kancelarske sponky - nahrada pilin??

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od istnr » 21 bře 2011 15:39

mam z prace velke mnozstvi kovovych kancelarskych sponek a bohuzel nemohu sehnat kovove piliny. Slo by nejak vyuzit tyto sponky?Pripadne jakym zpusobem? napr.je rozrezat na mensi kusy.. ? Nebo jsou pyliny nutne prave kvuli jejich "zakroucenosti" :) ?

Pokud ne,daly by se sponky vyuzit v TB nejakym jinym zpusobem?

Predem dekuji za odpověď.

//edit Mike.Jt ("hold pYliny vlezou všude ...")

istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

Re: kancelarske sponky - nahrada pylin??

Příspěvek od istnr » 21 bře 2011 16:01

Nejde mi tu editace, proto prosim pripadneho moderatora o opraveni pravopisnych chyb u pilin;). Jsem dnes nejak mimo. Takova ostuda :oops:

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: kancelarske sponky - nahrada pylin??

Příspěvek od pepr » 21 bře 2011 16:17

istnr píše:Nejde mi tu editace, proto prosim pripadneho moderatora o opraveni pravopisnych chyb u pilin;). Jsem dnes nejak mimo. Takova ostuda :oops:
Každý jsme někdy mimo. Není nad to, když své chyby opravujeme sami ;) Ona ta oprava funguje, ale jen chvilku po zveřejnění. Nic si z toho nedělej. Můžeš dělat, že jsi chtěl(a) otestovat bdělost čtenářů. :mrgreen:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od Mike.Jt » 21 bře 2011 22:12

opraveno, jinak všem Dyslektikům jako jsem já doporučuju místo pilin používat špony. :D hy chy ky ry dy ty NY si snad ještě pamtujem hoši ne ? :D

Jinak provizorní řešení to bejt může, ale učel to neplní. Jestli jseš poblíž prahy nebo v v jižních Čechách tak tam je špon nadbytek.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

Re: kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od istnr » 22 bře 2011 09:58

dekuji, nechci nic co by vyrazne snizovalo ucinnost, tak radeji si sezenu ty piliny:)

Dale by me zajimalo jakym zpusobem se v TB daji vyuzit silne neodymove magnety. Kam je v TB umistit?Je lepsi ke spicce, do zakladny, nebo jinam? Mam hodne silne tvarem takove ty klasicke kruhove placky(kdyz jich dam vic na sebe tak skoro neni mozne je od sebe odtrhnout) a dale trochu slabsi magnety kuloviteho tvaru. Videl jsem nekde obrazky placatejsiho TB a tusim ze na vrcholu byly v jedne vrstve prave tyto magnety kuloviteho tvaru (nejsem si ale jisty jestli to co jsem videl byly opravdu magnety).

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od Mike.Jt » 22 bře 2011 10:23

nevím co ej na tom pravdy ale na zahraničních fórech upozornovali na to že magnet zalitej do pryskyřice, ztratí kvůli zahřátí magnetismus. Pokud ho tma chceš přidat chtělo by to až potom. Jinak orwa přidává neodymové mangnety do orgonitů a má to zajímavé účinky, ale řešil přitom i polaritu.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od pepr » 22 bře 2011 11:24

istnr píše:Dale by me zajimalo jakym zpusobem se v TB daji vyuzit silne neodymove magnety.
Nevyrábím, ale kibicovat umím :D

Takže začni nejdříve s nejobyčejnějšími TB bez vymýšlení ptákovin. Až budeš vědět víc, budeš vědět, jestli tam může být magnet nebo ne.

Poznámka: Takovým zahřátím se magnetické vlastnosti neztratí. To by nemohly fungovat servomotory. Tam se to taky hřeje...

istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

Re: kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od istnr » 22 bře 2011 11:45

mam zatim jeden "komercni"TB ze zahranici (chtel bych si prave v dohledne dobe vyrobit nejake dalsi vlastni TB), bylo by vhodne tyto magnety dat napriklad pod tento TB? polarita N polem smerem ven? tedy pokud si magnety usporadam do kruhu,udelam z magnetu takovou podlozku pod TB,N polem smerem nahoru k TB, bude to mit nejaky pozitivni vliv? nejake zesileni TB? Nebo jakym zpusobem mohu ocekavat ze tyto silne magnety ovlivni chod TB? aby to naopak TB nerusilo,atd. :)

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od Stisko » 22 bře 2011 14:39

A proč tam chceš ty magnety dávat?

tomas
Příspěvky: 58
Registrován: 23 led 2011 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od tomas » 22 bře 2011 15:06

Právě, jestli máš všechny základní suroviny, tak začni s normálníma, prostě si to ošahej a když tě to chytne, tak až potom začni vymejšlet "zlepšováky". Myslim že pro začátek bude ideální TB Classic ;)

istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

Re: kancelarske sponky - nahrada pilin??

Příspěvek od istnr » 22 bře 2011 22:26

zacnu tedy klasikou :D

ale stejne by me zajimalo jak reaguji neodymove magnety s orgonitem ;)

Odpovědět