Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Aien » 20 dub 2010 08:32

Mám Reiki II asi 7 let, to špatné co vám asi vadí je závislost na osobě mistra reiki, které někteří podléhají, chovají se jako členové nějaké sekty a svoji energii mistrovi přímo cpou. Je potřeba jednat rovnoprávně, já pán ty pán,do těm setkání s mistrem nikdy nechodím, radši jsem si to nastudovala z knih ( Ruce světla a jiné).Možná jsem neměla štestí na výběr mistra reiki, některým ta závislost žáků dělá moc dobře na ego.Připadalo mi to jak ve smečce, kde alfa samec vládne a ostatní leží na zádech , odhalují břicho a hradou packama ve vzduchu. :lol:

denton2
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2010 09:18
Bydliště: Nová Paka (Podkrkonoší)
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od denton2 » 20 dub 2010 09:32

Aien - mluvíte mi přímo z duše. Mistr vás pouze naladí a jakékoliv vazby mezi žákem a mistrem jsou naprosto nepřijatelné. Je to omezující a žákovi to brání v dalším duchovním vývoji.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Ondřej » 20 dub 2010 20:57

Hox: dík za odkazy na toho Rusa, ještě na to kouknu. Nebo kouknem. Zatím se může každý mrknout na http://psitalent.de/ S tímto borcem jsem jednal. Ale nově se ke mě doneslo, že pokud nezná přesné mechanizmy zasvěcení a toho co se děje, je možné, že to neopravil úplně. Existuje ještě technická cesta (to je duchovno co?), kterou to lze opravit. Prý podstatně spolehlivější. Víc tu o tom psát nebudu, ale zájemci mi můžou psát na mail a dám si vás na seznam, pak uvidíme až se k tomu dostanem. Na té Erdlově stránce si nechte googlem vyhledat "reiki". Podle mě jsou stránky dobrý zdroj dat. četl jsem jen EN verzi.

denton: ano mistr tě naladí, ale poněkud trochu úplně jinam. Se Zdrojem to nemá nic společnýho, i přes to, že "to funguje".

Aien: všimni si jedné věci - Brennan ani v jedné knížce nenapsala slovo "Reiki"... Vždycky jen svoje vlastní schopnosti napojit se sám.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Ondřej » 20 dub 2010 21:05

Erdl mimochodem taky dělá trochu orgonitu:)

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Mike.Jt » 20 dub 2010 21:44

Jen tak jestli to chápu dobře, tak používání reiki bez zasvěcení je tudíž na 100% bzepečné ? Nebezpečí je to že mě mistr napojí někam kam nechci ? ( třeba i nevědomky )
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od am2 » 20 dub 2010 22:54

V takových věcech je nesnadné poradit. Následuj kombinaci svého zdravého selského rozumu a své intuice. Ta tě zavede tam, kde máš být a co máš prožít, a co bude pro tvůj další vývoj užitečné. ("kdo hledá, najde, kdo prosí, bude mu dáno, kdo klepe, bude mu otevřeno". Neplést slovesa "klepat" a "zaklepat", to tam rozdíl.)
Pokud se rozhodneš pro zasvěcení, je dobré poprosit předtím Boha, aby tě případně ochránil, kdyby to nebylo nic dobrého. Jinak spousta lidí bylo zasvěceno a zdá se že to přežili :D . Je dobré poznat trochu blíže toho zasvětitele, jak na tebe působí, jestli z něj cítíš pokoru, snahu po poznání a upřímnou touhu pomáhat druhým, nebo něco jiného.

Jak naznačuje Ondřej, reiki není bezpodmínečně nutné pro to naučit se pracovat s kosmickou energií.

