PEKLO NA NEBY

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Alfa » 24 kvě 2016 08:25

Nemám ho pořád venku, na jaře jej zakopávám do země a koncen podzimu vytáhnu, očistím a uložím jako medvěda k zimnímu spánku :D
Po sezoně je hodně špinavý a mám obavy, že v těch měděných trubkách je natečeno dost vody. Takže by ho mrazy mohly i poškodit.
Nejsem si jistý, zda bych mohl těsně nad pryskyřicí vyvrtat do každé trubky 3mm otvor pro odtok vody při deštích, aby se nesnížila účinnost.
Svého času jsem na trubky shora dával pvc kryt, aby při deštích do něj netekla. Měl jsem ale dojem, že se tím zakrytím dost snížila účinnost....
Měj se hezky Ondřeji,
Alfa

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od sysel » 28 kvě 2016 14:39

Ahoj pánove....

proto ja pouzivam vodni WCB....., kde se taky musi ale dodrzovat presne hladina....takze jsem do sudu navrtal stavoznakovou dirku a je pokoj pri desti.
myslim, ze se muze navrtat Cu trubka....
nekde jsem se docetl, ze by melo byt dobre....kdyby byly trubky lestene a to pricne....zvenku i uvnitr. Melo by to zvednout kapacitu toho co jsou trubky ochotny nachytat..:-)
Jinak preji krasne dniky bez chemu.
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Alfa » 28 kvě 2016 15:11

Díky Syslíku a měj se moc hezky!

endy5
Příspěvky: 3
Registrován: 09 čer 2016 23:34

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od endy5 » 10 čer 2016 14:39

Přispěji k tématu: Neděle 22.05.2016 čas brzy ráno před 5h, jasná obloha, bez mraků, bez oblačnosti 360st., stav bezvětří. Podívám se na oblohu - stopa, táhnoucí se od JVV obzoru až nad moji hlavu. Po chvíli jsem vyšel ven a zjistil, že stopa je PŘES CELOU OBLOHU. Tj. od JVV obzoru k SZZ obzoru. Pokud je rychlost proudového letadla 800-900km/h, odhaduji dobu přeletu letadla přes celý obzor na cca 10-15min, znamená to, že stopa měla nějakých cca 200km. Zřejmě víc, ale to už nebylo možno vidět. Napadlo mne změřit za jakou dobu se stopa rozpadne. Jelikož byla jediná v tu dobu na obloze, byla to výhoda. Výsledek: Ani po 75min (+ už tam nějakou dobu byla než jsem ji uviděl) nijak výrazně se nezměnila, nerozpadla. Pak začaly létat další a další. Kulminace byla mezi 08-12h. Před 12h jsem pořídil několik snímků.
Pokud by tu byl někdo, kdo toto vidí poprvé tak je třeba uvést, že to, co se může jevit jako mléčná oblačnost, je nikoliv oblačnost, ale výsledek intenzivnívh leteckých přeletů a pomalu se rozpadajících stop letadel, která se postupně shlukují v onu mlhovinu. Můj odhad za dobu mezi 8-12h cca 80 průletů. Lokalita JZ Čechy.
Obrázek
Obrázek

Dotazy:
  • Někde jsem viděl na netu radarové nebo spíš družicové snímky, které zachycovaly ony stopy. Víte někdo web adresu?
  • Čím by se dala letadla pozorovat blíže - hvězdářský dalekohled? Jak je fotit? Samotný zoom na foťáku nestačí.

endy5
Příspěvky: 3
Registrován: 09 čer 2016 23:34

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od endy5 » 10 čer 2016 14:41

https://ulozto.cz/xCWWGrBz/obloha-text-01-png
https://ulozto.cz/xzfKKZ3E/obloha-text-18-png

Hmm, jak připojit obrázek jsem přišel, ale po odeslání se objeví ten text "Obrázek", tak nevím...

Odpovědět