Generátor pulsů

Pochlubte se...
Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Ondřej » 10 led 2010 12:14

A hele, elektronik! Byl bys schopen malosériově vyrábět časovače? 300,- kus.
jinak nezapomeň že do cívky musí téct minimálně 5 mA, což přes LED nepoteče. Ideální by bylo mít LED na samostatným okruhu s tlačítkem. Vůbec nemusí jet pořád. nabíjecí tužkovky jsou samozřejmě nejlepší varianta...

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 10 led 2010 16:45

no času mám pomálu, asi jako mnoho lidí :D , ale pár kousků za čas bych zvládl,
případně bych to časem někomu předal, až by to bylo odladěné a stálo to pouze na pájení a součástkách

ale musel bys mi přesně říci, co to má dělat, co se od toho očekává - radeji bych udelal zarizeni univerzalnejsi,
- napr. by to melo moznost prepinat nekolik zakladnich frekvenci nebo moznost preladitelny rozsah od-do.
- nebo univerzal s moznosti napajet 9V i 3V
- 3 proudy (1mA, 5mA, 50mA?)
- mohu to rovnou udelat jako nabijeci, tj. bude tam konektor pro jakykoliv externi adapter a kdo bude chtit, muze misto tuzkovek pouzit tuzkove akumulatory

ono totiz udelat z univerzalniho zarizeni jednodussi je snadne - pouze se neosadi nektere soucastky.
ale naopak predelavat jednoduche na jine nebo delat pět verzí jednoho zarizeni je mnohem horsi.

na druhou stranu je ale dobre se dohodnout a naopak vyloucit věci (např. kmitocty), u kterych je miziva moznost pouziti, at z toho zase neni zbytečně drahé, zbytečně velké a zbytečně složité zařízení
- např. pokud máte názor, že 9v baterie málo vydrží a je drahá, tak se můžeme rovnou dohodnout, že to uděláme na 2 tužkové AA, které při stejné ceně dají několikanásobně životnost, nehledě na možnost použití levných nabíjecích tužkových akumulatoru.

No, s těmi frekvencemi bude problém. Co požadavek na konkrétní pevnou frekvenci, nebo na další přeladitelný rozsah frekvencí, to dalších pár součástek, takže např. nad 5 frekvencí už to zvětší zařízení na dvojnásobek.
Napište požadavky na používané frekvence a já už to nějak vymyslím.
První pásmo vidím: 3 až 35Hz (zde lze nastavit zakladnich 5, 8, 14, 33Hz).
(přelaďovat lze za rozumné přesnosti jen v rozsahu jen cca 10x, pro vetsi rozsah je treba nove pasmo)

co jsem se dival na vedecka mereni, tak ta info o tom, ze schumannova freq jiz pred par lety vzrostla z 7,83 na 14hz, je asi nepravdiva (i kdyz čemu ma dnes clovek verit, meteorologove taky mlží o chemtrails...)
http://quake.geo.berkeley.edu/ncedc/em.intro.html

spise se zda, ze schumman tika zaroven na 7,8 i 14hz, coz neni v oblasti rezonance nic vyjimecneho
http://www.vlf.it/Schumann/150999-1634schumann.jpg (pozor, hodnota na ose x je treba vynasobit x10; ten nejvetsi peak na obrazku je sitovy brum 50hz...)

tady pisou o 528hz, ale frekvence znate vy, tak dejte vedet (zapper, psychowalkman)
http://www.videosurf.com/video/528-hz-s ... ?vlt=ffext

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od cardej » 11 led 2010 23:49

Ahoj trochu z té své Parkinsonštiny:
Ondřeji díky za instruktáž - eloxuje se povrch desky Al.
Tesla však získával částice právě z malých desek Al s eloxovaným povrchem. jsou to vlastně složené vrstvy , jako desky...

Jinak uvádím k zamyšlení text z knihy-

Teslův vynález však byl něčím jiným, jeho nejbližším příbuzným z řad konvenční technologie jsou kolektory sluneční energie. Zásadní rozdíl je však v tom, že solárně-elektrický panel obsahuje určitý substrát obalený krystalickým silikonem, zatímco Teslův panel obsahoval amorfní silikon. Konvenční solární panely jsou drahé; ať už je jejich horní vrstva z čehokoliv, k její výrobě je zapotřebí velmi náročných procesů. Teslův „sluneční panel" je jen lesklá kovová deska s průhledným obalem z nějakého izolujícího materiálu, kterým dnes může být plast ve spreji.