Lecitelske a jine schopnosti (vč. pozitivního "programování" čehokoli, vč. krystalů) se člověku přirozeně odblokují, pokud se snaží svůj život směřovat tak, jak je to naznačeno v doporučeních většiny velkých duchovních učitelů (Buddha, Ježíš...). Toto funguje i jako přirozená ochrana proti negativním entitám (ať už těmi přímo se projevujícími se, nebo těmi skrývajícími se za duchovními a láskyplnými bytostmi). (Tímto netvrdím, že všichni andělé apod. jsou skrytí upíři ("podle ovoce poznáte je").)
Podle mě je nejlepší se obracet na pomyslného "Absolutně Nejvyššího Boha" či něco takového a toho považovat za svůj cíl. Není náhodou, že v Novém Zákoně i jiných podobných spisech se vždy hovoří o cestě k bohu (nebo Kristu), o modlení se k bohu apod., ale nikdy ne k andělům apod. Ti se tam případně vyskytují jen jako zvěstovatelé, nikoli jako Cíl. V tibetskych budhistickych naukach se sice prosí k určitým bytostem, ale zase jen o to, aby pomohli hledajícímu na cestě k bohu. (Zjednodušil jsem to.)

Hlavně je tu problém, že reiki je slovo, které může znamenat u různých lidí různé věci. Původního reiki se stejně drží jen málokdo, většinou si tam nabalí mnoho jiných věcí časem.
Někdo uhne k egu a nabalí si tam spoustu balastu k těm energiím. Někdo povyroste a pochopí, že existuje jen jedna univerzální energie, kterou lze používat na všelicos a už se jí nesnaží dávat jména a vlastnosti a nevidí její původ u nějakých speciálních bytostí, ale naopak se snaží, aby tu energii získával z právě z toho nejuniverálnějšího, co je za vším.

Někdo ti dá "reiki", a předá ti balast nebo nic. Někdo ti dá "reiki" a pomůže ti s bloky v těle či na duši.
Někdo ti dá reiki a předá ti energii vyšší než reiki, i když tomu říká reiki...

S Alue nelze tak úplně souhlasit (a nejsem sám). Pokud bychom měli brát její
"nestrkat nos do věcí, o nichž nic nevíme a napřed si o nich něco zjistit",
to bychom s čistým svědomím nemohli dělat téměř nic.
Po revoluci v době začátků reiki v ČR se ani nebylo koho zeptat. Lidem se reiki často spíše připletlo do cesty... Nebo někoho něco trápilo a byl schopen zkusit vše, co říkalo, že mu pomůže se toho zbavit...
Také termín "duchovně hledající" neobsahuje slovo hledající jen z legrace, ale protože to bývá většinou hledání a zkoušení...

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Hox » 21 dub 2010 06:56

díky za odkaz na Erdla, víceméně mi potvrdil co jsem o reiki tušil. (mimochodem, bavil jsem se o problému reiki s jedním známým co má určité přirozené schopnosti , potvrdil mi že je to škodlivé a doporučil mj. spálit veškeré
materiály, průkazy a skripta co člověk dostane na zasvěcení, protože můžou fungovat jako "brána" k odsávání energie)

z Levašových knížek doporučuju hlavně jeho autobiografii, kde rozebírá spoustu témat, a potom "Russian history viewed through distorted mirrors", což se taky netýká jenom ruska, ale spíše celé planety. Ta poslední kniha,
"Final Appeal to Mankind" je taky super, ale trochu hůře stravitelná. kdo umí rusky má výhodu, v ruštině je těch knich daleko víc, my ostatní musíme čekat na překlady :?

