aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Jak začít, zkušenosti...
Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od sophia » 16 čer 2009 17:13

Doposud jsem dělal převážně pasivní transformátory orgonu, a vyhýbal se aktivním zařízením. Myslím, že aktivní jsou ještě více zajímavé než pasivní. Většinou se jedná o to, že kolem krystalu je vinutí z drátu do kterého se pouští proud, buď impulsní nebo konstantní. To generuje vibrace - skalární vlnění. Je to jednoduché a údajně velmi účinné. Například tohle video, kde proud obstarává zemské napětí 0,5V ze dvou trubek píchnutých v zemi
phpBB [video]


Taky by to napájení asi zvládlo i solární zahradní světlo za 150,- Kč z Hornbachu. Ve dne dobíjí vestavěnou baterku 650 mAh

tady video jak udělat cívku kolem krystalu
phpBB [video]


máte s tím zkušenosti - co si o tom myslíte?
Naposledy upravil(a) sophia dne 08 črc 2009 23:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 107
Registrován: 25 kvě 2009 08:59
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od ATA » 16 čer 2009 18:41

Ja dělam aktivni už delši dobu použivam tam cifky podle tohodle navodu
http://www.littlemountainsmudge.com/mob ... osknot.htm

živeny je to asi 12V pulznim ze staryho ovdače na majáky nebo signalem z PC přes zesilovač je duležity aby meli cifky zpravnej odpor aby to nespalilo koncovej stupen zesilovače propojeni z Pc spouži jak na zvišeni vykonu tak i na programovani použivam na to program cybershaman 7

Už budou moje schopnosti v zase v provozu tak zkusim zmerit o kolik to napajeni zvedne vykon a jakej vylv to bude mit na kvalitu energie.kdysi davno sem to měril a myslim že to to zvedlo vykon nejak 7x

U aktivnich se hodi troško jina stavba orgonitu i trošku jina směs da se tim pak jeste o dodt zesilit.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum! :)

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od Aerosmith » 11 srp 2009 22:48

Anglánsky skoro neumím tak se ptám: na umotání mob. cívky může být použitý i drát "splétaný" z více pramínků, nebo je lepší jeden drát - nedělený. Vím, že se tady někde píše, že dobrý drát je Cu lakovaný, že nezabírá místo plastová izolace. Ale kde vzít jistotu, že lak nebude někde narušený, zvláště, když se to třeba použije z nějaké vyřazené cívky, či rotoru (statoru).

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 107
Registrován: 25 kvě 2009 08:59
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od ATA » 12 srp 2009 16:36

řekl bych že by použit šel ale asi to nebude idealni o tu izolaci bych se nebal vydrži pomerne dodt a museli by ležet 2 odizolovany mista na sobě aby to něco provedlo
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum! :)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od sophia » 03 pro 2009 12:46

Obrázek

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od Ondřej » 04 pro 2009 14:18

Používám telekomácký žilky s izolací. S izolací jsou lepší na dosažení 90° křížení, jinak to nemá valný smysl.

vladimir123
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2010 17:47

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od vladimir123 » 08 led 2010 18:52

Je to špatně, chlapče, takto ne. umístit pouze do předem nastavené geometrické soustavy bez přímého kontaku s krystaly.

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od Michael » 08 led 2010 18:59

vladimir123 píše:Je to špatně, chlapče, takto ne.
co přesně je špatně? :o

vladimira
Příspěvky: 7
Registrován: 18 říj 2009 14:21

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od vladimira » 09 led 2010 17:23

Já používám cívku vyrobenou tímto způsobem: do plexiskla vygravíruji potřebný tvar cívky s příslušným počtem závitů. Hloubka drážky je min. 1 mm. Budoucí vývody vtavím do plexiskla tak aby jeden konec kontaktu směřoval do vygravírované drážky a druhý ven z plexiskla. Poté zaplním vygravírovanou drážku ( cívku) rtutí a přilepím horní kryt. Toto provést velice důkladně vzhledem k těkavosti rtuti! Drážku lze ovšem osadit i měděným drátem o příslušném průměru ovšem vyjímečné vlastosti rtuti jde o slabší náhražku. Pak již jen laboruji s geometrickým rozestavěním krystalů, jejich umístěním, nejlépe v dutinovém rezonátoru-tedy pyramidě-se současným zaváděním proudu. Zapojuji jako rc tedy s kondenzátorem-oscilace. Před konečnou fikxací soustavu důkladně otestuji. Časově jsem dost omezen a tak toto dávám k dispozici k dalším experimentům. vladimir123

