Šali. Takže neviem ako to tam chodí.
Nie som presne z nitry , pracujem tam hodne dlhú dobu , ale to nie je dôležité.Nitru uvádzam preto, lebo
je to predsa len známejšie mesto , ako nejaká dedina v jej okolí.

Takže nech sa ti ten Orgáč podarí.

HowHigh
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2009 21:52

Re: Suroviny

Příspěvek od HowHigh » 22 črc 2009 13:57

No Vo Vrábloch sa nevyznám, tak sa to pokúsim vysvetliť.........

Pri vstupe do mesta máš OD Jednota a naproti Lidl, je tam kruhový objazd na ňom pôjdeš rovno po hlavnej ceste a asi 500 m za kruhovým napravo je viditeľne napísané Ezoterický obchod, tam odstav rovno auto a asi 10 m od toho obchodu je ten obchod s kameňmi volá sa Galerka....Určite to nájdeš, lebo som bol asi tak 1 krát vo Vrábloch po veľa rokoch a vedel som len o tej Jednote :)

Takže vlastne pôjdeš len rovno , rovno a za kruháčom to kúsok je ....Tuším to bola taká oranžová budova............

HowHigh
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2009 21:52

Re: Suroviny

Příspěvek od HowHigh » 28 črc 2009 18:40

Vali,

No tak v tých zberných pri Honde my povedali, že len vykupujú suroviny....
Tak som obehal takých 5-6 rôznych prevádzok a pýtal sa a nakoniec s úspechom som kúpil v mlynárciach v poslednej odbočke vpravo pred železnicou smerom na pekárne je výkup železa a tam majú špon dostatok :P
Dnes som aj bol v tých Vrábľoch po tie kryštáli, tie malé boli len tromlované , ale som si kúpil väčšie a dlátom rozšiepil, umyl tak cca 5 min. vo vode a práve sa nabíjajú na Slnku...........

Len neviem koľko ich mám mať na Slnku a či ich aj ponoriť cez noc do slanej vody, lebo to mi tam pani poradila, že tak sa od nich vycicia negatívna energia ( ostane čierna voda) a teraz neviem či to spraviť, keďže by sa to malo v tom orgonite samočistiť..... Poraďte prosím niekto, lebo zajtra by som už chcel niečo vytvoriť............. 8-)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Suroviny

Příspěvek od sophia » 28 črc 2009 21:17

HowHigh píše: Len neviem koľko ich mám mať na Slnku a či ich aj ponoriť cez noc do slanej vody, lebo to mi tam pani poradila, že tak sa od nich vycicia negatívna energia ( ostane čierna voda) a teraz neviem či to spraviť, keďže by sa to malo v tom orgonite samočistiť.....
to můžeš udělat a nemusíš...
já je dávám nabíjet jen na cb bez vody a taky jsou nabité potom... :)

HowHigh
Příspěvky: 4
Registrován: 20 črc 2009 21:52

Re: Suroviny

Příspěvek od HowHigh » 28 črc 2009 22:46

Díki za radu,
tak ich len ráno šupnem ešte nachvíľu na Slnko, pustím mantry , zapalím vonnú tyčinku a na čerstvom vzduchu sa do toho pustím.......Som zvedaý :P

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 29 črc 2009 13:23

Taky mě zajímá jestli druh špon (třísek) má vliv na kvalitu a účinnost orgonitu. Je mně jasné, že čím hutnější hmota, tím má nižší vibrace.Tedy např. hliník je nejlehčí a "nejřidčí" (nevím jaké atomové č. má) a má tedy nejvyšší vibrace a je tedy nejlepší? Dále bych v pořadí umístil měď jako čistý kov, pak železo (čistý kov -relativně) a pak slitiny mosaz a bronz ( je v nich olovo a cín no a zinek asi). Jak to vidíte vy?

Alchymista
Příspěvky: 31
Registrován: 23 čer 2009 22:46

Re: Suroviny

Příspěvek od Alchymista » 29 črc 2009 21:47

Čo sa tyka kovovych pilin myslim,ze to asi nebude jedno ake pouzit.Zalezi asi od toho,na aky ucel chceme orgonit pouzit...napr.na CB,alebo na orgonit pre rusenie vyzarovania radaru...alebo na harmonizovanie priestoru.Kazdy kov prinalezi k planete.Napr. zelezo-Mars./agresivny/.Skuste si do google zadat "planety a kovy". Osobne si myslim,ze ak by som chcela mat orgonit k posteli,do miestnosti na stahovanie elektrosmogu a na harmonizovanie priestoru nemal by obsahovat zelezo,ocel...a pod. tam by som volila skor mosadz,med,hlinik /cin?/ zlato/slnecna energia/...Ak by som chcela orgonity do auta,alebo na geopatogennu zonu,tak myslim,ze tam by mohli byt pouzite take tie s agresivnejsou energiou ako je ocel,zelezo.Tam to chce silu. :)

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Suroviny

Příspěvek od ercecko » 29 črc 2009 23:26

na tom urcite neco bude, ja prave pouzivam takovy mix co mam tady z kovoobrabeni a ani nevim co tam vse je, ale vim ze med ani hlinik tam nemam, to musim sehnat..

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Suroviny

Příspěvek od cardej » 05 srp 2009 11:41

Piliny-
Tam kde vyrábí náhradní klíče k FAB- je to směs hliníku , mosazi .Většinou dají rádi.
Zkoušel jsem to a funguje to dobře.Pouze to doplňuji ještě Fe třískami .Celkový vzhled s efektem mosazi.

Pryskyřice HAVEL ideální a cenově přijatelná.

Kameny- křištál, ametyst, růženín,granát

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Hox » 05 srp 2009 14:03

sophia píše:už se to tady někde probíralo, že http://www.mineral-blaha.com je levnější
asi jak na co, ale nic podobného jako ty minihroty od Gerais jsem tam nenašel, a posledně to nebyly žádné minihroty,
co mi přišlo, některé až 5 cm dlouhé a 0.5cm v průmerů.... za tu cenu mi to příjde vynikající

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Suroviny

Příspěvek od sophia » 05 srp 2009 14:11

Zkoušel jsem udělat stejný tb z minihrotů a stejný ze surových krystalů od Bláhy. Od Bláhy to tb bylo výrazně silnější, ty minihroty jsou příliš malé k poměru pryskyřice a špon. Aby bylo stejně krystalů, musel bych dát asi 6 minihrotů a za tu cenu bych z jednoho sáčku moc nevyrobil. Taky nejsem úplně přesvědčen o tom, že je dobré aby v jednom tb bylo několik kusů kamenů, tomu se snažím vyhýbat. Pokud někdo sežene levnějšího prodejce než je Bláha, budu rád brát od něj. Toť moje zkušenost. :)

Odpovědět