"Octárna" - zkušenosti

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Přéma Podrážka
Příspěvky: 18
Registrován: 06 led 2014 18:18

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Přéma Podrážka » 06 led 2014 20:26

Vylití na teplou zem funguje málo a nachvíli. Odpařování komínem jak kdy,podle větru.Nejlepší volbou je var a minimálně půl lahve,ocet má jenom 8%. Vařim obvykle elektrikou 1200W,ale lepší(aspoň ekonomicky ) je nad ohněm.Pokud se do toho namíchá kyselina citronová,chce to naředit vodou a jde to POUZE VAREM,kterej trvá 2x tolik,co u neředěnýho octa.
Ještě mě napadá vyvařit "přírodní octový čistič RinGO" na podlahu,ten má "víc voltů octa". Minimální dávka (0,5-1L) zabere na 1-3h a nad normálně velkym městem (13500,asi 6x8km).To abych si sehnal tak 1 hl barel a 3x400V spirálu s termostatem nebo ten barel obrovnat vatrou a tu zapálit,pak přikládat,dokud barel nevyschne.

BTW.kyselina citronová funguje,ale smrdí to jak sviňa,to se dá vařit jen na neobydlenym území.

Přéma Podrážka
Příspěvky: 18
Registrován: 06 led 2014 18:18

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Přéma Podrážka » 13 led 2014 15:32

Další experiment s kyselinou citronovou - odpařování v suchym stavu (nasypat na rozpálenou plotnu) plně funkční a několikrát rychlejší i účinnější než ocet.Jenom ten hroznej smrad :?

apatick
Příspěvky: 9
Registrován: 18 srp 2012 13:16

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od apatick » 13 led 2014 19:32

Zdravím vás pane Podrážka.Vypařováním kyselin skrz komín bych nedělal dost se tím komín níčí.S těma čističema jsem to už také zkoušel sice né přímo náhradu octa,ale odstraňovač vodního kamene atd :).Proč ale odpařovat čistící prostředky když je to nejenom že drahé ale taky to obsahuje všelijaké jinačí chemikálie.Pokud chcete něco jinačího můžete nakupovat například zde http://www.lach-ner.com/kyselina-octova ... l/d-71116/ háček je v tom že věčinou chtěj nákej divnej papír či co.Pak je tu další možnost navštívit místní drogerii např.http://pemi.cz/cs/detail-zbozi/vysledky ... 12538.html a nebo pájecí kapalina také lze snadno sehnat v drogerii.Kyselina citronová že smrdí?Co to kupujete za druh :D ?Teda pokud ji odpařujete za sucha tak to potom chápu že smrdí.

Přéma Podrážka
Příspěvky: 18
Registrován: 06 led 2014 18:18

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Přéma Podrážka » 13 led 2014 20:22

Tentokrát se neodpařuje komínem,to se týkalo jen octa a byl to jen pokus,ikdyž to fungovalo.Na kyselinu citronovou v prášku (Castello) používám starej vařič Elektropraga.Ocet odpařuju ze starý pánve (někdy čistej,jindy s kyselinou citronovou a vodou),suchou kyselinu (prášek) nasypu rovnou na ty plotýnky,když jsou rozpálený.Na vypaření 20g prášku stačí míň energie než na plnou pánev octa.Má to i rychlejší efekt a trvanlivost než ocet samotnej.

Resist
Příspěvky: 1
Registrován: 01 čer 2015 01:29

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Resist » 23 zář 2015 03:36

Ahoj, v Holáskách v Brně jsem lil ocet na betonové panely co jsou našikmo jako břehy rybníka a jak se odpařoval, za nějaký čas se udělal nad rybníkem čistý kruh oblohy, azur. Předtím ty rozbalující se chuchvalce postřiků chemtrails mne vytáčely den co den, když jsem se chtěl opalovat ale ty chuchvalce a pak ta deka slunko stínily. Další nálety posypu z letadel potom neměly dlouhých výsledků a také se ani neudržely.Podobně jsem řádil v bytě v bývalém bydlišti, kde jsem vařil ocet nad digestoří a ta jela naplno. Kolo azurové nad oblastí mého působení hovoří za vše, černý vrtulník asi 2x přelétal nad domem, tak já nevím, ale tyto mé zkušenosti jsou povzbudivé. Lidi by měli zavařovat v láku každý den, kdy je postřik nad městem, to by bylo fajne.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Ondřej » 29 říj 2015 13:09

Octovku doporučuji koupit v sudu, litr za nějakých 7-14 Kč, už nevím. V Pardubicích.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od sysel » 23 lis 2015 22:49

Pozor....vsem....na koncentraci otovky.....muže byt 99%...vymražena....hodne nebezpecna....zpusobuje obrovske popaleni...pri neopatrne manipulaci....
At se vsem dari :)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Ondřej » 18 bře 2016 13:25

Ano, masivní žíravina, ale holt když ti dojde ocet a nemáš si s čím polejt tlačenku, tak se hodí i koncka. :mrgreen:

Pro rodiny infidelů s velkou spotřebou vepře, doporučuji tuto nevelkou 50L nádobku octovky: http://www.via-rek.cz/produkty/?p=105 Jsou kousek severně od Brna.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Ondřej » 18 bře 2016 15:06

cena kyseliny octové je 29,66 Kč/kg bez dph bez dopravy. Doprava je možná přepravní službou. Cena dopravy za soudek je cca 200,- až 300,- Kč bez dph.50 l i 200 l sud je vratný obal a je nutné ho do 3 měsíců vrátit.
S přáním hezkého dne

Odpovědět