Developer - kovový prášek

Jak začít, zkušenosti...
Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Developer - kovový prášek

Příspěvek od Prince » 16 bře 2011 20:30

Dnes jsem dělal várku orgošů, protože jsem na to ráno dostal velkou chuť a "potřebu", pospíchal jsem z práce, abych už míchal havelpola :D
Při práci mě napadla myšlenka, která souvisí s mou bývalou profesí, kdy jsem dělal servisáka kopírek.
Kopírky pracují na třech bázích. Inkoust, monokomponentní toner a dvousložkový vývoj. A o tom třetím chci hovořit. To, co se považuje za toner, spotřební materiál, co se objevuje na papíře jako tisk, to nás nezajímá. Ale ve vývojnici je okolo kila prášku, zvaného "developer" - vývojka. Jedná se o kovové, magnetické "vločky", hvězdičky, které mezi své ostny zachytávají kuličky toneru a pomocí magnetického válce slouží jako předavač toneru na fotoválec. Tolik k vysvětlení principu kopírek :D
Jedná se o to, že developer má určitou životnost a po určité době se mění. Přijede servisák, starý vysype a nový nasype, stroj inicializuje atd. Starý developer se vyhazuje na sběrných místach, jako nebezpečný matroš, povětšinou se vyhodí do popelnice.
Jelikož je to odpoad, stále kovový prášek, šel by 50/50 smíchat s Havelpolem a nalít do formiček a je z něj orgonit.
Využít lze černý, červený, modrý, žlutý a jako paletu je různě natónovat barevně. Nebo proprat v benzínu přes sítko a získat šedivou, přírodní.
Takže, pokud k vám do kanclu přijede servisák na kopírku, požádejte jej o starý developer a udělejte z něj orgonit.
Zítra obvolám bývalé kolegy a vyzkouším také.

Jinak, chystám se u nás ve městě na prezentaci orgošů, známá má esoterické studio, dělal jsem jí orgonit a prý je o to dost zájem, jak o výrobky, tak o informace kolem. Tak držte palce, aby gifteři přibývali :)

Potom napište, jak to s tím developrovým orgošem dopadlo. dá se koupit i origo, ale není to žádná láce http://tonermax.cz/developer-ricoh-afic ... iginal.htm

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Stisko » 17 bře 2011 01:09

zajímavý nápad, dáš sem pak fotečky? pls

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od am2 » 17 bře 2011 01:46

ještě prosím dovysvětli, proč se dělají 4 (CMYK) druhy, když to má být jen neutrální přenašeč toneru z jednoho válce na druhý

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od pepr » 17 bře 2011 09:23

am2 píše:ještě prosím dovysvětli, proč se dělají 4 (CMYK) druhy, když to má být jen neutrální přenašeč toneru z jednoho válce na druhý
Jestli jsem to správně pochopil, tak se to míchá s tím barevným práškem, aby se ten prášek líp dostal na své místo. Když jsou tam 4 kazety nebo nějaké zásobníky, je to namíchané v každé(m) zvlášť. Ten vyjetý obsahuje v sobě stále prášek, takže je barevný podle něj. Když se to vymyje, tak tam zůstane ta kovová surovina.

Ten prášek je temoplast, pryskyřice je termoset, ale třeba by se to nemuselo bít. Třeba by to mohlo být použitelné už jen kvůli té barvě. Když umí laserovka vyrobit skoro každou barvu, tak by šel udělat orgonit skoro každé barvy ;)

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od am2 » 17 bře 2011 10:11

Beru zpět. Jen jsem to nesprávně pochopil; usoudil jsem, že se prodává extra developer pro každou barvu.
On je asi jen jeden, a obarví se jednou ze základních barev.