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od am2 » 09 led 2010 19:00

to: vladimira
Pokud si děláte srandu, přispívejte místo do tohoto fóra raději třeba do fudge.cz
Pokud jste vlastníkem nějaké technologie, o kterou byste se chtěl podělit,
podělte se o ni úplně, to jest kompletní technické podklady a dosavadní výsledky (včetně slepých cest),
nikoli útržkovité informace. Nejste jedinný, kdo je časově omezen.

vladimira
Příspěvky: 7
Registrován: 18 říj 2009 14:21

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od vladimira » 09 led 2010 21:33

Nevím z čeho jste usoudil, že si dělám srandu. Ale nikdo Vás nenutí používat nové náměty a pokud chcete experimentovat, čas si musíte najít. S touto technologií teprve začínám a časem samozřejmě dodám i nákresy.
Zkuste se někdy podívat dál něž k zadním vrátkům vaší zahrádky...... svět je daleko složitější.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od Ondřej » 09 led 2010 21:47

vladimira: dovedu si to představit, ale zatím to nedává smysl a nevím co to má společného s cívkou používanou na "buzení" krystalů. Existuje už foto na netu?

vladimira
Příspěvky: 7
Registrován: 18 říj 2009 14:21

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od vladimira » 09 led 2010 21:55

Jsem na cestách a foto musím nejprve pořídit.

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od junak » 09 led 2010 22:27

Pre pochopenie staci nakres "rukou". Schema. :D

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: aktivní zařízení Mobius Coil (Mobiova cívka)

Příspěvek od am2 » 10 led 2010 13:52

Věta "umístit pouze do předem nastavené geometrické soustavy bez přímého kontaku s krystaly" na mě působila provokativně. Léta to lidé s úspěchem dělají přímo na krystal, a najednou "je to špatně, chlapče, takto ne".
Pak ten popis Vaší technologie mi přišel takový hodně neurčitý, asi jako kdybych vynalezl nějaký elektronický přístroj a popsal jej někomu "jsou tam nějaké cívky, kondenzátory, odpory, je to ve stínící krabičce", prostě příliš neurčité s nutností velkého počtu kombinací a experimentů, což nikomu čas neušetří". Také nákup a práce se rtutí není pro nás amatéry běžnou záležitostí.
Proto to podezření, že si tu nějaký ... ze spolku Sysif.. z nás dělá srandu.

Ale také beru v úvahu, že formulace Vašeho textu byla taková jen proto, že jste třeba velmi časově vytížený. Také beru v úvahu, že je možné, že u takových vynálezů funguje hodně intuice; i když dáte nějaký nekonkrétní popis, tak opravdový zájemce už tak nějak bude tušit, jak to má již napoprvé zapojit bez potřeby velkého počtu experimentů (sám jsem to zažil v praxi).
Proto jsem připojil i tu druhou část odpovědi. Pokud máte nějakou technologii k nabídnutí, jste tu velmi vítán a budeme moc rádi za informace. Dle mého mínění je toto forum jedno z nejvhodnějších míst. Jsou tu skvělí lidé ochotni experimentovat a forum je i tak nějak chráněno před lidmi s antipatiemi k těmto technologiím.

Máte pravdu, že za vrátka nyní raději nevylézám. I když je to spíše proto, že jsem kdysi v zápalu nadšení vyrazil za vrátka hodně daleko a málem jsem nenašel cestu zpátky. Tak si na zahrádce lížu rány a čekám, až nabudu jistoty, že se to nebude opakovat. Spíše bylo chybou, že jsem neodolal pokušení odpovědět, i když tuším, že výzkum alt. technologií není má cesta. Měl jsem to nechat lidem, kterých se to týká. Příště... :)

Odpovědět