Co jíst a pít

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
rosa
Příspěvky: 59
Registrován: 18 črc 2009 11:43
Bydliště: u Prahy

Co jíst a pít

Příspěvek od rosa » 26 zář 2010 09:44

Ahoj všichni, zakládám nové téma, myslím, že je čas. Je to téma velice zajímavé a může pokračovat a větvit se. Např. v čem vaříme, čím se myjeme, v čem pereme, z čeho jíme atd. Můžeme se u toho docela vyřádit. Změna jídelníčku může upravit zdravotní stav a pokud se toho někdo děsí, nemusí se bát. Není třeba provádět razantní změny, ale některé věci jsou zásádní. Doporučuji k tomu klepat na baterii a popíjet bylinné čaje a za čas sama přejde chutˇ na cukr a třeba i uzeniny. Když člověk přejde na bezpečnější potraviny a po čase trochu zahřeší- protože si pamatuje, jak mu některé věci moc chutnaly- tak se dočká škroukání v břiše, nadýmání, bolesti hlavy, průjmu, únavy a špatné nálady. Ale není třeba si za to nadávat, mějme se rádi a mějme rádi svoje tělo, které nám slouží celý život. Takže začínám tím, co zásadně ne / je toho víc, ale tohle je asi nejdůležitější pro nás všechny a pro diabetiky obzvláštˇ/ : balené vody, ani limonády, sirupy, džusy, cola atd. prostě nic, balené pečivo / když si upečete chléb sami, jenom dobře /, žádné instantní potraviny, ani nápoje / káva, čaje, polévky /, umělá sladidla. Těším se na Vaše příspěvky Ahoj

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Stisko » 26 zář 2010 14:33

Zajímavé téma, přimlouvala bych se, pište spíš co jo, než co ne. O tom co ne, je toho napsáno už tolik, ale o tom co jo jen malinko. Začnu prima záležitostí: lněné semínko. Obsahuje obrovské množství omega3 mastných kyselin. Vtip je v tom, že MUSÍ být rozemleté, nejlépe na mlýnku na kávu. Mělo by se jíst 3 velké lžíce denně, nejlépe v kombinaci s medem, jogurtem (tvarohem,mlékem) Super je, že výsledky jsou vidět už po 3 dnech. Samozřejmě velikost výsledků je závislá na zanešení organismu.... zanesenější tělo - víc viditelné výsledky.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Aerosmith » 26 zář 2010 17:14

Stisko píše:Zajímavé téma, přimlouvala bych se, pište spíš co jo, než co ne. O tom co ne, je toho napsáno už tolik, ale o tom co jo jen malinko. Začnu prima záležitostí: lněné semínko. Obsahuje obrovské množství omega3 mastných kyselin. Vtip je v tom, že MUSÍ být rozemleté, nejlépe na mlýnku na kávu. Mělo by se jíst 3 velké lžíce denně, nejlépe v kombinaci s medem, jogurtem (tvarohem,mlékem) Super je, že výsledky jsou vidět už po 3 dnech. Samozřejmě velikost výsledků je závislá na zanešení organismu.... zanesenější tělo - víc viditelné výsledky.
Ono je to vše dost o individualitě. Třeba med a mléko jsou alergeny. Nebo co sádlo a máslo? Margaríny rozhodně ne.Atd. Toto bude rozsáhlé vlákno :-)
Jinak k tomu l. semínku. Jaké výsledky jsou vidět (za 3 a více dní)? Omega kys. mají vliv na kardiovaskulární systém. Že by např. pokles vys. tlaku?

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od hajcman » 26 zář 2010 19:10

Nejen co ale i kde sehnat, pomalu je problém koupit sul bez jódu. Objevit zubní pastu bez floru je spíše zázrak.
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

pilgrim528
Příspěvky: 17
Registrován: 18 zář 2010 17:28

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od pilgrim528 » 26 zář 2010 20:31

Ahojte,

aj ja sa prihovaram za lanove semienka. Cital som vo WM magazine clanok o moznostiach lanu, a prekvapilo ma to co som sa docital. Neveril som tomu, a vyskusal som to na sebe, pokym to niekomu zacnem doporucovat. Naozaj po par dnoch, je citit velky rozdiel. V tom clanku polo vela pisane ako lanova dieta zachranila najtazsie stavy rakoviny, ja som nastastie nemal, ale povedal som si ze ako prevencia mi to isto neuskodi.

