Jak na výrobu Orgonitu

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Ondřej » 03 lis 2010 20:41

pilgrim: Na Havly se musí tvrdějc. Bohužel mám podobný zkušenosti, i unylá technická podpora, nerespektování lhůty na dopravu atd...

Dá se v pohodě vyrábět i v 5°C, stačí trocha praxe.

petra: ano, epoxid neobsahuje styren a nesmrdí a o to je zákeřněji toxičtější... Poněvadž odpařuje reaktivnější organický látky. Epoxidy tak můžou vyvolávat alergie, narozdíl od polyesteru. Už jsem to tu taky psal i Havel to píše.
Havlům se to musí pořád znova připomínat v další objednávce... Mě bohatě stačí ta nefunkčnost indikace stavu skladu...
:lol: na co ses ptala Grecmana??
Epoxid se nesmršťuje! proto nejde vyklopit. Na sklo bych rozhodně v tomhle případě olej nepoužíval, zhoršuje vyklopení :mrgreen:

Měl jsem vyhlídlou (u jiné firmy) výbornou uretanovou prysk. a napsal jsem borcovi hafo otázek okolo. Odpověděl mi napřed pouze cenou: 2500 za kilo :? Ale je prej tak dobrá, že ji US Army používá na skla a světla neprůstřelných Hummerů 8-) Jsem mu řek: soráč, ale na to mi Obama nic nepřiklepne :lol:

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od petra » 03 lis 2010 20:49

Aerosmith píše:Já všechno vystříkávám Cockpit sprejem (co nemaj auto tak je to sprej na plasty v interiéru auta) a nikdy se mě nic nepřilepilo.
Já vím Aero, radils mi ho a vyzkouším.
To, že mi nešly poprvé vyklopit, je asi tím, že jsem formy silikonovým olejem vystříkala málo - jen jsem tam tak prskla. Nejblběji se odstraňoval porcelán a keramika. Sklo šlo dolů po celkem větších kusech.

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od petra » 03 lis 2010 20:59

Ondřej píše:pilgrim: Na Havly se musí tvrdějc. Bohužel mám podobný zkušenosti, i unylá technická podpora, nerespektování lhůty na dopravu atd...

Dá se v pohodě vyrábět i v 5°C, stačí trocha praxe.

petra: ano, epoxid neobsahuje styren a nesmrdí a o to je zákeřněji toxičtější... Poněvadž odpařuje reaktivnější organický látky. Epoxidy tak můžou vyvolávat alergie, narozdíl od polyesteru. Už jsem to tu taky psal i Havel to píše.
Havlům se to musí pořád znova připomínat v další objednávce... Mě bohatě stačí ta nefunkčnost indikace stavu skladu...
:lol: na co ses ptala Grecmana??
Epoxid se nesmršťuje! proto nejde vyklopit. Na sklo bych rozhodně v tomhle případě olej nepoužíval, zhoršuje vyklopení :mrgreen:

Měl jsem vyhlídlou (u jiné firmy) výbornou uretanovou prysk. a napsal jsem borcovi hafo otázek okolo. Odpověděl mi napřed pouze cenou: 2500 za kilo :? Ale je prej tak dobrá, že ji US Army používá na skla a světla neprůstřelných Hummerů 8-) Jsem mu řek: soráč, ale na to mi Obama nic nepřiklepne :lol:
Grecmana jsem se ptala na silikon, který mají v nabídce - jak se s ním pracuje. Je to trošku zdlouhavé, musí se třikrát vytřít forma, vždy nechat vytuhnout, vyhladit. To mě odradilo, ale asi časem vyzkouším. Taky jsem se ptala na gelcoaty - něco jako závěrečný lak. Dělala jsem na zahradě, bylo už docela chladno a některé kusy jsou matné.

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od petra » 03 lis 2010 21:02

A ještě se chci zeptat Ondřeji, jak píšeš, že olej bys nepoužil na sklo. Co bys použil ?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Ondřej » 03 lis 2010 21:13

právěže nic. Jelikož se epoxid nesmrskne, olej navíc zabrání nasátí vzduchové bubliny, která by to odlepila. Bez oleje by měly stačit teplotní rozdíly...

