co se dnes chysta?

Odpovědět
ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 17 čer 2011 09:41

Co sem videl tak to zasahlo vicemene jen JZ čech a Prahu.. tady na moravě ani kapka a včera tu bylo aspon co vim až do dvou do rana jasno..

Martynko
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2011 12:39

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Martynko » 22 čer 2011 20:47

Letošní úroda zvláštních bouřek je tedy zajimavá, a to je prosím teprve červen, tentokrát po tornádech se k nám stěhuje studená fronta, ta naráží a tlačí před sebou teplou frontu, takže je klidně možné vznik dalších tornádek, nicméně když jsem se na oblohu zapozoroval, tak jsem uviděl vlnky ze směru od jihu, kouknu na družici a nestačím se divit :shock: to oko co se vytvořilo na hranici s rakousy se prostě vlní kolem své osy :o jsou tam patrné vlny a né z jednoho směru, ale od středu toho oka, co to asi může být :roll: ale rozhodně to jaksi není normální ... to je jak ve filmu Návrat do budoucnosti II "Ale dyť prší ... Počkej ještě 5 vteřin... Nic není tak přesné jako řízení počasí" :mrgreen:
220620111745.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 22 čer 2011 21:30

no to vlneni na obloze dnes navecer sleduju taky.. je to hodne dopovane elektrinou.. a ted vidim ze radar skalky uz pracuje na vtahovani bourek nad moravu tak sem zvedavy jestli tu vubec zaprsi, orgonit tomu dava celkem na prdel:))

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od sophia » 22 čer 2011 22:32

Letos v Brně pršelo pořádně snad 3x ? a bouřka byla asi 2x :roll:
A dnes opět asi 1 minutu pár kapek v kuse a konec, chodníky se ani nestačily namočit :?
Před Brnem se ten bouřkový pás zase roztrhal... A venku je teď 25,5°

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od kozma » 22 čer 2011 23:07

hahá.. .ten půlkruh vpravo od Chebu jsem jááá :) succorpunch pulzovanej v nádobce se slanou vodou jim dává na prdel.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 23 čer 2011 00:00

dobře vy hoši! :D tady tez spadlo pred chvilkou par kapek a hned ty tecky na ceste ani nebyly videt jake je horko porad... a podle radaru klasicky tady pro dnesek opet maji smulu zadne tornada nebudou :D

Hamry
Příspěvky: 34
Registrován: 18 dub 2011 19:58
Bydliště: OrlickoÚstecko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Hamry » 23 čer 2011 13:27

Tak včera nad Pardubicema, mraky šedý,žlutý,béžový, černý jak hradba. Do toho byly vlny seřazený v rovnoběžkách a jeden kus jak když je to ještě zbytek toho vlnění od Rakouska, zaujalo mě to , bylo to jak když se hodí do vody kámen a dělá to kruhy,jen to byl čtvrtkruh, koukala jsem jak blázen a pak jsem koukala ještě jednou na modrý a červený blesky a jeden zvláštní hrom,znělo to jak když startuje a burácí letadlo a dobu to znělo a spíš jak když zdroj toho hromu jakoby mizí v dálce,prostě zvláštní hodně, hrom normálně takhle nezní. Nemůže být tam na těch hranicích s Rakouskem nějaký radar,nebo něco co používají?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od am2 » 24 čer 2011 18:00

Martynko píše:Letošní úroda zvláštních bouřek je tedy zajimavá, a to je prosím teprve červen, tentokrát po tornádech se k nám stěhuje studená fronta, ta naráží a tlačí před sebou teplou frontu, takže je klidně možné vznik dalších tornádek, nicméně když jsem se na oblohu zapozoroval, tak jsem uviděl vlnky ze směru od jihu, kouknu na družici a nestačím se divit :shock: to oko co se vytvořilo na hranici s rakousy se prostě vlní kolem své osy :o jsou tam patrné vlny a né z jednoho směru, ale od středu toho oka, co to asi může být :roll: ale rozhodně to jaksi není normální ... to je jak ve filmu Návrat do budoucnosti II "Ale dyť prší ... Počkej ještě 5 vteřin... Nic není tak přesné jako řízení počasí" :mrgreen:
220620111745.jpg
blízko té díry jsou dvě velká města, Leipzich a Halle
ale co to způsobilo, to nevím

Martynko
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2011 12:39

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Martynko » 29 čer 2011 18:02

Nic zajimavého zdělit nechci, jen takovou malou informaci. Dneska hodně brzo ráno teda včera hodně pozdě večír jsem se opět šel kouknout na oblohu, jestli uvidím víc než nejsilnější hvězdy a nestačil se divit :o po dlouhatananáské době jsem pohlédl na mléčnou dráhu, sice na tý obloze ten závoj byl stále, ale tentokrát byl tak slabý, že bylo vidět víc, než jako obvykle, dost mne to překvapilo... :lol: a jsem rád, že tam pořád je :mrgreen:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Mike.Jt » 29 čer 2011 21:50

od 26. pozuruju energetickej zlom, jakoby "oddechnutí". Což když si každej člověk tak ze 3% oddechne tak pči celkovém součtu je to síla které je opravdu znát.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od kocour » 29 čer 2011 23:06