Pak už stačí jen vystrčit tento panel v podobě antény do vzduchu (čím výše, tím lépe) a jeden drát upevnit ke kondenzátoru a druhý dobře uzemnit. Tak začne energie Slunce nabíjet kondenzátor. Na kondenzátor je třeba napojit nějaké
přepínací zařízení, které mu umožní pravidelné vybíjení. Tím se získá elektrický výstup.

Tento Teslův patent nám. říká,jak prosté je získat elektrickou energii.
Čím. větší je plocha izolované desky, tím více energie získáme.
Toto zařízení je však víc než pouhý „sluneční panel", protože ke svému fungování nepotřebuje sluneční svit. Vyrábí elektřinu i v noci.

Určitě řekneš že to nesouvisí s tématem , ale k zamyšlení to podněcuje..

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Ondřej » 12 led 2010 14:50

am2: 6-15 Hz laditelně; 6-8x AA aku včetně pouzdra; indikační LED s tlačítkem; konektor na napájení z autozapalovače; přepínač na výstupu 5 mA-15 mA.

cardej: tahle Teslova instalace velmi dlouho nabíjela kondenzátor a sloužila jako demostrace získávání energie ze Slunka. To co napsals vidím poprvé v životě. odkud to máš?

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Aien » 13 led 2010 11:34

Carději čaroději, mě napadlo toto (ještě v souvislosti s diskuzí na OSUDu o volné energii): tento panel umístit nad zařízení, které je tu na jednom videu-orgonit, krystal, cívka , zapper-zhora energie slunce, zespodu energie orgon.Nebo upravit tak, že místo zapperu použít dvě Cu trubky v zemi-úplně bez vnějšího přísunu energie.Nebo shora panel a zespodu to zařízení Aegis(upravený CB bez krystalů s odizolovanýma horníma trubkama).Elektrice nerozumím, ale třeba to někdo spočítá a nadimenzuje tak, aby to fungovalo, myslím že by mohlo.Napadlo mě to v meditaci, možná to přilítlo z informačního pole, možná zkrat mozku. :idea: :? :lol:

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 14 led 2010 00:29

(příspěvek smazán jeho autorem)
Naposledy upravil(a) am2 dne 15 led 2010 23:44, celkem upraveno 1 x.

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od cardej » 15 led 2010 00:41

Aien , mě napadlo zda by se to :
-vystrčit tento panel v podobě antény do vzduchu (čím výše, tím lépe) a jeden drát upevnit ke kondenzátoru a druhý dobře uzemnit. Tak začne energie Slunce nabíjet kondenzátor. Na kondenzátor je třeba napojit nějaké
přepínací zařízení, které mu umožní pravidelné vybíjení. Tím se získá elektrický výstup. a mezi druhý a zem napojit v sérii mobiovou cívku s křištálem....

nyní řeknu podle elektrikářů blábol, ale zda by se to nedalo využít v napájení té mobiové cívky a potom s tím
k aktivaci krystalu touto volnou energií..
pořád se mi vynořuje jeden drát upevnit ke kondíku a druhý uzemnit.. atd nejsem elektrikář ale stále se mi tato myšlenka vrací... Škoda že to TESLOVI nevyšlo zveřejnit více...

opět mě to říká: možnosti jsou velké,ale člověk má ve své jádru i sílu proti..a nelze věřit že by to užil k prospěchu
a existenci všeho...

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Aien » 15 led 2010 09:14

Ahoj, tak nějak jsem to myslela-použít panel na buzení krystalu v CB, aby to zařízení bylo nezávislé na el.síti ( čili ani žádný akumulátor).Představ si , že to vyvezeš někam na kopec a budeš rozhánět mraky, bylo to v jednom filmu.( Tam ale přijeli muži v černém a toho mrakoplaše zatkli).Když by se zrovna neničili mraky, tak by to mohlo vyrábět elektřinu.Ten panel zřejmě fachčí na orgon a není to čistě sluneční panel.Kdyby se to vymyslelo do realizovatelné fáze mohl by to být takový dárek gifterům za jejich nezištnou činnost.Blíží se těžké časy a až se to podělá bude trocha elektriky k nezaplacení.Byla o tom diskuze na osudu ,když jsem nabádala k vytvoření zásob na půl roku a k samozásobitelství(které je třeba ještě připravit koupí pozemku, nemodifikovaných semen a osiv, bydlení nezávislé na vnějších zdrojích atd.)tak se někteří vyjádřili, že jsem ještě moc závislá na hmotě, čili málo duchovně vyvinutá.Jenomže většina lidí není tak vyvinutých, aby mohli přejít do jiné dimenze i s hmotným tělem, jedině bez těla a to je smrt. ;)

frank51
Příspěvky: 2
Registrován: 15 led 2010 09:10

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od frank51 » 15 led 2010 09:17

