Jak pracovat s minerály

Jak začít, zkušenosti...
Uživatelský avatar
bionflow
Příspěvky: 71
Registrován: 24 kvě 2009 21:09
Bydliště: skoro ∞

Jak pracovat s minerály

Příspěvek od bionflow » 28 kvě 2009 21:05

Jak pracovat s minerály

Nejdříve je potřeba kameny očistit. Nejenom mechanicky, ale i energeticky. Očištěním kamene očistíme nejen prostor a samotný kámen, ale především sami sebe.

Všechny kameny se nečistí a nenabíjí stejně, ale různě podle jejich složení a struktury.

Můžete je čistit těmito způsoby:

VODOU: pramenitou, mořskou nebo minerální, nejvhodnější je voda tekoucí, ne stojatá či zakalená. Tekoucí voda odplavuje nahromaděné energie a pročisťuje. Používáme podle druhu kamene a aplikujeme po dobu od několika vteřin po několik dní.

SLUNCEM: dobíjíme a čistíme podle citlivosti kamene

ZEMÍ: zakopeme na čistém místě do pěkné půdy a necháme čistit podle individuálního druhu kamene. Po vykopání propláchneme a necháme na slunci nabít.

SOLÍ: položíme na misku se solí nebo je do ní úplně zahrabeme. Po vytažení opláchneme a opět necháme nabít na slunci.

MINERÁLY: běžně se používá skleněná miska naplněná čistými krystaly (křišťál, ametyst, citrín, hematit apod.) na kterou kámen položíme a necháme několik dní čisti. Podle typu kamene volíme individuálně délku čištění a vhodný čistící druh minerálu. Ne všechny minerály se navzájem snáší. Miska hematitu má všeobecně čistící vlastnosti pro většinu minerálů. Hematit jako takový je samočisticí.

VIZUELNĚ: uvolníme se, zklidníme své myšlenky a představujeme si, že kámen, který držíme v ruce obaluje bílé čisté světlo lásky, která vyčistí negativní energii z kamene a posílí jeho pozitivní vibrace.

BYLINKAMI: kámen zabalíme do vonných čerstvých bylin, které nám pocitově dělají dobře a necháme na slunci byliny zaschnout kolem kamene. Takto vyčištěné minerály mají zvlášť silné léčivé účinky.

Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný a proto i on vyžaduje vždy něco jiného. Některé kameny se nabíjí na přímém slunci, jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje a jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.

Kameny, které se mohou nabíjet pouze v noci:
Ametyst, Růženín, Charoit, Křemen, Smaragd, Malachit, Chryzokol, Chrysopras, Chalkolit, Granát, Diaspor, Heliotrop, Jaspis, Kunzit, Labradorit, Uvolit, Mezolit, Vltavín (Moldavit), Měsíční kámen (Selenit), Nefrit, Obsidián, Opál, Oranžový kalcit, Rodochrosit, Rubín, Sodalit, Topaz, Lapis lazuli, Magnezit

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od Hox » 31 kvě 2009 10:28

podle mě to je moc složité, stačí dva jednoduché postupy čímž se vyčistí / nabijou všechny kameny:

a) v pyramidě (orientované podle světových stran, kameny v 1/3 výšky, nechat tak 12 hodin)

b) v cloudbusteru - do sklenice s vodou, sklenici posadit na vršek CBčka. K nabití stačí 3 hodiny, po sundání začnou kameny ihned pozvolna ztrácet
"náboj", po cca 45 minutách se dostanou do +- stejného stavu jako před nabitím.

Rio

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od Rio » 01 čer 2009 09:20

Dle mého čištění, nabíjení a následné naprogramování ve velice velký vliv na výsledný efekt - tím je míněna síla a její čistota.

