Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 08 kvě 2011 23:13

Stisko, krásne kúsky, naozaj, ja momentálne tiež riešim krystaly, získala som kontakt do Pezinku u nás, ak výjdu v ústrety s cenou, dám ti vedieť... iak Mineral Metal, ten nespomínaš.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Suroviny

Příspěvek od kocour » 08 kvě 2011 23:40

Stisko píše:Poraďte prosím někdo kde sehnat křišťály do TB ve slušné ceně. Minas už nefungujou tak jak dřív, úplně se to tam změnilo a nemají vůbec žádný výběr. S Blahou nemám dobrý zkušenosti, každou chvíli mají něco jiného, pořádně neví co mají na skladě a ani ti neřeknou přesnou cenu. Tak by se hodil nějaký nový velkoobchod, poraďte prosím :cry:
Kupuju přes ebay.

Uživatelský avatar
Zareta
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2011 22:59
Bydliště: východ Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Zareta » 22 kvě 2011 23:00

alfomilka píše:dakujem. skusim.
este by som mala otazku na zivicu. Doteraz som pouzivala Havelpol834, velmi spokojna. Ale potrebovala by som nejaku ciru, aby bolo pekne vidiet, aky polodrahokam tam davam. Ked som na to pouzila 834, tak mi ten kamen padol na dno a velakrat nebol zaliaty v zivici. A ked som naliala troska zivice najprv a az po stuhnuti kamen, tak ani neviem, aky kamen tam je. A ani sa neda moc dobre farbit. Ktora cira je dobra. a podla moznosti nie velmi smradlava.
Kříšťálová pryskyřice se vyplatí jen na osobní orgonitky a "šperky", jinak člověk spláče nad dírou v peněžence. Ale jsou krásné a průhledné. Kyvadlo je mimořádně přesné a používám ho moc ráda.
Obrázek
Obrázek

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 23 kvě 2011 12:24

Zareta, prosím Ťa, aká forma je na to kyvadielko? To más z lukoprenu, alebo z čoho? A krištáľová živica je lepšia na prívesky ako Havelpol 4 UV číra? ak áno, tak v čom? Díky...

Uživatelský avatar
Zareta
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2011 22:59
Bydliště: východ Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Zareta » 23 kvě 2011 20:44

monikag píše:Zareta, prosím Ťa, aká forma je na to kyvadielko? To más z lukoprenu, alebo z čoho? A krištáľová živica je lepšia na prívesky ako Havelpol 4 UV číra? ak áno, tak v čom? Díky...
Ahojky - nesmrdí a nevyvíjí teplotu při tuhnutí, takže formy se dají dělat i z toho, co by nesneslo jinou pryskyřici. Jednu formu mám z latexu, druhou ze silikagumu. oboje udělají fajn tvar, ale pak kyvadlo ještě namáčím - pro lesklý povrch. (Lukopren mi na kyvadlo nezbyl ....ten udělá povrch téměř dokonalý). Jinak je 4 Havel naprosto v pohodě. A ještě jeden rozdíl - křišťálová mnohem dýl tuhne. Tak se to trochu drží rukou. A to nemuvím o ceně.... :?

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 23 kvě 2011 21:51

Tak to potom je lepšia Havelpol 4, veď po pár dňoch úplne vypáchne, absolútne nesmrdí... Tak díky za info... ;)

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Suroviny

Příspěvek od Ondřej » 24 kvě 2011 20:51

No ta křišťálová je pro mě záhada... Můžeš vyfotit etiketu co v tom vůbec je?

petrs
Příspěvky: 26
Registrován: 26 dub 2010 07:22

Re: Suroviny

Příspěvek od petrs » 24 kvě 2011 21:37

Ondřej píše:No ta křišťálová je pro mě záhada... Můžeš vyfotit etiketu co v tom vůbec je?
http://www.koralek-obchod.cz/eshop/cs/m ... 28668.html
nebo lépe
http://www.elchemco.cz/uvod/

Uživatelský avatar
Zareta
Příspěvky: 6
Registrován: 24 úno 2011 22:59
Bydliště: východ Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Zareta » 25 kvě 2011 21:18

petrs píše:
Ondřej píše:No ta křišťálová je pro mě záhada... Můžeš vyfotit etiketu co v tom vůbec je?
http://www.koralek-obchod.cz/eshop/cs/m ... 28668.html
nebo lépe
http://www.elchemco.cz/uvod/
Přesně - používám tu první.

