první letošní pečení

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

první letošní pečení

Příspěvek od sophia » 23 bře 2010 22:26

84 kusů TB, hotovo asi za hodinu a půl při venkovní teplotě 16°. Krystaly se nabíjely na sluníčku, pryskyřice se nahřívala vedle nich. Butanoxu jsem dal 2% (stačilo by i 1%) a za 10 minut se z toho kouřilo jak o život :-D. Padlo na to asi 8 litrů Havelpolu 1, která přes zimu několikrát byla v mrazu a zdá se, že ji to nic neudělalo. Zkusil jsem ještě část udělat z úplně studené pryskyřice > měla 5° a dal jsem poměr 2,5% a upeklo se to do hodiny taky. Sice sem tam nějaká prasklinka, ale na funkčnost to nemá vliv (moc tvrdidla). :P

Uživatelský avatar
Linuxak
Příspěvky: 67
Registrován: 22 říj 2009 19:17

Re: první letošní pečení

Příspěvek od Linuxak » 24 bře 2010 18:47

8 litrů..? To abych začal pracovat, nemůžu po rodičích chtít, aby mi každej rok kupovali metrák pryskyřice :) Včera mi radiálka doručila 10litrovej barel havelpolu, tak už se těším na víkend. Už jsem udělal 5 TB ze zbytku pryskyřice, kterou jsem nastačil spotřebovat před zimou, v zimě jsem hlavně vařil z cukru. Škoda, že mi zlobí digitální foťák, aspoň byste mi mohli okomentovat, jestli to vyrábím správně.
Berme to s nadhledem.
Snažím se informace o orgonitu a souvisejících věcech shrnout do jedné ucelené orgonitové otevřené encyklopedie... Zatím nic moc http://orgowiki.mzf.cz

Odpovědět