co se dnes chysta?

Odpovědět
ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 13 kvě 2011 14:03

tak už vím co kutili
Tchaj-wan zasáhlo tornádo

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od vlady » 14 kvě 2011 15:34

Tak podle radaru tady slušně prší, ovšem v praxi několik kapek. Copak to tedy prší když to není voda. Musí to být vodivé aby to radar lokalizoval.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 14 kvě 2011 16:16

ja myslim ze to je voda, ta oblacnost neni souvisla,takze nekde prsi min nekde vic a jeste na to ma hodne velky vliv orgonit :) tady prsi jen lehce..

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 19 kvě 2011 16:24

velice dobre to chlapci dnes vymysleli jak tu vyvolat boure, uz se to tvori... podivejte se na animace, ten chemicky pas na studenem proudeni nad nemeckem ma hlavni vliv, teple proudeni z JV se pak postara o zbytek ;)

Martynko
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2011 12:39

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Martynko » 19 kvě 2011 18:30

Krom toho, že jsem už v minulosti byl svědkem vzniku tornáda v našem okrese, kněmuž ještě sousedovi to strhlo střechu a poničilo trolej na trati, vegetace také jevila známky průletu tornáda a to jsem už hlásil "ojéje, bude zle" a všichni neděs, takovej mráček, jen já jsem viděl jak to rotuje :lol: ... ... dneska jsem opět čuměl :shock: když jsem přicházel z města nestačil se divit :o měl jsem u sebe jen mobil tak omluvte kvalitu foto, kouknul se i na družici, tam to tak není poznat, protože tu minisupercelu překrývá horní vysoká oblačnost ... ale jevilo to známky tornáda... to rotovalo a bralo to do sebe nižší oblačnost a narůstalo to do rozměrů, vznik během cca 2 hodin, po té postupný zánik, zajimavé to bylo hlavně proto, že to při vzniku spíše stálo na místě... to je ale :twisted:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Martynko
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2011 12:39

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Martynko » 19 kvě 2011 18:48

Ještě jsem našel snímek z družice přesně ve chvíli kdy to bylo nejsilnější 15:45UTC :lol: - právě kvůli tomuto bych si chtěl předělat nějakou lacinou webku na venek a pomocí jednoduchého programu stahovat fotky třeba po 2 sekundách a pak z toho vytvořit video, něco jako timelapse :mrgreen:
154520110519.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 19 kvě 2011 22:08

tornado i trumby nebo jak se to jmenuje a jine ukazy uz jsem take videl, na jizni morave nejcasteji (uz za dob krasne prirodnich bourek to byl normalni ukaz) Jinak tady je porad jasno.. mozna zitra sprchne, pořádná bouřka tu byla za poslední dva roky jedna

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Aien » 20 kvě 2011 07:56

Ahoj!Říkal mi jeden kámoš co se víc zajímá o počasí (kvůli letadlům-modelům), že v našem koutku země (střední Morava) je častý výskyt malých tornád (sama jsem už viděla dvě). Jedno bylo tak silné (asi před 5-6 lety, ale toto jsem neviděla), že vytrhalo řadu topotů-velkých , průměr kmene 80-100 cm, v délce asi 100 m. Napadalo to na silnici a hasiči to týden uklízeli. V žádných zprávách se to neobjevilo.

Hamry
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2011 19:58
Bydliště: OrlickoÚstecko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Hamry » 20 kvě 2011 08:36

Viděla jsem tornádo co udělalo směrem na Svitavy. Vzrostlej les, měl stromy ulámaný jak sirky a prej štěstí , že se to celkem vyhnulo vesnici, tenkrát to bylo ve zprávách myslím.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 20 kvě 2011 11:56

Tady u vesnice bylo jednou (tak kolem roku 2000) taky jedno.. vzniklo u lesa na kopci a slo dolu po poli, tesne kolem skoly (toho sem litoval tehdy ze jen tesne) a pak si to pres pole zamirilo primo na vedlejsi vesnici kde to trhalo pulky strech, vybijelo okna atd.. Tady se to vyhlo vecnici vazne o par metru :) Ja sem byl ten tyden pryc, ale jak jsem dojel stale byla cesta tornada velmi dobre patrna..

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 24 kvě 2011 00:18

nevím jak u vás, ale tady u mě na zlínsku se ta dekáda bouřek, co brázdili evropu v předchozích dnech, vůbec neprojevila.. I když šli přímo přes nás, vůbec nezapršelo a obloha se stále vyjasňovala, většinu těch dní tu zůstalo jasno a dusno. Doufám, že není záměrem zde vyvolat sucho.. což zatím nehrozí, spodní vody je dost.
Bylo krásně vidět, ja jsou ty bouře umělé.. přes německo se už týden nahání studené proudění do kterého se sypou tuny materiálu, který o několik tisíc km dál podpoří vznik kupovitých mračen při srážce s teplým a dalším vlhkým prouděním,které se různě zatáčely do sebe.. ta mračna do sebe jakoby natahují tu umělinu (doslova jako magnet, ale velice rychle a na velkou vzdálenost - proti slunci šly ty proudy vidět na modré obloze) pak když se nade mnou rozpadaly tyto mračna, zustala z toho jen klasicka vrstva chemu, s kterou už jen bojovala příroda a orgonit. přijde mi, že se stále snaží vychytat co největší efektivitu těch metod, aby to nebylo ztrátové, ale právě naopak.
to sem se zas trochu rozepsal no :D

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od kocour » 24 kvě 2011 17:39

O pár kilometrů jižněji pozoruju to samé. A to, co píšeš, s tím můžu za sebe na 100% souhlasit.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od pepr » 25 kvě 2011 08:14

Nad Olomoucí dnes pěkně hnojí.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 25 kvě 2011 13:21

též tu nahnojili, studené proudění se totiž posunulo až k nám, tak do něj sypou, ale už se to tu rychle vyčistilo, nejspíš to šlo všechno do bouřek na JV

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od pepr » 29 kvě 2011 23:09

Olomouc: Dnes kolem oběda jsem si říkal, jak ta obloha vypadá pěkně normálně. Odpoledne už se tu rozmazávaly čáry a k večeru už bylo všude lehce bílo.

Odpovědět