"Octárna" - zkušenosti

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od kolosjackos » 10 kvě 2011 20:46

tak tady konecne nejake fotky:

fotky udelane ted pred chvilkou, sypou cely den, mam rozestavene leda dva male kybliky od marmelady skoro prazdne na balkone, neska sem nerozprasoval, byl sem v lese na smulu, ale mel sem smulu :lol: moc sem toho nenasel

takhle to vypada nad balkonem:

Obrázek

kousek za balkonem:

Obrázek

a na druhe strane baraku:

Obrázek
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Ondřej » 11 kvě 2011 19:30

Aha, takže jestli to správně chápu, balkóny musí být ze všech čtyřech stan baráku, aby ocet fungoval na všechny strany :lol:

Kozma: ne, nezkoušel, protože tu doteď nestříkají. Mají strach, že bych octové hurá potvrdil a byli by v pr...

Eště jsem zapomněl na svého času populární elektronitové hurá :mrgreen:

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Ondřej » 11 kvě 2011 19:33

am2 píše:Ale teď vážně: Nepletl bych do toho vůbec chemii a chemické reakce.
Nepředpokládám, že by 2 litry octa dokázaly vyčistit prostor o rozměrech desítky kilometrů plus x kilomterů do výšky... pouze na principu té chemické reakce. To by těch sloučenin baria apod muselo být taky řádově jen litry. Taky by se musel projevit vliv větru, tj. obloha vy byla vyčištěná jen po směru větru od místa.
Další kdo trocha přemýšlí.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od kolosjackos » 11 kvě 2011 20:03

@evca: ohledne tech nemocnych lidi kolem tebe: musis octovat vic, hledal sem skodlivost octanu barnateho a narazil sem na to ze ho homeopati pouzivaji proti zapalu krku a mandli :D

@ondrej, am2: jak uz sem psal: neverim, neznam, nechapu, nevidel, neslysel, nerozumim, nepredpokladam ---> takze to fungovat nemuze, proste nesmi a projistotu ani nevyskousim aby sem si nahodou neposkodil svoje obrovske ego. a zeme je stale deska, jen sme si od nejakeho polskeho trola nechali nakukat, ze je kulata a ted v tu dogmu vsichni verime :lol:

jak velke sou vlastne ty nanocastecky ve vzduchu? a co kdyz je ocet lechsi nez vzduch? :idea: ;)
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Ondřej » 11 kvě 2011 20:22

:lol: další kdo rozumí homeopatii...
Octovka je těžší než vzduch. Pokud umíš sčítat, můžeš si dokonce i spočítat hmotnost...

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od am2 » 11 kvě 2011 20:56

Ocet je težší než vzduch; zkoušel jsem vyhodit z okna láhev octa a hned byla dole :mrgreen:
Ale tak jsi to asi nemyslel :D výpary octa se mohou na vzduchových kapičkách dostat kamkoli, kam se dostane obyč vodní pára.


Já se jen ohrazoval nad tím, že litr octa nemůže vyčistit objem o rozměru 20x20x5km cestou klasické chem reakce. To by ten ocet tam musel cirkulovat neustále dokola (což není), aby pokryl všechno. A to by ještě musel být předpoklad, že těch x desítek letadel společně vypustili pouze taky řádově jen litry. Ten argument s tím nano je dobrý, ale moc se mi to nezdá, že by tak málo.

A ten vítr (pokud je), který způsobí to, že výpary octa se fyzicky nedostanou na stranu, odkud fouká, a tudíž by nemohlo dojít k vyčištění oblohy po celém okruhu, tedy alespoň ne díky klasické chem reakci obou látek.

Tedy ještě jednou: jen jsem říkal, že princip nespočívá v obyčejné (klasické) chem reakci obou látek;
nevyjadřuji se k tomu, jestli to funguje nebo ne;
jenom to, že to není o klasické fyzice a chemii, jak to tady naznačujete.


No vidíš... Vysvětlení, že sloučením baria a octa vytvoříte homeopatikum, které zlikviduje homeopatický způsobem zbytek ve vzduchu, mi přijde mnohem více logičtější.
Když na člověka 3 kapky silně zředěného homeopatika způsobí reakci a vyčištění celého organismu,
proč by nemohlo pár litrů způsobit to samé v přírodě;
Země a příroda je podobně jako člověk živý a propojený organismus; lze očekávat podobné působení.

Homeopatii taky nerozumím, jen jsem říkal, že by mi takové či jiné vysvětlení přišlo přijatelnější než vysvětlení pomocí klasické chem reakce.

Omlouvám se, že vám do toho mluvím. Já si to vždycky uvědomím, až mám napsanou většinu příspěvku, a pak už je mi líto to smazat.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od kolosjackos » 11 kvě 2011 21:37

neni se zac o omlouvat, je to primo k veci.

uz sem se ptal ondreje jestli tam ten orgonit nepusobi jako katalysator. ty "diry" co vznikaji nejsou az tak obrovske, to by clovek fakt musel cely den litat s autem po okresu :lol:
s tim vetrem je to i pro me hadanka, protoze cely den slabe foukalo a zas nad balkonem to bylo cistejsi a ani mracku.

hledal sem este co dela bariumhydroxid v pude a vznika z toho bariumnitrat,pekne svinstvo, ktere de primo do vody, takze je ten bariumacetat v kazdem pripade lepsi.

na 90% nebo vic se to da vysvetlit "vedou" :mrgreen:
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od sophia » 11 kvě 2011 23:27

Ahoj octaři, aktuální report:

Mám hrnek 0.5l na okně s octem na jižní stranu, svítí na něj slunce celý den a odpařuje ocet, za den klidně 3 dcl., pak ještě jinde na slunci mám pečící plech s octem, ten odpaří 0,5l za den.

