Poraďte roztok

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
Přéma Podrážka
Příspěvky: 18
Registrován: 06 led 2014 18:18

Poraďte roztok

Příspěvek od Přéma Podrážka » 27 dub 2014 23:56

Sice už umim ty "chemtrajly" s relativním úspěchem likvidovat a zvyšovat tak náklady oněm teroristům,ale spoustu lidí nedokážu přesvědčit o existenci "chemtrajlů" ani tak,že předvedu "pokus" s odpařením čistící směsi.Tak mě napadlo zkusit vyvařit něco,co ty "chemtrajly" OBARVÍ nejlíp sytějšíma odstínama a každej druh jinak,aby to bylo dobře vidět (jedny namodro,jiný načerveno,další dozelena,dofialova...) a vyvařit to,až bude "nasypáno" hodně stop s různym složenim a tvarem.
Napadlo mě vyvařit lakmus nebo fenolftalein,případně methyloranž,ale tyhle látky měněj barvu jen podle kyselosti (hliníkový piliny to neobarví) a není mi jasný,jestli jdou vyvařit tak,aby dokázaly vystoupat na potřebnou vejšku jako čistící směs octa a kyseliny citronový.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Poraďte roztok

Příspěvek od Ondřej » 28 dub 2014 21:35

Poradil bych, aby ses na to vyprd.

Přéma Podrážka
Příspěvky: 18
Registrován: 06 led 2014 18:18

Re: Poraďte roztok

Příspěvek od Přéma Podrážka » 30 dub 2014 11:39

Většinou nevyvařim víc než 4 flašky octa ani víc než 1-2kg kyseliny citronový.Účinek je vidět po čtvrt- až půlhodině,maximálně dvou hodinách.Ta kyselina dokonce může účinkovat několik dní (obvykle 2-4),to bude asi způsobený tim,že se místo z roztoku (jako ocet) odpařuje z taveniny při vyšší teplotě a to,co nevystoupá,se pak uvolňuje z úsad na okolních předmětech průběžně (jako smrad z laminátu,když se součástky z tištěnýho spoje sundávaj pomocí plotýnky vařiče a smrad je v okolí cejtit několik dnů).
Několikrát jsem to odpařoval i ze směsi s dalšíma látkama (třeba voda ze siláže) a vzniklou spečeninu rozházel do několika hromad suti tam,kde do nich nejvíc pálí slunce.
Nejdřív těch 'chemtrajlů' přibejvalo a taky "jim" to nepomáhalo vzniklou díru zakrejt a stopy byly zase stejně četný jako dřív,možná i ubyly.Pak začaly den co den burácet stíhačky,obvykle 2-3 asi od 11 do 15h.To taky moc nepomáhalo,dokonce ani při zvýšení četnosti průletů jak stíhaček,tak ostatních letadel nad "ošetřenym" územím.I stopy typu "roztahující se s šikmejma proužkama" mizely v řádu jednotek minut,a to i při jejich vícenásobnym (max.8) výskytu.Byly vidět i vrtulníky (včetně velkejch armádních) v počtu 1-5 v průběhu varu a asi 2h po.Dále jakýsi bílý "větroně" s rozpětím 2-6m pomalu kroužící nad odparem,některý z nich úplně bez oken a asi 2 měly ocasní křídlo tvaru "V" s motorem vzadu.Pak se objevila vysoko "pomalu letící bílá kapsle",která byla vidět asi 3x.Jednou se dokonce objevil paraglidista kroužící okolo ve vejšce asi 10-15m nad zemí a dva černý nebo hnědý RC modely o velikosti a tvaru poštolek a motali se kolem podobně jako vlaštovky,akorát bylo divný,že nemávaly křídlama (absolutně nikdy a podle toho jsem poznal,že o poštolky nejde).Nejvíc se objevujou stíhačky,vrtulníky a malý letadla (některý s tim ale nemusej souviset,blízko je několik vnitrostátních letišť a jedno vojenský).BTW. Ty "poštolky" jdou překvapivě snadno sundat zelenym ukazovátkem.Když se chytí "dobrej" úhel na špici,tak "poštolka" zmagoří,napálí do stromu a bouchne jako středně silnej "pirát".Byl tu tenkrát kámoš s jednim jeho známym(oba totální huliči a pivopijci),když se to tu objevilo a jeden z nich vykřiknul nějaký sci-fi slovo,vyndal z kapsy ukazovátko a jednu z těch dvou "poštolek" sundal. :mrgreen:

Odpovědět