pavel
Příspěvky: 25
Registrován: 22 srp 2009 10:55

Re: Suroviny

Příspěvek od pavel » 26 kvě 2011 01:09

tak teď do toho praštim, ať všem zvednu mandle.
Nevím, kde berete jistotu, že voskové orgonity nejsou dost silné. V orgonitech se zdá být však i energetická kvalita. A ta je mnohde faktorem snad i důležitějším. Ostatně milenec nejni ten, kdo se udělá třikrát, ale ten, se kterým je partnerka štastná. Nezapomínejte prosím, že epoxidové pryskyřice jsou umělé hmoty. Zkuste udělat epoxidové orgonity bez křišťálu, skoro se s nimi nedá dýchat. Zkuste pak jeden z vosku nebo jiného organika a ty jsou pohodlné i bez kamenů. Při výrobě epoxidových pryskyřic vzniká mnoho toxických látek. Většina těchto komponentů byla testována na zvířatech. Zkuste domyslit zda nemůže zůstávat proto určitý otisk i v charakteru vyzařované energie.
Běžně pracuji i s epoxidovými kousky, ale povím Vám, že nejsem spokojen na sto procent s jejich charakterem. Tak na 60 %. Je sice rychlá a tvrdá, jak říkáte, ale právě tím je dost nepřirozená.
Dalším argumentem tedy má být rychlost proudění energie. Nevnímám rychlost jako něco důležitého ve srovnání s kvalitou. Tohle jsou podle mne nepodstatná kritéria. Považuji při výrobě orgonitů za důležité kvalitu vstupních ingrediencí, i kamínek by měl být kvalitní. Ono sice potom máte silnej a rychlej orgonit, ale jaksi lítá tam, a to dost rychle divná energie. Věřte nebo ne, ale dobrá půlka křištálů vůbec nemusí být vhodná. Proto se ptám, jestli umíme posoudit kvalitu použitého krystalu, a ruku na srdce, jak na tom všichni sme.
Ale prosím berte tohle všechno jen jako můj názor, ne jako tvrzení nějaké pravdy. Radikalismus pro diskusi jsem zvolil záměrně, právě tak jako byl zvolen radikálně argument pro posouzení kvality orgonitů - úhel rychlosti a tvrdosti. s pozdravem pavel

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Suroviny

Příspěvek od pepr » 26 kvě 2011 08:13

Epoxidy tady nikdy nikdo moc nevyzdvihoval.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Suroviny

Příspěvek od Ondřej » 27 kvě 2011 16:34

Pavel: Taktický orgonit je vždycky primárně o síle... A světe div se, s mýma polesterama nikdy nikdo nezjistil žádný energo-kvalitativní problémy, takže tvůj názor řadím do říše teorií... Zato s voskama to dopadá dlouhodobě špatně. O borcovi v SR jsem tu už psal, jak ho ukazoval léčitelovi-kapacitě a ten mu řek, ať ho radši vyhodí poněvadž mu energii spíš odsává... No ale nevyrábějte to, když kilo palmáče stojí 17kč bez dopravy a daně...

Zdeněk
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2011 06:30
Bydliště: Zlín

Re: Suroviny

Příspěvek od Zdeněk » 29 kvě 2011 19:25

Zareta píše:
monikag píše:Zareta, prosím Ťa, aká forma je na to kyvadielko? To más z lukoprenu, alebo z čoho? A krištáľová živica je lepšia na prívesky ako Havelpol 4 UV číra? ak áno, tak v čom? Díky...
Ahojky - nesmrdí a nevyvíjí teplotu při tuhnutí, takže formy se dají dělat i z toho, co by nesneslo jinou pryskyřici. Jednu formu mám z latexu, druhou ze silikagumu. oboje udělají fajn tvar, ale pak kyvadlo ještě namáčím - pro lesklý povrch. (Lukopren mi na kyvadlo nezbyl ....ten udělá povrch téměř dokonalý). Jinak je 4 Havel naprosto v pohodě. A ještě jeden rozdíl - křišťálová mnohem dýl tuhne. Tak se to trochu drží rukou. A to nemuvím o ceně.... :?
Jsem začátečník a zatím jen čtu vaše příspěvky.
Potřeboval bych odpověďet na 2-zatím-otázky.Pročítaljsem si nabídku od F.Y.Havelpol.
Mají tam polyester.odlévací pryskyřici-nešla by použít na orgonity?
A druhý dotaz-u Havelpol 4 UV čirá je napsáno že není předurychlená a u Havelpol 1 základní že je předurychlená. Je v tom nějaký zásadní rozdíl?
Děkuji Zdenek.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 30 kvě 2011 12:02

Zdeňku, nepoznámodlévací pryskyřici, ja robím už len so 4 UV číra. V 1 a 4 je rozdiel len v tom, že pri 1 pridávaš len tužidlo, kobalt je už v živici, pri 4 pridáš tužidlo, zamiešaš a pridáš kobalt, to je všetko...takže pri 1 treba k živici kúpiť tužidlo a k 4 tužidlo aj kobalt, rozhodne odporúčam 4, je krásne priehľadná, ale na obyč . orgonity, napr, na zakopávanie je aj 4 dobrá, len je matná, jemne namodralá, nepekná farebne...

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Suroviny

Příspěvek od jiřík » 15 zář 2011 08:56

byla tu otazka ohledne sehnani kristalu.psal jsem vcera vecer do Minas Gerais o co jim jako jde :) ,ze nemaj zadny maly a stredni na sklade a pan Havel mi hned rano odpovedel,ze cekaj na nove zbozi,ktere bude do dvou mesicu na sklade.takze tak..

Odpovědět