Zcela naivně jsem se zaregistroval a ani v nejmenším jsem netušil, že jsem v Bohnicích.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 15 led 2010 09:55

vrána k vráně sedá, stejný stejného si hledá... :mrgreen:

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Aien » 15 led 2010 11:43

Frank mě rozesmál! Čoveče neber to tak vážně a doslova.Je to brainstorming-plácáme co koho napadne a i úplná blbost může u někoho jiného přivodit nápad (nebo infarkt :P ).K tomu ostatnímu-jestli sis ještě nevšiml, tak svět je blázinec a řídí ho šílenci.Blbé je to, že moje intuice je dost spolehlivá,tak si ještě užij toho půl roku spánku na růžích,až se vzbudíš,tak zjistíš že je to bodláčí.Konec, tyhle řeči sem nepatří. 8-)

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Aerosmith » 15 led 2010 13:23

frank51 píše:Zcela naivně jsem se zaregistroval a ani v nejmenším jsem netušil, že jsem v Bohnicích.
Tak se naivko odregistruj... :mrgreen:

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od cardej » 16 led 2010 12:51

Ahoj.
TESLA byl z počátku také brát za duševně narušeného a dokonce měl prý v mládí epileptické záchvaty. a své objevy se mu zjevovaly ve snu v reálných obrazech které potom kreslil. Takže i když trochu "cvok", udělal pro civilizaci velký krok. Proč ty TESLOVO vynálezy tají?Kdo zatím asi stojí? O co se asi bojí?

Opravdu bychom to někdo mohl zkusit vyrobit ten TESLOVO sběrač energie...

Znáte zákony PARKISONA? četli jste ten příběh o krokodýlích svorkach?
Tak naše forum je tomu podobné. Je to veliká porada nezávislých entit a každou vteřinu se v ní něco rodí, co jinému se jinde hodí..

Díky za každou myšlenku každého z Vás....

Díky i frank 51za Tvé vyjádření
... a víš že v Bohnicích jsou vlastně Ti duševně citliví chráněni před nebezpečím těch silných, a před dravostí tohoto vnějšího "silného světa! a vlastně i před silou Tvého Já?...
Zkusil jsi se podívat do jejich očí? Často tam najdeš odraz svého skrytého já...oni Tě přečtou lépe než Ty sám sebe..oni jsou jiní...oni jsou BEZ MOCI..... oni mají NE- MOC-NE .... oni nevládnou mocí...

Klid a mír ve mně patří i Vám..

Hezký den..všude sněhu je a pod tím skryto nové jaro.,, nový život, nové naděje
i k Vám přijdou nové ideje...budou zase lepší , to budoucnost novou věští.....
I Vy přispěje k tomu štěstí....

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od junak » 16 led 2010 20:38

Vdaka za vsetkych :D

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 23 led 2010 23:59

(dávám to sem, kdyby se to někdy někomu hodilo)

Počítač nebo mp3 přehrávač jako generátor frekvencí pro experimenty s elmg. buzením krystalů pomocí cívky
(krystalů volných nebo lépe zalitých v orgonitu omotaných (např. Mobiovou) cívkou)

Kdysi se prodával v obchodech s elektro-součástkami generator v kapesním provedení, umoznoval frekvence od 1Hz do 1MHz a stal snad jen petistovku... Asi uz se nevyrabi (Metex?). Pro buzení krystalu jej bylo možné použít hned, pro použití jako zapper bylo třeba výstup doplnit o rezistor 270R a dvě rychlé diody.

Lze využít softwarové generátory, které generují signál skrze počítač. Fungují min. do 20kHz, se současnými zvukovými kartami snad i do 100MHz (Asus?).
( http://www.google.cz/#hl=cs&source=hp&q ... +generator )

Jinak souhlasim s textem (http://orgo-net.blogspot.com/2010/01/ko ... fting.html )
že experimenty by mely byt az na druhem miste za Giftingem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět