mega CB

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

mega CB

Příspěvek od Majkl1 » 24 srp 2011 07:19

MOžná to tu někde bylo, možná ne, ale zeptám.
Jelikož se chystám po včerejším supervýsledku s TB na stavbu CB a hodně zajímavých krystalů je větších než by se mi vešli do 28mm Cu trubky, napadla mě jedna věc. Je bezpodmínečeně nutné, aby trubky(antény) byly právě z Cu? Nefungovalo by to i s ušlechtilou bezešvou nemagnetickou nerezí, např. 316L? Sice cena bude asi o "krapet" vyšší, ale mohl bych použít daleko větší průměr kvůli krystalům. Pokud by to na funkčnost nemělo zásadní vliv, šel by vytvořit megaCB, který by svou silou musel začít pěkně cloumat se zaneřáděným okolím. Něco takový protipól HAARPu. :D
Michal

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: mega CB

Příspěvek od kozma » 24 srp 2011 09:24

výkon CB vůbec není podmíněn velikostí krystalů v trubkách.

rimi
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011 19:37

Re: mega CB

Příspěvek od rimi » 24 srp 2011 09:35

2kozma
A mohl bys napsat, co ma vliv?

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: mega CB

Příspěvek od Majkl1 » 24 srp 2011 11:51

Netvrdím, že je výkon jen na krystalech. Jen určitě mají taky vliv a pokud mám možnost použít větší, tak sháním nějaké vhodné využití. Trubky by byly tak cca 5cm v průměru. K tomu odpovídající základna, takže 50kg a více. Myslel jsem, že bych dodržel výšku 180cm a vše ostatní krom materiálu trubek, kde bych místo Cu použil nerez. Jelikož v orgonitech nerez funguje dobře, uvažoval jsem o tom, že i v tomto případě by to třeba šlo, protože sehnat Cu trubku s průměrem 5cm je pro mne nereálné narozdíl od nerezi, protože mám nedaleko továrnu tímto materálem oplývající. :roll:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: mega CB

Příspěvek od Mike.Jt » 24 srp 2011 11:59

tyjo CB to je kapitola sama pro sebe.

To Cu tam není ze srandy. Je to kov kterej hodně dobře vede orgon, dá se říct že ho "přitahuje". Takže když tam strčíš trubku z hliníku tak je tam víceméně na okrasu.
Dobrá zpráva je že patrně není nutné mít celou Cu trubku, ale mohlo by stačit udělat z mědi jen vrchních 5 cm.

Základna je víceméně jedno, ale uvědom si že tak obří trubky ti buou stahovat enormní množství DORu. To znamená že pokud ta základna nebude mít domyšlený odvod DORu, který to nezvládne zpracovat tak ti výkon spadne tak na 10 - 15% normálnu ( což je problém všech CB, prostě to není domyšlený).

Tereticky nepotřebuješ Mega CB ale stačí úplně klasický jen postavený tak aby se nepřehlcovalo.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: mega CB

Příspěvek od Majkl1 » 24 srp 2011 16:22

Tak začnu s nějakým pidiCB a se zkušenostmi budu "bobtnat". :mrgreen:

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: mega CB

Příspěvek od Ondřej » 10 zář 2011 12:28

MegaCB je neefektivní. Mnohem efektivnější je postarat se o neunavitelnost klasickýho CB...

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: mega CB

Příspěvek od Majkl1 » 10 zář 2011 13:21

A to jakým způsobem? :roll:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: mega CB

Příspěvek od Mike.Jt » 11 zář 2011 11:39

prostě studium - teorie - pokus / omyl .... jenže ono neznám moc lidí co by se věnovali výzkumu CB. Dost lidí to bere jako koníček. Kdyby někdo třeba rok vyráběl CB a vylepšoval tak by ten model už tu dávno byl.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: mega CB

Příspěvek od Majkl1 » 11 zář 2011 11:51

Stačí když vidím, že TB fungují. Dneska jsem vyklopil další várku a hned s tím šupajdil k blízkému vysílači. Další jsem dal na rohy do okapů a na komín. Kolem baráku jich mám už hezkou řádku a všechny blízké vzrostlé stromy se taky těší z jejich blízkosti. Na chemtraills to funguje zatím jen okrajově, asi nemají takový výkon jak bych si představoval, ale spolu s octem je to silný kafe.
Dneska se sakra snažili, protože ona vzáscná obrácená duha co se prý objevuje max. 2x za rok je v jednom kuse a v několika provedeních najednou. Oblbování typu, že se jedná o déšť mezi dvěma vrstvami mraků je opravdu už pro hodně ochočené ovčany, protože krom toho sajrajtu z letadel není na obloze nic. Pro mne jasný důkaz kovů ve vzduchu. I tam kde se na první pohled nezdá vůbec nic se dělají stíny čar od letadel.
CB by se zatraceně hodilo, jenže je tolik práce okolo, že to bude muset nějakou chvíli ještě počkat.
M.

