Naleziště polodrahokamu v ČR

Jak začít, zkušenosti...
sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od sviccc » 31 srp 2012 11:42

Spíš mi připadá, že je to tam uměle navozené pro lepší koupání. Jsou tam hromady nejrůznějších úlomků. Přece jenom, kdo by vyhazoval něco tak krásnýho, jako je křišťál.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od Aerosmith » 31 srp 2012 18:13

sviccc píše:Nevíte náhodou, kde by se dali najít křišťály na Karlovarsku? Náhodou jsem si byl zaplavat na rybníku, kde bývalo rašeliniště a našel jsem tam 4cm hrot křišťálu, tak mě napadlo, že by tu někde v KV také mohlo být nějaké naleziště.Nějaké tipy?Děkuji za odpovědi :-)
Před asi 3 lety tady u nás na Moravě koupil jeden pán z KV dům. Byl mj. ředitelem minerálních pramenů. Vykládal mě, že zkoušeli někde u hranic hloubkové vrty a při tom jim vytryskl proud vody ve kterém bylo velké množství obrovských krystalů. Bohužel už tady nebydlí a asi se vrátil do KV. Ani jsem se ho na to nestihl poptat podrobněji. Když tak mě napiš do SZ a já ti napíšu jeho jméno. Vyhledat ho by neměl být problém.

Tomishek
Příspěvky: 1
Registrován: 03 črc 2013 11:48

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od Tomishek » 03 črc 2013 11:54

Dobry den, Před pár dny jsem se začal zajímat o tyto polodrahokamy. A chtěl bych se zeptat kde mám začít s hledáním moc rád bych něco našel. Atak bych byl rád za pár typu kde mám začít s hledáním. Děkuju

Uživatelský avatar
potravina
Příspěvky: 141
Registrován: 08 čer 2009 12:25
Bydliště: Anglijé - norfolk - všude a teď zasejc sev. čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od potravina » 29 srp 2013 22:12

víte o nějakém místečku v sev. Čechách?
i fluff you all a můj kousek ku šíření http://www.orgoknight.com/

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od sysel » 02 zář 2013 17:57

Kousek od Biliny : Štola sv. Martina:
50°41'50.295"N, 13°50'48.053"E
Obrázek
Je to naleziste spousty polodrahokamů.
Obrázek
Je to pouze cca 40km od naseho naleziste granatu a jeste pres Bilinu(koule)
Horní Krupka – bizmut, arzenopyrit, fluorit, chalkopyrit, pyrit, sfalerit, scheelit, apatit, pyknit, hematit, ortoklas, molybdenit, galenit, nakrit, kasiterit, biotit, wolframit
Krupka
5. 8. 2011
Známým hornickým městem a mou oblíbenou lokalitou v Krušných horých je Krupka. Pozůstatky hornické činnosti se nachází v širokém okolí, já jsem vždy navštívil oblast zvanou Knöttl. Stačilo stoupat cestičkou pod sedačkovou lanovkou z Bohosudova na Komáří Vížku a po necelém kilometru se dorazilo k prvním haldám. Nejzajímavější nálezy byly v okolí ústí dnes již nepřístupné štoly Barbora a pinky Zwicken. Napoprvé jsem nalezl jen lupínky molybdenitu a drobounké kasiterity. Další návštěvy již byly úspěšnější: při rozbití křemenného balvanu se v dutinkách objevily jehličky bismutinu, v oblasti pinky Zwicken jsem našel povlaky malachitu a azuritu, z balvanu na okraji haldy se vylouply zeléné apatity, atd.
Při jedné z návštěv Krupky jsem se podíval i do zpřístupněné štoly Starý Martin. Její ústí najdeme u silnice z Krupky do Fojtovic asi 2 km nad Krupkou v prudké serpentině. Štola Starý Martin je jedno z nejvýznamnějších starých důlních děl zdejšího revíru, otevírá sz. část slavné žíly „Lukáš“. Prohlídková trasa měří asi 1000 m.
Seznam minerálů nalezených na Knöttlu:
apatit, azurit, bismutin, fluorit, kasiterit, malachit, molybdenit, topaz
Obrázek
stola Barbora
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
potravina
Příspěvky: 141
Registrován: 08 čer 2009 12:25
Bydliště: Anglijé - norfolk - všude a teď zasejc sev. čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od potravina » 02 zář 2013 19:39

sysel píše:Kousek od Biliny : Štola sv. Martina:
50°41'50.295"N, 13°50'48.053"E
Děkuji převelice, pojedu na vílet :)
i fluff you all a můj kousek ku šíření http://www.orgoknight.com/

Tomáš Galásek
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2015 02:59

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od Tomáš Galásek » 20 zář 2015 03:07

V karlovarském kraji se nachází spoustu nalezišť
;)

Tomáš Galásek
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2015 02:59

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od Tomáš Galásek » 20 zář 2015 03:12

Sice nejsem zas tak znali ..moc se v tom neviznam :D ale po lomech tu zbyram vážně krásné krystaly ..někdy az do žlutá zabarvené :)

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Naleziště polodrahokamu v ČR

Příspěvek od Ondřej » 29 říj 2015 12:21

sysel píše:TAK JSME SE DNES VYDALI PO STOPACH ČESKYCH GRANÁTŮ :-)
Myslíš těch 5000 granátů, co teď komediant z MO, na rozkaz sionistů, poslal IS, s pomocí amíků jako dopravce? :lol:

Odpovědět