epoxidové pryskyřice a další organika

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
pavel
Příspěvky: 25
Registrován: 22 srp 2009 10:55

epoxidové pryskyřice a další organika

Příspěvek od pavel » 06 čer 2011 00:15

Nachystal sem si pro doma trochu jemnější kousky z biorýžového sirupu do normálních malých skleniček, jedou jak rakety, ale jsou to samozřejmě indoory. Při volbě alternativ jsem přemýšlel také o cukru, ale karamel uvařím za čas. U orgonitu z cukru jsem si jist, že kvalitní zajištění víčka malou vrstvou alkoholu , asi jako když vaříte marmeládu dá cukrovému orgonitu šanci na outdoor.
Dlouho se motám kolem orgonitů a celkem mne trápilo, že pro účinnost orgonitů se zdá být nejvíce zajímavým úhlem pohledu pojem síla, rychlost, dosah, kterou poskytují hlavně epoxidové pryskyřice. Kvalita výstupních energií je ale možná faktorem stejně důležitým. Epoxidové pryskyřice jsou tak trošku umělky, chemické hmoty. Zkusme udělat epoxidové orgonity bez křišťálu, a teda nic moc zážitek. Zkusme pak z jiného organika třeba sirupu, nebo cukru a ty jsou snesitelně pohodlné i bez křišťálu. Při výrobě epoxidových pryskyřic také vzniká, a to říkám fakt s lítostí, mnoho toxických látek. Většina těchto komponentů možná byla testována na zvířatech ( ale to prosím teď ověřuji a tak to řeknu s lítostí, až to bude tutovka).
Otázkou tedy zůstává, zda síla orgonitu je jediným a dostačujícím argumentem pro to, jaká organika volit. A jaké další směry při výrobě orgonitů nás asi v budoucnu ještě čekají.
Dávám takhle vyhraněnou formu pohledu k použití epoxidu přes všechny výhody epoxidových pryskyřic. Očekávám, že takhle píchnu do vosího hnízda. Ale co naplat, čekám diskusi
s pozdravem pavel

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: epoxidové pryskyřice a další organika

Příspěvek od kozma » 06 čer 2011 09:02

chystám se přeložit jeden obsáhlejší detailnější příspěvek ohledně epoxydové pryskyřice a proč je právě ona stabilně jedním z nejlepších řešení pro orgonit. Jde tu hodně o polymerové řetězce.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: epoxidové pryskyřice a další organika

Příspěvek od Mike.Jt » 06 čer 2011 18:34

polyester je dobrej protože je stabilní. To je největší pro. Vosk ven do auta pod sluníčko radši nedám. I přírodní pryskyřice se může roztéct.
Prostě to má nejlepší mechanické vlastnosti a k tomu i energetické jsou na tom dost dobře.
Jinak experimentovat je dobré. Když tak sem hod obrázky tvejch výrobků.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

tomas
Příspěvky: 58
Registrován: 23 led 2011 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: epoxidové pryskyřice a další organika

Příspěvek od tomas » 07 čer 2011 09:24

Tahle otázka bude trochu z ruky, ale o epoxidu, zkrátka dostal jsem darem 15 l epoxidové pryskyřice............jediný problém je že malinko starší a v ničím neoznačeném sudu a ani sám původní majitel si už nepamatuje co to je přesně za druh a tužidlo už jaksi neměl, takže co do toho mám vlastně nalejt? Nebo existuje něco víc univerzálního?

pavel
Příspěvky: 25
Registrován: 22 srp 2009 10:55

Re: epoxidové pryskyřice a další organika

Příspěvek od pavel » 07 čer 2011 11:09

No mně se jich taky pár voskovejch rozpustilo, to je fakt a jeden teď vypadá jako brambor. Na článek o prysykřici se těším. A k cukru raději upřesním, že jsem mluvil o přiměřeném pocukrování již vytvrzených kusů. Jedině tak to má cenu.
Rychle sem teď po večeři odlil 100 ml. Sklenička vod vyjezených kapary. Křišťál - malý troml, ametyst malý troml položen na vrch skleničky. Před focením opláchnuto. Biorýžový sirup tak 150 gramů. Lze použít i med a tam dávám ještě kapičku slivovice.
med je výhodný že vydrží tak rok a půl až dva, (po čase pokud je kvalitní bez přísad zcukernatí,) se slivovicí možná i víc. A nakonec to musí běhat i na alkoholu, neb cukr má mnoho podob :), to taky zkusim.
fotky http://www.rajce.net/a4946239
s pozdravem pavel

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: epoxidové pryskyřice a další organika

Příspěvek od pepr » 07 čer 2011 14:52

pavel píše:A nakonec to musí běhat i na alkoholu, neb cukr má mnoho podob :), to taky zkusim.
A po té štamprli doporučuju polykat jemnější špony a tromlované kameny (leze to líp do krku). Med taky pomůže při polykání. Zbývá trošku zaexperimentovat z pořadím polykání... :D

pavel
Příspěvky: 25
Registrován: 22 srp 2009 10:55

Re: epoxidové pryskyřice a další organika

Příspěvek od pavel » 07 čer 2011 18:44

tak sem Vám na testy přidal ještě čtvrtou fotku
obsah 50 ml med malinový, krystal a malý ametyst troml, na vrchu prosím
s pozdravem pavel
http://www.rajce.net/a4946239

mufin
Příspěvky: 132
Registrován: 05 črc 2009 19:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: epoxidové pryskyřice a další organika

Příspěvek od mufin » 10 čer 2011 20:10

No musím potvrdit že to šlape velice zajímavě a příjemně, záleží zas na nuancích s ingrediencemi ;)

Odpovědět