am2 píše:Pokud se zdá 9V málo, doporučuje se navlhčit ruce nebo použít elektrody s velkou plochou (viz Ravo?).
V tom tvém návrhu se mi líbí, že se tam dá místo 9V baterky připíchnout adaptér na tužkové baterky. Takže by se tam dalo dát víc článků... Jak se ten obvod bude chovat, když se tam změní napětí?
Pokud by ale 9 V nestačilo, tak by to tak spousta lidí nedělala. Takže asi stačí. Pravda je, že při suché kůži zůstane největší napětí na kůži samé. Tělo je samá slaná voda. Takže namočení rukou nebo větší elektrody odpovídají jakoby vyššímu napětí.
Tady jsem se dočetl o nějaké studii, která svědčí spíš pro cestu, kdy by se to mělo koncipovat jako proudový zdroj 50-100 uA (mikroampér;
http://www.zapperwise.com/e_theory_practice.html, konkrétně
http://www.zapperwise.com/e_theory_prac ... crocurrent).
Ve zmíněném článku se píše:"William D. Lyman and his colleagues found that exposure to 50 to 100 microamperes of electricity—comparable to that produced by a cardiac pacemaker—reduced the infectivity of the AIDS virus (HIV) by 50 to 95 percent. Their experiments, described March 14 in Washington, D.C., at the First Inter–national Symposium on Combination Therapies, showed that the shocked viruses lost the ability to make an enzyme crucial to their reproduction, and could no longer cause the white cells to clump together—two key signs of virus infection."
Volně přeloženo
"William D. Lyman a jeho kolegové zjistili, vystavení se elektrickému proudu 50 až 100 mikroampér — což je srovnatelné s hodnotou produkovanou kardiostimulátorem — snížilo infečnost viru způsobujícímu AIDS (HIV) o 50 až 95 procent. Ve svých experimentech popsaných 14 března (1991) ve Washingtonu na First Inter–national Symposium on Combination Therapies ukázali, že otřesené viry ztratily schopnost vyrábět enzymy, které jsou klíčové pro jejich reprodukci, a nemohly dále vyvolávat shlukování bílých krvinek — dva klíčové znaky virové infekce."
Tady je uvnitř zmiňovaný odkaz na stránku, která by mohla být pro mnohé zajímavá
What is Microcurrent Therapy? Píše se tam taky o zařízeních Silver Pulser a Magnetic Pulser a o tom, že pracují na polovině Schumannovy frekvence (tj. něco pod 4 Hz ?).
Kromě toho se na té dříve zmíněné stránce ("... a já vám ho raději ukážu"
http://www.zapperwise.com/e_theory_practice.html, na začátku) píše, že se zdá, že záleží spíš na době aplikace, než na frekvenci. To by svědčilo ve prospěch jednoduchého Croftova zapperu.
Ale pokud Štístku ukazuje kyvadlo nápovědu na konkrétní frekvenci... Možná je to druhořadý parametr, ale možná ne tak moc druhořadý (ve smyslu "lepší jednoduchý zapper než nic, lepší laditelný než jednoduchý").