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Prince » 17 bře 2011 10:18

Proč jsou 4 barvy: V originál sáčku je kovový prášek s přesným množstvím toneru, barvy, dle výrobce. Tedy je nasycený záměrně, jinak se jedná o identycký kovový prášek pro všechny 4 barvy.
Nasycení prášku tonerem od výrobce je proto, aby se mohl stroj po výměně inicializovat, to znamená, přes toner density senzor - senzor sytosti, se software nastaví tak, aby se průběžně mohl doplňovat toner z kazety do vývojnice v optimálním množství. Tedy, aby ho tam nebylo ani málo a ani moc. To se nastavuje pro každou barvu zvlášť.
Jinak toner je také ropný produkt, jako pryskyřice pro orgonit, organická látka, proto si myslím, že není třeba vymívat a smíchat to vše dohromady.
O víkendu budu dělat, dám sem potom fotky.
Jen naokraj, nesplést s odpadním tonerem, který se u starších strojů sypal do odpadní nádobky, ten kovový prášek neobsahuje.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Aerosmith » 17 bře 2011 12:14

Pokud se developer odevzdává do nebezpečného odpadu (je nebezpečný? čím?) tak bych ho zrovna do orgonitu necpal. I když pravda, měď je taky jedovatá.

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Prince » 17 bře 2011 13:38

Nemusíš mít obavu, není ani nebezpečný, ani jedovatý. Dělal jsem s tím léta a bez problémů.
Nabezpečný je Bursík, Kateřina jaujau, SZ, Greenpeace a jiné prudké jedy této společnosti, kteří vymýšlí zlodějny pod kamufláží ekologie.
Musíš vyhodit, nechat si na to vystavit lejstro a řádně vysoko za to zaplatit. Není to o ničem jiném.

Myslím si, že orgonit z černého developeru bude lesklý jako šungit. Jsem sám zvědavý. :)

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Mike.Jt » 17 bře 2011 17:13

známej pročišťuje vzduch pomocí magnetu na kterým jsou piliny, takovej magnetickej ježek. Rozhoděn to stojí za zkoušku.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Prince » 18 bře 2011 17:20

Tak zatím není developer, kolegové mi nashromáždí až v týdnu. Proto posečkejte, jakmile bude hotový vzorek, dám sem fotku.

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Prince » 25 bře 2011 09:41

Tak jsem zkoušel včera.
Namíchal jsem si standardní Havelpol1 100:2, míchal a přisypával developer. Souběžně jsem dělal "normální" orgoše.
Po rozmíchání vznikla tekutá černá kaše. Nalil jsem do dvou forem a vložil křišťály. A co se dělo:
Normální orgoše, už byly upečené, ale ty černé pořád v tekutém stavu. Jednu formu jsem vzal a musel horně zahřát, trvalo dlouho, než vznikla reakce. Myslím, že na tom má podíl toner, co tam zůstal. Asi po dvou hodinách byl upečený. Druhá forma stále tekutá. Přimíchal jsem poměr butanoxu, ale nic se nedělo, při pokojové teplotě reakce nenastala.
První formu jsem vyklopil, je to pěkný černý orgonit, přiložil jsem magnet a prásně se na něj přicucl. Odpoledne vyfotím.
Co druhá forma, to uvidím taky odpoledne.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Mike.Jt » 25 bře 2011 14:01

na foto se těším. pošli oba dva i ten normál at máme co srovnávat.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Prince » 25 bře 2011 19:38

Fotky jsou zde: http://princem.rajce.idnes.cz/Orgonity/
Je tam kompletní včerejší várka. Ty černé jsou z developeru i s magnetkem, jak je přichycený. Včera se mi zadařilo, docela. Jen se omlouvám, v minulém příspěvku jsem neuvedl, že jsem přidal ještě hrstičku mosazných šponek - granulek. Ta druhá forma ztuhla, ale nešla ven :( nakonec si dala říct.
Barevný developer stále nemám, jsem zvědavý, jaké budou třeba červené.

Jinak: pokud se mnou necháte inspirovat a budete z developeru dělat, je nutné ten developer proprat v benzínu, aby se zbavil toneru. Jak jsem psal, ten toner tam asi dělá paseku v reakci Havelpolu.

Také bych byl rád, pokud je tu někdo citlivý, aby podle fotek změřil účinnost, resp. funkci.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Ondřej » 31 bře 2011 20:09

ježuš koliks tam dal toho prášku? To bude hrozně hustej orgonit. Připleskni na něj ještě magnet, ať se energie trocha hýbe.
Do litru dávám 16 gramů toho hnědýho...

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Developer - kovový prášek

Příspěvek od Prince » 01 dub 2011 16:25

Prášek jsem tam narval pod tlakem :D Popravdě je to jedna ku jednák. Chtěl jsem to vyzkoušet. :D

Odpovědět