Uživatelský avatar
orwa
Příspěvky: 142
Registrován: 13 čer 2009 09:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: mega CB

Příspěvek od orwa » 13 zář 2011 20:40

:D Zdravím orgoniťáci,
v neděli jsme zkušebně instalovali takové trošku větší CB k fotovoltaické elektrárně, přesněji do středu elektrárny o výkonu tuším že 5 MW ! CB má průměr trubek 35 mm , výška 210 cm, základna průměr 39 cm, takže tam vlezl vagon špon a pryskyřice. Taktéž jsem tam nacpal 24 velkých krystalů jednohrotých a 6 kousků obludných dvouhrotých křišťálů. Zatím nad elektrárnou čistá obloha, včerejší sajrajty rozpouštěny solidně. Jsem zvědav jaký vliv bude mít samotná pole fotovoltaiky na zahlcení CB. Později sdělím poznatky - snad tak po měsíci provozu - :lol:

Pár fotek z výroby http://orwa.wbs.cz/CB-35.html
Pavel Serafin z Nového světa http://serafin.mysteria.cz

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: mega CB

Příspěvek od kolosjackos » 13 zář 2011 21:47

ot: tak teda tu fotovoltaiku co dokaze 5 mw by sem teda chtel videt :lol: , solarni elektrarny sou jeden z nejvetsich podvodu na svete stejne jako vetrne mlyny

ale jinac pekny kousek
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: mega CB

Příspěvek od am2 » 13 zář 2011 23:20

http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_nej ... %C4%8Cesku

spíše nevím, jak ten výkon 5MW může mít vliv na CB
je pravda, že v kabelech od těch panelů musí téct slušné proudy, ale vliv na CB netuším

jak to myslíš s tím podvodem? obecně nebo jen pozadí ohledně financování a dotací?

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: mega CB

Příspěvek od Mike.Jt » 13 zář 2011 23:41

fotovoltaika se dá prý přeprogramovat mentálně na takový malý soukromý HAARP :D to mě mrzí že si to nemůžu vyzkoušet ... ale pokus ej to dobrej.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: mega CB

Příspěvek od kolosjackos » 14 zář 2011 15:10

ot
am2 píše:jak to myslíš s tím podvodem? obecně nebo jen pozadí ohledně financování a dotací?
nejen dotace ale hlavne eficience jak fotovoltaiky tak i tech mlynu. sekta "ochrancu" (priton delaji pravy opak a jejich profet al gore (satanista a vasnivy pijan lidske krve (ne, vampiry ala Bram Stoker neexistujou na rozdil od hardcore satanistu vlad tepes=baron rothschild) viz 13 satanistickych kvrnych linii od robin de ruiter) to moc dobre vi) zivtniho prostredi se uplne pojasila. nedavno dokonce i NASA potvrdila ze se zadne oteplovani nekona. http://www.mdpi.com/2072-4292/3/8/1603/pdf (od dobrolidi sou tyhle spravy samo ignorovany a pritom to je duvod na cestu do ulic)
ty dotace to je jine kave a neda se to nazvat jinac nez kradez. dotace financujeme my vsichni (ve svazu sozialistickych evropskych republik rozhoduje vybor v bruselu, mame takzvanou divackou demokracii muzem mlcky prihlizit co za nesmysli si pro nas vymysli) a to pres cenu proudu, ktera bude stoupat, cim vic dotaci se bude vyplacet.

eficience vetrna sila:
sila vetru 0 - 3 (0-19 km/h): zadny vykon
sila vetru 4 (20-28 km/h): az do 4%
sila vetru 5 (29-38 km/h): az do 20%
sila vetru 6 (39-49 km/h): az do 43%
sila vetru 7 (50-61 km/h): az do 100%
sila vetru 8 (62-74 km/h): az do 160% (mozne jen teoreticky, z technickych duvodu znizene na vykon 100%)
sila vetru 9 (75-88 km/h): provoz neni mozny

takze pri sile vetru 7-8 davaji vetrniky jejich teoreticky plny vykon. otazka zni kolik dni v roce mame tyhle podminky :roll: (vytazek ze lzipedie: sila vetru 7, prudky vitr: pohybuje celými stromy, chůze proti větru obtížná http://cs.wikipedia.org/wiki/Beaufortova_stupnice)
a pokud vubec nefouka, tak se musi pouzit proud odjinud na pohyb vetrniku kvuli nebezpeci zniceni lozisk :lol:
zdroj: “Wind Energy: Facts and Fiction” od J.A. Halkema http://www.countryguardian.net/halkema- ... iction.pdf zivotnost a skraslovani okoli ani nemluvne.

eficience fotovoltaiky (na priklade hörup, flensburg , vykon 4.2 mw/rok na plose 150 000 m² (21 fotbalovych hrist), ca. 56 000 modulu):

4,2 x 10na9 wh / 8760 h (rok) = 456 kw prumerny vykon teoreticky za 24 hodin jak v lete tak v zime
465 000 w / 150 000 m² = 3 w/m²

prumerny vykon slunce je 1000 w/m² coz znamena ze eficience solarnich panelu je 0,3% :shock:
(vypocet udelal Dr. Arman Nyilas)

sice se mluvi o 4,2 mw solarnimu parku, je to ale obycejne 456 kw zarizeni.
(generatory na naftu co se vlezou na maly nakladak z vykonem 450 kw stoji ca. 115 000 €)

cena parku ca 16 mio € to znamena 300€/modul. vykon modulu a zivotnost klesa z roku na rok, a cim je tepleji tim ma mensi vykon.

no a odkud maji dobrolide elektrinu kdyz nefouka anebo nesviti?

zdroj: http://www.wahrheiten.org/blog/2010/01/ ... -oder-was/ (v nemcine)
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Odpovědět