Navečer koukám letí 3 práškovače asi po 4 minutách za sebou, odhadem 10km předemnou jim souvislá chemočára mizela a nezůstávala (předtím až sem dlouhá souvislá čára), stejně tak cca 10km zamnou čára zase zůstávala na obloze. Díval jsem se jestli to není třeba jinou strukturou vlhosti na obloze, ale barva i struktura oblohy byla všude stejná a celistvá, žádnej pruh vlhkosti nebo mraků...

Třeba se mokekuly octu pěkně vážou na ionty co vystřeluje CB co stojí opodál?... :?:

Pozoruji dál... Pokud by to umělo dělat azzurro tak těch 9 Kč za litr octu na den s radostí investuju ... ;)

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Mike.Jt » 11 kvě 2011 23:34

ocet je nápověda.Je to další dárek od přírody. Napřed jsme dostali orgonity. Ted ocet. Nyní je na nás pochopit, proč ten ocet funguje jak funguje. Protože ve chvíli kdy to pochopíme budeme moci ten octový efekt vytvořit libovolně.
Např i pomocí jiných látek. Nebo např opravit orgonity nebo vyrobit zcela nové zařízení.
Dostali jsme trubku střelný prach a železnou kouli, a na nás je ted z pochopit jak z toho udělat dělo ....
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Aien » 12 kvě 2011 07:49

Ahoj Lidičky! To spolupůsobení orgošků mne taky napadlo, většinou (nebo úplně) octují lidi, kteří mají kolem orgoše.To vědecké bádání v chemii a homeopatii může být úplně jinak . Přečtěte si na www.leva-net.webnode.cz stať o anizotropním vesmíru a znejistíte, všechno je jinak.Jenom zatím nevím jak.Kupovaný ocet je dobrá věc a je hned po ruce.Ale uvažte toto: ocet se dá vyrobit z jablek, prostě se dá zkvasit drť, scedí se, pročistí(filtr), vaflaškuje a máte ocet na rok. Je to přírodní proces, který probíhá všudemožně v přírodě, hlavně na podzim, když je ovoce. Napádá mě: prož bývají cca v září říjnu takové čisté zářivě modré dny? Dělá to sama příroda nám neznámými procesy, nebo se to dá vysvětlit meteorologií?

Hamry
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2011 19:58
Bydliště: OrlickoÚstecko

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Hamry » 12 kvě 2011 08:07

Je fakt, že nevím jestli všichni co lejeme ocet máme venku orgonit ,ale já mám taky venku celou dobu HHG a okolo do šestky TB. Takže teoreticky ten ocet je v dosahu vycházení POR, tak třeba blbá úvaha,ta energie prostě nějak spolupracuje,váže,chytá ,bere ty molekuly octa a nese je dál,vejš,do okolí. Jo asi blbost, ale nevím.Jinak právě , že nad náma taky když letěj a sypou tak silná čára,pak se dostanou nad nás čára se rozplyne a pak zas za dosahem se znovu objeví.Taky jsem koukala jestli to není třeba rozdílnou vejškou,prouděním,ale ne všechno co letělo a sypalo i v rozdílnejch vejškách to tak fungovalo. Nemám na to matroš na udělání CB i když do budoucna je v plánu, ale pak zkusím co by dělal ocet umístěnej přímo nad vrcholem toho CB,jak by se to chovalo,jestli by to bylo nějak silnější,víc to působilo. Zatím to dnes zkusím dát nějak nad to HHG.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Alfa » 16 čer 2011 22:22

Aby nám tady ta octárna neusnula, tak jsem dnes poprvé octoval. Ve 20.22h nad barákem a v širokém okolí byla silná souvislá chemka a bezvětří, tak jsem položil na zem pečící plech, do něj starý ručník a vylil asi 3/4 litru octa a šel domů. Za 40 minut jsem vyšel ven a fakt jsem se lekl. Sice se trošičku stmívalo, jenže nad barákem byla čistá obloha asi tak 1,5 - 2 km v průměru, no já se fakt úplně přikrčil, ani nevím proč! :lol:
Od západu je vidět totálně zhuštěná chemka, která se na okrajích toho kruhu tak jaksi deformuje a trhá či co, nevím jak to slovy popsat.
V každém případě zítra jdu nakoupit pár litrů octa a uvidíme. Dnes mi to připadá jak zázrak :lol:
Ahoj všem, Alfa

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od vlady » 17 čer 2011 20:15

Dnes byly nad námi pěkné sylfy tak jsem si říkal že se asi sousedovi nepovedl kvas. :lol:

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od Alfa » 17 čer 2011 22:17

vlady píše:Dnes byly nad námi pěkné sylfy tak jsem si říkal že se asi sousedovi nepovedl kvas. :lol:
:lol: :lol:

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: "Octárna" - zkušenosti

Příspěvek od cardej » 19 čer 2011 12:31

Zdravím vás. Také jsem se zapojil do "octování". Sekal jsem zahradu. Nebe plné černých mraků a začalo drobně pršet.Řekl jsem si že vyzkouším to "octování" Vzal jsem lahev octa a půlku jsem vylil na chodník před svým domem.Ocet začal silně bublinkovat skoro až pěnit. Nezkoumal jsem proč.Během cca 20 minut se ocet vypařil. Mraky cca okruhu 1km se roztrhaly a vytvořily se drobné obláčky a nepršelo. Ta tmavá oblaka byla jakoby vytlačena na okraji toho kruhu.
Nepršelo až do večera. Večer jakoby se mračna vrátila a v noci pršelo jakoby jednou tolik. Zda to funguje nebo co tam působí zatím také zkoumám. Zkusím udělat i foto.
Ještě se na to podívám i z jiného pohledu. ...

Odpovědět