Loohan a cesco cívky -- výroba, vlastnosti

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Loohan a cesco cívky -- výroba, vlastnosti

Příspěvek od pepr » 17 čer 2010 14:16

Zdravím všechny.

Nedávno se tu objevovaly nářky, že se nedá najít rozumný návod, jak vyrobit cesco cívku. Původně jsem tomuto dojmu podlehl a snažil jsem se vymyslet postup podle obrázku, na který se zde objevil odkaz (viewtopic.php?f=6&t=597&start=30#p7329). Někteří vědí, že to nalézt lze.

Předem upozorňuji, že mě zajímala jen technická stránka věci. Jestli jsou ty cívky k něčemu dobré/špatné, to nedokážu posoudit. Asi by se k tomu měli vyjádřit jiní. Někteří se už vyjádřili, ale možná by bylo fajn tohle téma shrnout na jedno místo (sem). Předpokládám, že se zde objeví další názory, vylepšení, atd.

Na téhle stránce je základ všeho ukázán celkem jasně:

http://www.loohan.com/coilinfo.htm

Je tu taky jasně nakreslené, že při začátku vinutí v ploše je lepší místo mnou dříve navrženého S (viewtopic.php?f=6&t=597&start=30#p7329) udělat C. Pak se to nemusí překroutit o 180 stupňů, ale jen mírně jednu půlku nadzvednout a C sevřít víc do kroužku. Pak se prostředky roztáhnou od sebe.

Obrázek Obrázek

Je tam dokonce samostatná stránka, která ukazuje výrobu: http://www.loohan.com/makeloohancoil.htm

Obrázek

Zdá se, že to z toho tlustého drátu vyrábí bez nějakého přípravku. Ale použití přípravku by určitě vedlo k menší pracnosti a přesnějšímu tvaru.

A pokud jde o tuhle cesco cívku...

Obrázek

tak se tam asi jen nechají delší konce, které se místo vzájemnéno spojení vedou škvírou v roztaženém "vajíčku" zpět k zárodečnému S (závity se stahují) a pak se pokračuje při roztahování závitů.

Jsem zvědavý, jaké souvislosti se zde ještě nasbírají.

Mějte se fajn,
Petr

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Loohan a cesco cívky -- výroba, vlastnosti

Příspěvek od pepr » 17 čer 2010 14:27

Ještě jsem zapoměl... Někde na té stránce s výrobou Loohan cívky a s jejím použitím v orgonitu se zmiňuje, že cívka by měla být z izolovaného drátu, aby ji špony v orgonitu nezkratovaly. Píše tam, že to dělá z "drátu na magnety". Zjevně má na mysli lakovaný drát, ze kterého se dělají elektická vinutí. Při výrobě orgonitu by určitě stačil holý drát, který by se v přípravné fázi (při výrobě předchozí várky orgonitů) namočil do pryskyřice a zavěšený na provázku nechal zatuhnout. Mohlo by to mít tu výhodu (jestli je to výhoda), že by izolace byla ze stejného materiálu, jako okolí. Ale asi by se s tím už nedalo hýbat. Ten lak na vinutí bude asi pružnější, než používaná pryskyřice.

Odpovědět