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sophia » 03 lis 2010 21:52

co jsem kdy dělal hhg do skla, tak vždy bez oleje a čehokoliv... jen to sklo muselo být naprosto čisté, občas byl problém s bublinama...

:arrow: http://orgo.cz/viewtopic.php?f=6&t=220&p=1269#p1269

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Stisko » 03 lis 2010 23:22

Taky záleží, kterou pryskyřici používáš. Havelpol 1 stačil vymazat jedlým olejem, H 836 naopak olej nesnese, dělá mapky. Používala jsem silikon, ten mi došel a muž mi přines teflon ve spreji a ten je úplně fantastickej, stříknu trošku a vytřu papírovým kapesníčkem a vyklápí se fantasticky.

fanda
Příspěvky: 1
Registrován: 22 zář 2010 22:56

Příspěvek od fanda » 04 pro 2010 10:53

Proč nikdo v návodech neupozorňuje na styren a že by se měla používat nějaká dýchací maska? Mělo by se na to víc upozorňovat! Editujte své návody a uveďte v nich, že je dobré mít plynovou masku!
Nebo jsem jediný kdo nečekal že to tak smrdí? A to o smrad ještě ani tak nejde - horší je co to pak může dělat s organizmem. Po té hodině a půl jsem z toho docela jetý, kdybych hned četl, že filtr na hubu je nutnost tak si ho pořídím.

Prosím, fakt to do těch návodů na výrobu dopište.

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od kozma » 04 pro 2010 12:04

Při menší produkci stačí větrat když děláš v místnosti. Já dělal většinou venku a nebaví mě prudit se s maskou. Zas tak velkou paniku bych kolem toho nedělal. Copaks nikdy nečichal toulen neboco ? XD

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Mike.Jt » 04 pro 2010 15:59

pokud máš havelpol1 tak opravdu je to docela síla. A jinak než venku sei to představit nedokážu.
Ale mi co používáme H 834, tak už je to lepší. a má sníženej obsah styrenu takže to skoro vůbec nesmrdí.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

radek
Příspěvky: 10
Registrován: 19 pro 2010 13:22

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od radek » 19 pro 2010 23:20

Mam dotaz,myslite si ze by se dala na orgonity pouzit treba nejaka pryskyrice co se pouziva jako vykurovadlo,melo by to ty same ucinky? cena u nekterych se pohybuje 30g za 25 kc,zalezi podle druhu,samozrejme jsou i za 70 kc,ale ptam se hlavne kvuli funkci,predeslo by se zminenemu zapachu a cenove by to bylo i lepsi.Musela by se ale asi ta pryskyrice nejak nejprve rozpustit teplem treba ve vodni lazni a pote lit do predem pripravenych forem a pote nechat znovu zatuhnout do puvodniho stavu.Nema nekdo zkusenosti?nebo popripade me vyvedte z omylu,dik za kazdou reakci nebo podnet

radek
Příspěvky: 10
Registrován: 19 pro 2010 13:22

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od radek » 19 pro 2010 23:43

Omlovam se,uz me to nemysli,spletl jsem si gram s dekagramem takze by to levnejsi urcite nebylo :lol:

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Ondřej » 21 pro 2010 19:44

no ba, roztavená smola vůbec nepáchne! Proč myslíš, že se z 99% všeho orgonitu na světě používá polyester?

sirm
Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2011 17:31

Re: Jak na výrobu Orgonitu-křišťál

Příspěvek od sirm » 19 led 2011 18:16

Zdravím

jsem začátečník a proto se ptám(možná trapnou otázkou),co znamená ''vsadíme krystaly křišťálu (pozitivním hrotem dolů).''??????Kkterý hrot je ten pozitivní???? :?: :?: :?: :?:

Hledal jsem to na netu ale bez úspěchu a nechci při výrobě něco zkazit hned od začátku.

díky moc za odpověď

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od kozma » 19 led 2011 19:07

Tohle pozitivni negativni bla bla nemusis zas tak moc resit. Jestli delas zakladni TB tak to ani nemusi bejt jednohrotej krystal. Staci kus kremene.

Odpovědět