SK

Jak začít, zkušenosti...
iko
Příspěvky: 20
Registrován: 20 zář 2010 17:11

SK

Příspěvek od iko » 20 zář 2010 17:18

zdravim. zaujala ma tema orgonitov. chcem si vyrobit par kusov pre zaciatok. kristaly uz mam, aj epoxid H 834 som zohnal, mam ale problem so sponami. je niekto na SK, kto mi vie pomoct? ocelove asi budem mat onedlho, ale hlinikove alebo medene je dost problem.

ludia zo Slovenska - spojme sa :)

pilgrim528
Příspěvky: 17
Registrován: 18 zář 2010 17:28

Re: SK

Příspěvek od pilgrim528 » 20 zář 2010 18:27

Ahoj,

mne zas chybaju krystaly, vsetko ostatne zatial mam, planujem do orgonitov investovat aj vacsi obnos, ale zas nechcem kvoli tomu len tak zbytocne rozhadzovat. Kde si zohnal krystaly? Chcel som kupit vacsie balenia aj na ebayi som pozeral z Hongkongu, len mi prislo to balenie o dost drahsie ako keby som is to dal pracne poslat od nasich zapadnych susedov. Mam aj obhliadnute veze na Povazi, a planujem spravit aj podobnu orgo mapu ako maju susedia, teda ak este nie je spravena.... zatial som nenasiel.

Ja som si spony zohnal od kamarata z jeho firmy, ale zatial mam len pre vlastne plany (cca 100ks TB), ale u nas sa daju v pohode zohnat piliny od chlapikov co robia kluce. Bol som sa pytat a boli vsetci ustretovi, len som nakoniec od nich nebral, lebo mal som tu moznost od kamosa, a ten ma cisty hlinnik. Ale tie mosadzne od "kluciarov" ti isto postacia, tak sa popytaj. TIez pisu na forach ze sa daju zohnat aj v zbernach drahych kovov, tam som sa este nebol pytat, tak ti neviem odporucit.

iko
Příspěvky: 20
Registrován: 20 zář 2010 17:11

Re: SK

Příspěvek od iko » 20 zář 2010 20:28

ja som krystaly zohnal z Minas (CZ) cez aukro. Pol kila za nejakych 8 EUR aj s postovnym.
Mas asi pravdu kluciari mozu byt riesenim. :)

No uvidime. Plan mas ale zaujimavy.

pilgrim528
Příspěvky: 17
Registrován: 18 zář 2010 17:28

Re: SK

Příspěvek od pilgrim528 » 20 zář 2010 20:36

no na Ebayi to vyjde asi lacnejsie, tam je kilo za 10 dolarov. Naviac ma rozne druhy mineralov. Skusim objednat odtial, dam potom vediet.

Este ma napadlo ze som cital ze strihaju aj kuchynske dratenky na male piliny.

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: SK

Příspěvek od petra » 20 zář 2010 21:18

Ahojte, drátěnky asi nic moc, o tom se tady asi už psalo, ale tam co se vyrábějí klíče vám vždycky dají. Má to tu výhodu, že se nemusí prát - obrábějí kov "nasucho". Křišťály v http://www.minasgerais.cz/index.php mají teď v akci - velmi výhodné balení, 5 kg za 4 stovky.

nika BLUE
Příspěvky: 1
Registrován: 21 zář 2010 13:27

Re: SK

Příspěvek od nika BLUE » 21 zář 2010 13:30

čaute zislo by sa zorganizovat nejaky prvy official slovensky gifting čo vy na to? počasie nam zatial praje.. :)

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: SK

Příspěvek od Mike.Jt » 21 zář 2010 16:17

Hlavně nezapomeŃte napsat kdy kam dete, aby mohli před tím nahodit pořádnou peřinu, a nebo rovnou kam to zakopáte, aby to mohli vyhrabat ! :D
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

iko
Příspěvky: 20
Registrován: 20 zář 2010 17:11

Re: SK

Příspěvek od iko » 23 zář 2010 14:01

Vdaka Mike za cennu radu. ;)

Uživatelský avatar
slovan
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2010 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: SK