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Aien » 21 dub 2010 07:57

Trochu jste potvrdili moje tušení, ty různý zaříkávadla a klikyháky mi připadají nesmyslné a podežřelé, nepoužívám to.Pálit nic nebudu, spíš to dám do sběru, toaletní papír z recyklátu bude užitečný, kromě toho věřím, že duchovní podstata se spálením nezničí, ale dostane do vyšší sféry.Neříkám si léčitelka ( to je moc "hóch") ale čarodějka, jako babička a maminka, spočívá to v bylinkářství, používání Dornovy metody na rovnání kostí-při tom zjistím jak na tom je člověk energeticky a semtam se mi podaří něco opravit, a kus psychologie ( hlavologie :P :lol: ), duševní hygieny a životosprávy.Myslela jsem, že mně reiky postrčí dál, postrčilo ale jiným směrem.Mějte se a krásný den.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od levi » 21 dub 2010 10:50

Takových Čarodějek je nám třeba ;)

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Aien » 21 dub 2010 11:57

Dnešek je štědrý den na informace: na www.OSUD.cz začal J.Mašek uveřejňovat knihu Nikolaje Levašova-Ruská historie nahlížená přes křivá zrcadla-v češtině.Na www.novaduchovnicesta.cz je článek č.24 o funkci menhirů a energiích.Možná se vám zdá, že přeháním, ale rušení špatných energií je první krok a uzdravení Země (aspoň toho našeho kousku )druhá.Napíšu panu Novákovi co si o tom myslí, jestli by se daly použít orgoše, protože stavění menhirů se mi zdá ve větším měřítku nereálné.Uvidíme.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od levi » 21 dub 2010 14:43

Aien, děkuju moc za odkazy.
Jenom dodám, že informace od Jiřího Nováka v článu č. 24 ohledně novodobých menhirů nejsou úplné, v letech 2003 - 2008 proběhl v Praze ve spolupráci s Markem Pogačniken tzv. "Pražský litopunkturní projekt", odkaz na něj je třeba tady: http://www.jantajbos.cz/stranka.php?str ... topunktura
jeho součástí bylo vytvoření kamenného kruhu v pražské botanické zahradě http://www.jantajbos.cz/img.php?img=09p ... lbrMix.jpg
Další litopunkturní projekty byly třeba na Šumavě, na Slovensku nebo na Pálavě, pokud vím, tak probíhají další.

S aktivací přírodních míst, tak jak je ve článku popisuje, se ztotožňuji a myslím si, že orgonity mohou sloužit jako podpůrný prostředek a jako prostředek ochrany místa.

Co se týče jednoduchosti a složitosti: jistě, vztyčit menhir je určitě složitější. Je to finančně a organizačně nákladnější a většinou je potřeba účasti a souhlasu dalších lidí. Což je mínus, ale zároveň podle mě i plus. Pokud něco takového chci udělat (a jako že chci :P ), musím o tom spoustě lidí vyprávět. Co, proč, jak. Další spousta lidí pak kámen vidí a ptá se. Co, proč, jak. A další se neptá a jenom cítí a vnímá.
Orgonit je ve srovnání s tím taková partyzánská akce (která ale rozhodně může pomoct alespoň z nejhoršího). Já to cítím tak, že je to individuální a že je to dobré kombinovat.

Jinak kdo jste hradečák nebo z okolí, v neděli se pokusím něco nastartovat u nás, budu mít v Abecedě (na Malém náměstí) takové povídání o Hradci a jeho energiích a byla bych moc ráda, kdyby se tam dala dohromady skupinka lidí, která má zájem něco dělat. Odkaz je tady http://www.abecedapoznani.cz/program.as ... ic=4#id279 a dodávám, že gifteři mají samozřejmě vstup zdarma ;)

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od am2 » 21 dub 2010 14:59

takový rozumný kompromis mezi viditelným menhirem a partyzánským orgošem je ... menhir z orgonitu :P

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Mike.Jt » 21 dub 2010 15:02

Takže i samotné reiki bez zasvěcení může podle vás být nebezpečné ?
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Aien » 21 dub 2010 15:14

Napsala jsem mail panu Novákovi, uvidíme jestli a co odpoví.Stavět menhiry a přesvědčovat lidi je pěkné, ale je na to čas? Podívejte s jakou rychlostí rostou věže, jak letí čas.Pokud by orgoše šly použít, bylo by to skvělé (žádná agitace, žádé shánění peněz, přesvědčování lidí, kteří nechtějí nic vědět, žádné povolení , pozemek, vandalové atd.), jsem spíš pro partizánský přístup.Tam řešíme jen jedno: kam a velikost a tvar orgoše.Podle popisu energií v článku p. Nováka by to mohla být pyramida, sklon stěny s ohledem na zeměpisnou šířku, nějak určit velikost.Na co jsem zapomněla?