Petr
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2009 14:34

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od Petr » 06 čer 2009 14:43

http://www.demiurg.cz/index.php?option= ... &Itemid=32

Použijeme dvě misky: jednu větší a jednu menší (keramika, sklo). Menší misku vložíme do větší.Do větší misky nasypeme okolo té menší sůl (himálajskou, kamennou, mořskou) - měla by být cca do 5 – 10cm výšky.Do menší misky nalijeme do stejné výšky vodu a vložíme kameny (šperky, ….).Voda je informační medium – přenáší informace, sůl je vstřebává přes sklo (keramiku). Tímto způsobem můžete očistit každý kámen (cca 2 dny), kromě jantaru, který lze očistit lehce nad svíčkou. Ale pozor na rozpadnutí, ten do vody nepatří.U křemenů vzhledem k tvrdosti lze také doporučit možnost očistění nad svíčkou (vznikaly při vysokých teplotách).

A zde nabíjení kamenů

http://www.demiurg.cz/index.php?option= ... &Itemid=32

A je to :)

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od Aerosmith » 05 črc 2009 22:20

Chci se zeptat vás co máte CB: jak programujete krystaly. Stejně jako u TB nebo HHG?

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od sophia » 05 črc 2009 23:43

jj, úplně stejně - což je hodně dlouho. Někdo nabíjí krystaly do CB už vlepené do trubek, ale před zalitím, ovšem pokud máš grif a vlepuješ je rychle tak to není třeba. Nabíjím všechny kameny na CB a no problem. Stejně tak při výrobě je vše u CB takže to dostává celou dobu co potřebuje + succor punch jako bonus. :)

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2009 12:37
Bydliště: Hr city
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od Helias » 08 črc 2009 17:43

bionflow píše: VODOU: pramenitou, mořskou nebo minerální, nejvhodnější je voda tekoucí, ne stojatá či zakalená. Tekoucí voda odplavuje nahromaděné energie a pročisťuje. Používáme podle druhu kamene a aplikujeme po dobu od několika vteřin po několik dní.
Zajímalo by mě ... vodou tekoucí se myslí přírodní potůček nebo můžu použít i vodu z vodovodu? Vím, že z toho vodovodu to není úplně ideální, protože je chemicky zpracovaná ... ale ... jak moc to vadí???
"Lenost je zvyk odpočívat dříve, než se člověk unaví" - Renard

mufin
Příspěvky: 132
Registrován: 05 črc 2009 19:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od mufin » 08 črc 2009 22:55

Většinou pro řádné očištění křišťálu se radí ponořit jej, zavěsit, pod tekoucí vodu (klidně z kohoutku a může téct pomalu, nemusí proudem) hrotem dolů, na půl hodiny a to by mělo stačit. Pak nabít na sluníčku i pár hodin... U jiných kamenů je to různé, viz literatura atd...

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od Ondřej » 09 srp 2009 13:07

souhlas s mufinem.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od kocour » 26 čer 2010 08:34

Jak už tady na jiném místě před časem napsala Levi k nesvobodě kamenu v orgonitu... Dost mě to téma trápí a nemám jej pořád úplně vyřešené, proto se ptám na názor ostatních: používat kameny nebo ne? Nebo existuje "procedura", kterou je vhodné provést před uložením - "odpojení", napsal jinde tady Čarděj v diskusi o taktickém indukčním TB?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od Ondřej » 26 čer 2010 18:31

Klidně kameny nepoužívej. Ale pak ten orgonit radši nikomu nedávej:) Tohle jsem psal Levi:
"Mají krystaly nějaký problém, že doteď byly scvaknutý mnohem brutálnějším tlakem po miliardy let, než je vyhrabali bagrem?"
A drtivá většina krystalů doteď scvaklá je a ještě hodně miliard let zůstane? Hm?

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od kocour » 26 čer 2010 19:42

Proč bych neměl nikomu dávat orgonit bez kamenů???