Mike.Jt píše:od 26. pozuruju energetickej zlom, jakoby "oddechnutí". Což když si každej člověk tak ze 3% oddechne tak pči celkovém součtu je to síla které je opravdu znát.
No vidíš, a já mám poslední dva dny naopak silné pružení zvenku, které těžko zvládám... Astrologicky mělo jít o napěťové transity, ale nestudoval jsem to podrobně. V podstatě je to úplně jedno, musíme pracovat s tím, co máme, co se nám objevuje, ať už je horoskop jaký chce. Jednou je to napětí, podruhé zas úleva...

Martynko
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2011 12:39

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Martynko » 11 črc 2011 20:21

Tak teorie řízení počasí postupně nabývá v tom, že to je vše pravda a že to dělaj všelijakými prostředky, protože některé jevy jsou jaksi už i ze statistického hlediska nemožné, né-li statisticky rovnou nepravděpodobné. Porovnejte si tyto 2 radarové obrázky, jak je možné že za 24 hodin se na stejném území objeví to a samé, jasně, ta druhá vlna šla o něco rychleji a více se sformovala, ale to už je dusledek změn nad celou evropou, ale totok prostě nechápu... :?: a jestli ve středu projde něco podobného, tak to už není statistika, ale jasná manipulace... už v tom, že obě bouřky byli ionizované, to je to, že výboje jsou několik hodin dopředu vidět z veliké dálky, protože některé i kilometrové výboje šlehají do ionosféry, navíc tyto ionizované bouřky nejsou tolik doprovázeny hřměním, protože v ionizovaném prostředí se plazma ve výboji šíří pomaleji a jinak se rozpíná, takže po blesku nepříjde hrom ale někdy jen běžné lehké zahřmění... ( výboje většinou vydávají hromy velmi nízkého kmitočtu -> infrazvuk, takováto tichá bouře je ale velmi nebezpečná a to zdůvodu, že když už si to nějaký blesk namíří k zemi a něco zasáhne, tak ten kilometrový výboj co se nazbírá za ním vytvoří nekolikanásobně větší a časově dělší výboj, který je nebezpečnější než klasický mikrosekundový výboj zem-mrak ...
1107100000.gif
1107110000.gif
mimojiné našel jsem totok, podle datumu je to ta druhá bouřka, na jednom zpomaleném blesku je to krásně vidět...
http://www.youtube.com/embed/m0NkrqRo-FA
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 11 črc 2011 22:09

souhlas! taky sem čuměl co se to vytvořilo za superkoláč a druhý den za změněných podmínek téměř to samé! řekl bych že už jen připichnou flashku k pc a spusti program :D:D první bouře tady ani kapka ani blesk a včera kolem půl druhé se sem dostal krajíček toho extraumělého vším možným dopovaného mraku i sem a tak 15minut solidne zakropilo, asi 4 blesky sly do okolnich kopcu a to byly pořádné rány takové ty "křupavé".. vítr byl jen chvilinku a pred burkou no a za 20 minut byl zas uplny klidek.. sem zvědavý na středu

Martynko
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2011 12:39

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Martynko » 14 črc 2011 09:08

Tak už uběhli dva dny a máme tu opět něco zajimavého :lol: , takže není pochyb, že je počasí opravdu řízené, vezmu li skeny radaru z celých hodin, vychází mi dvě vlny v rozestupu 5-ti hodin(o víkendu přesně 24hodin), ta první byla obdobná té ze soboty, ta druhá vychází opět na stejný čas jako byli o víkendu, nicméně vzhledem k charakteru byli obě bouřky jiné, blesky byli krátké, rychlé a intenzivní, hodně jich mířilo zem-mrak takže docela šlupance, vzhledem k vyšší teplotě nejmíň o 5°C a menší návalové studenější fronty v zádech to bylo právě jiné, ale časově obdobné co v neděli :D Takže už není prostě to že by si jen sprchlo, prostě se to prožene ve velkým a s pořádnou bouřkou v čele, zajimavé právě je, že se tak děje v určitém časovém sledu. Kdyby se to bralo statisticky, tak se to dalo nějak propočítat, jak to je možné jako 1 ku milionu ale hle, ono ten milion náhle ztratí a reálnost takovéto "náhody" je najednou veliká... joho, ani pošta není tak přesná jako řízení počasí :lol: Takže když hlasatelka v počasí řekne místy bouřky, míní tím jednu velikou která se prožene českým územím...
1107131900.gif
1107140000.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Martynko
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2011 12:39

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Martynko » 22 črc 2011 15:32

Po těch posledních pár deštivých dnech je mi také jasné, že si opět někdo hrál a nastavil to tak, aby u nás celý den pršelo... jako obvykle, že...

Odpovědět