Příspěvek od slovan » 15 říj 2010 00:43

iko píše:zdravim. zaujala ma tema orgonitov. chcem si vyrobit par kusov pre zaciatok. kristaly uz mam, aj epoxid H 834 som zohnal, mam ale problem so sponami. je niekto na SK, kto mi vie pomoct? ocelove asi budem mat onedlho, ale hlinikove alebo medene je dost problem.

ludia zo Slovenska - spojme sa :)
skus navstivit nejaku mensiu kovovyrobu, vacsinou tam stretnes majitela a pre toho je to odpad, vo vacsich firmach je to tazsie...nie kazdy vsak robi s medou, hlinikom, ci bronzom, treba skusit...drzim palce :)
inak pre ucely giftingu ti uplne staci aj cierna ocel - má menší rozsah frekvencií ako napr meď a hliník, ktoré sú výbornými vodičmi a zosilňujú energiu v orgonite, ale oceľ veľmi dobre odblokuje elektrosmog
P.S. med a bronz treba zbavit mastnoty (ak chces mat ciry orgonit), najlesie technickym benzinom, hlinik je malo zamasteny, kedze ma asi trikrat mensiu hustotu ako ocel, lepsie sa opracuje a nepouzivaju pri jeho opracovani vela emulzie...

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: SK

Příspěvek od Ondřej » 15 říj 2010 18:25

tak třísky by neměly dělat mastný flíčky, když je zmáčknu v ruce. U oceli klidně můžou, tam emulze chrání proti korozi. Nemá smysl brát mastné a pak je doma pěkně draho máchat v benzínu, chvíli jsem to taky dělal, úplný nesmysl. taky záleží na stroji. Na starých herkách typu SPT, SPR chčije olej horem spodem a je i v emulzi. Nejlepší jsou moderní frézky.

iko
Příspěvky: 20
Registrován: 20 zář 2010 17:11

Re: SK

Příspěvek od iko » 18 říj 2010 11:36

zohnal som ocel a mosadz.
ocel je v emulzii ale dalo sa
masadz je sucha.
minuly tyzden pocas slnecnych dni som odlial mojich prvych 7 kusov.
bola to skuska. namiesal som len pol litra H-834. miesal som ocel aj mosadz. kusok krystalu a dal som aj sungit.
pouzil som aj jogurtove plastove obaly ale tie sa daju pouzit asi len na zakopanie, kedze ten tenky plast obalu sa nalepil na samotny orgonit. dufam ze to neovplyvni funkcnost.

nedaleko od domu mam 2 veze. z jednej strany asi na 100 m a z druhej oproti na 300.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: SK

Příspěvek od Mike.Jt » 18 říj 2010 12:51

plast na orgonitu dělá hoodně zle.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: SK

Příspěvek od kocour » 18 říj 2010 17:33

Formičky se vymazávají olejem (já používám silikonový sprej), pak se pryskyřice nepřichytí.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: SK

Příspěvek od Mike.Jt » 18 říj 2010 18:38

pokud to dělal do kelímku od jogurtu tak se mu mohl natavit a připéct se na orgoš. To ani silikonový sprej nepomůže.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
slovan
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2010 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: SK

Příspěvek od slovan » 18 říj 2010 19:49

iko píše:zohnal som ocel a mosadz.
ocel je v emulzii ale dalo sa
masadz je sucha.
minuly tyzden pocas slnecnych dni som odlial mojich prvych 7 kusov.
bola to skuska. namiesal som len pol litra H-834. miesal som ocel aj mosadz. kusok krystalu a dal som aj sungit.
pouzil som aj jogurtove plastove obaly ale tie sa daju pouzit asi len na zakopanie, kedze ten tenky plast obalu sa nalepil na samotny orgonit. dufam ze to neovplyvni funkcnost.

nedaleko od domu mam 2 veze. z jednej strany asi na 100 m a z druhej oproti na 300.
kup si z tesca, alebo ineho velkeho obchodu plastovu formu na mufiny, tu pred odlievanim vystriekaj silikonovym sprejom. Formu budes mat na vela pouziti...
na odrusenie vezi by si mal zakopat orgonity vo vzdialenosti 50 az 400 m od veze, takze to mas akuratnu vzdialenost a mozes pomoct aj svojej zahradke, ci parku...
vela stastia pri dalsej vyrobe :)

Odpovědět