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení orgonitu na kosmisckou energii a reiki

Příspěvek od Hox » 21 dub 2010 16:04

Mike.Jt píše:Takže i samotné reiki bez zasvěcení může podle vás být nebezpečné ?
"reiki bez zasvěcení" je protimluv, člověk používá svoje vlastní energie a schopnosti, tak jak by měl,
pokud pracuje s energiemi bez reiki zasvěcení.

tady je pár odstavců z psitalent.de o reiki:
...I know that Reiki-healers heal. No doubt. But if someone is able to heal, that doesn’t mean a thing. A lot of spirits, who offered themselves to help people, can heal. And they do it to make people trust them. And if the spirit is not to greedy, he might keep the positive illusion for many months. But the day will come when they suck your energy and the energy of the group of followers you might have meanwhile.

The next fatal error is the believe that you need initiations. This is exactly what you not need. Think about it, what else can an initiation be than a binding to a being? Believe me, I deleted quite a lot of initiations of Reiki-healers. They all felt a lot better after that.
volný překlad
.. vím že reiki-léčitelé můžou léčit, o tom není pochyb. Ale že někdo je schopný léčit, to neznamená nic. Mnoho bytostí, které nabízejí pomoc s léčením, může léčit. A dělají to aby získali důvěru lidí. A když bytost není nenasytná,
může vydržovat pozitivní působení po řadu měsíců. Ale příjde den, kdy vás a vaše potencionální následovatele začne vysávat

Další fatální chyba je věřit, že člověk potřebuje zasvěcení. To je přesně to, co nepotřebujete. Přemýšlejte o tom, co jiného může zasvěcení být, než připoutání k určité bytosti? Věřte mi, zrušil jsem pěknou řádku reiki zasvěcení, a všichni se potom cítili mnohem lépe
nebo:
I discovered another energy-pool with Reiki. It consists of a collection, a concentration of healing-energy. At this pool, one can dock using the corresponding offered technologies and inaugurations. One actually connects to healing-energy, but it is not of “divine origin” however, like they say but it is stolen. It is a collection of energies of many souls that were tapped somehow. Possibly, this stealing can happen with help of the inaugurations. They steel life-energy from the Reiki-inaugurated and a part of it is given back to him as healing-energy. This principle is applied with many healing-technologies and religions. It only was so that I first noticed it with Reiki. I freed people from their inaugurations and a big load fell off from them. I would not like to declare everyone who does Reiki, as dangerous, but I personally would not like to be treated even from the nicest Reiki-people.
..přišel jsem na další bazén energie, tentokrát spojený s reiki. Skládá se z nashromážděné léčivé energie. Na tento bazén se člověk může napojit pomocí nabízených technik a symbolů po zasvěcení. Je pravda, že jste napojeni na léčivou energii, ale tato nemá "božský původ", jak vás přesvědčují, ale je ukradená. Je to sesbíraná energie ukradená mnoha duším, které byly různými způsoby lapeny, potencionálně i s pomocí zasvěcení. Oni ("paraziti" co jsou za tímhle podvodem) kradou energii ze zasvěcených do reiki, a část jim vracejí jako léčivou energii. Podobný princip funguje za mnoha systémy léčení a víry. Netrvdím, že každý léčitel reiki je "nástrojem zla", ale osobně bych se nenechal ošetřit ani od těch "nejmilejších" reiki-léčitelů.

Odpovědět