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od levi » 27 čer 2010 00:04

Ondřej píše:Tohle jsem psal Levi:
"Mají krystaly nějaký problém, že doteď byly scvaknutý mnohem brutálnějším tlakem po miliardy let, než je vyhrabali bagrem?"
A drtivá většina krystalů doteď scvaklá je a ještě hodně miliard let zůstane? Hm?
No jo, ještě jsem ti neodpověděla, že jo? :oops: Promiň, nestíhám...
Včera jsem si v meditaci prošla cestu jednoho křištálu +- od jeho "zrodu" v zemi, přes pobyt "doma" v hloubce (s tlakem okolo něho, jak správně píšeš), pak vyhrábnutí bagrem, nějaké kejkle na povrchu a zalití do orgonitu.
Pocity:
Zrod, pobyt v zemi, tlak okolo, všechno v pořádku. Vyhrábnutí bagrem - šok. Úplně jiné energie, než na jaké je zvyklý. Manipulace s křišťálem, nějaké převážení, osahávání lidmi - všechno příliš rychlé, aby to mohl vnímat, zná jiné "plynutí času". Smutek po domově - po zemi. Zalití do orgonitu - pocit jakoby mě někdo sevřel do železné svěrací kazajky, narovnám se, otevřu vršek (korunní čakru - hrot křišťálu) a makám a makám na plný výkon (nebo na trochu menší výkon, podle toho, jak mě to sevře, někdy se můžu trošku flákat 8-) ).

No jo, co s tím? Tak si to (jako křišťál) projíždím znova a znova a hledám možnosti.
První možnost: Možná se mi už nechce být v zemi, možná se mi chce ven. No jo, dobrý, tak jsem venku, ať už pomalu sám přirozeně (lepší možnost) a někdo mě najde na poli, nebo mě skutečně vyhrábnou tím kovovým (fuj, ale vydržím to) bagrem, jsem křišťál dobrodruh, tak hurá, jdu do toho! No jo, to mi ale neřeší zalití do pryskyřice. Dobrodruh - nedobrodruh, moc se mi to nezdá. Jako fajn, ale fakt to není moje představa o světě tam venku, já jsem chtěl něco zažít a ne jen makat jak šroub.

Tak jinak: jsem křišťál, který vnímá situaci na Zemi a chce se do toho nějak zapojit. Hm, to už je lepší. celkem i přijmu podmínky, ve kterých jsem. Když teda vím proč a když jsem si to vybral. (Ondřejovi jsem to při jiné příležitosti a v jiných souvislostech popsala jako "úkol hodný křišťálu") Teda ne že by objetí pryskyřice byl můj šálek kávy, ale chápu, že to zvýší můj výkon a že spolu s tím okolo mě jsme celkem sehraný tým... a že jsem koneckonců chtěl něčím přispět, že jo? Tak co si stěžuju... já si vlastně ani moc nestěžuju. Já to celkem beru.

No a pak mi nacvakávaly asociace jako - když já (jako člověk) jsem sevřená v nějakém presu, v nějakém tlaku okolností, jaké to má pro mě plus a mínus, jak se často taky můžu cítit nesvobodná (čímž nechci omlouvat způsobení nesvobody jinému) ALE nejdůležitější v ten okamžik je pro mě skutečně VĚDOMÍ, uvědomění si souvislostí, uvědomnění si důvodu mého jednání, uvědomění si mojí skutečné podstaty - a mojí SVOBODY. Svobody, díky níž jsem si zvolila situaci, ve které jsem. I když to momentálně vnímám jako omezení, někdy jsem se nějakým způsobem rozhodla si tohle prožít. Třeba si to ty křišťály zalité v orgonitech taky na nějaké úrovni zvolily. A třeba taky ne, každopádně bych jim tu jejich svobodu nerada upírala. Já křišťál vnímám jako moc důležité srdce orgonitu a moc nerada bych měla orgonity se smutným srdcem. Takže si jednak budu přát, aby se ke mě dostali jenom ti "dobrodruzi zapálení do práce" a než je tam zaleju, tak se jich pořádně (a třeba několikrát) zeptám, jestli můžu, jestli se na to cítí a jestli to z nějakého důvodu opravdu chtějí.

Snad jsem se nerozkecala moc ;)
Krásný den všem.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od kocour » 27 čer 2010 08:49

Levi, díky moc za odpověď.
Vnímám to podobně - vychází mi z toho stejný závěr jako u Tebe, tzn. se svými kameny komunikovat, ptát se jich, zasvěcovat je do práce, spolupracovat s nimi na vědomé úrovni.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Jak pracovat s minerály

Příspěvek od Mike.Jt » 27 čer 2010 14:09

tak to je pěkné, ale existuje nějaké řešení pro ty "normální" orgonitáky, co s kameny komunikovat neumí ?
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Odpovědět