Ja som si daval do misky toto: 100g tvarochu (pravy domaci) alebo 125g z obchodu ale ten klasicky komousky tucny tvaroch co byva v baleni ako cerstve maslo (byvava baleny po 250g tak som si ho daval na polovicu)
4 polievkove lyzice lanoveho oleja (dostat v kazdom BIO obchode, treba ho mat v tme a v chladincke),
no a do toho vsetkeho som dal 1 cely zasobnik lanovych semienok z maleho mlynceka na mak. to mohol byt asi tak deci, alebo taka vacsia hrst. To cele som riadne vymiesal tak aby sa mi olej uplne zmiesal s tvarohom. Pridal som ti par hrozienok a celu tu masu jedol. Ak sa vam to zda prilis huste, mozete si to trocha zriedit s jogurtom, alebo trochou mlieka.

Musim povedat ze zo zaciatku to chutilo strasne, az ma chvilu napinalo, ale zacalo mi to velmi chutit po par dnoch, mozno z toho ze som citil ako mi to pomaha.

Po tyzdni som citil velky narast energie, sily, vitality, co bolo spojene tym, ze som nepocitoval nejaku unavu, bolest. Akoby ma nieco z vnutra obnovilo.

Kazdopadne som si overil to co pisu v tom clanku, preto doporucujem vrelo ludom s rakovinou, resp. ludom s nejakymi dedicnymi predpokladmi na rakovinu ako prevenciu.

Clanok si mozete pecitat tu:
http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2010020008

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Aerosmith » 26 zář 2010 22:41

Dík za odkaz, je to téměř neuvěřitelné. Jinak k tomu vlivu slunce na zdraví lidí. Mocní tohoto světa, kteří chtějí vládnout to vědí a chemtrails jsou jednou z věcí k decimaci lidstva. Ale my to víme...

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Stisko » 26 zář 2010 23:36

Taky moc děkuju za odkaz, četla jsem ten článek u kamarádky už je to delší doba, a lecos jsem si teď osvěžila. Mimochodem, i s jogurtem je to docela mňamka.

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od vlady » 27 zář 2010 08:21

Až na to že dnešní jogurt není jogurt. Pamatuji úplně jiný jogurt. :(

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od jiřík » 27 zář 2010 10:54

vlady píše:Až na to že dnešní jogurt není jogurt. Pamatuji úplně jiný jogurt. :(

dneska je jogurt v beznejch kramech k dostani asi jen od Madety ve skle,nebo od Agro-la, vypadaj uplne stejne,taky mala sklenicka na dne je ovocna napln jako prichut a nahore je vrstva smetany. trochu drazsi,ale vyplati se ;)

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od vlady » 27 zář 2010 12:51

Já bych souhlasil s tou Madetou ovšem kamarád co dělá zootechnika říká že mlíko taky už není co bývalo.

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od hajcman » 27 zář 2010 18:06

vlady píše:Až na to že dnešní jogurt není jogurt. Pamatuji úplně jiný jogurt. :(
vyrobit si doma jogurt je velice jednoduché... stačí si koupit nějaký kvalitnější čistý jogurt, domácí mléko, nebo z automatu, prý to jde i z krabicového, nemám odzkoušeno, pak buďto jogurtovač, nebo lehce ohřát mléko dát do skleniček a přidat do každé (dělám to v přesnídávkových) lžičku toho bílého jogurtu a zabalit dobře někam nahoru s tím, ať je to co nejvíce v teple...nebo pokud topíte tak pod topení a cca za 12 hodin je hotovo
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od am2 » 27 zář 2010 20:40

díky moc za snadný návod na jogurt a za jiné informace (lněné semínko aj.)
akorát nevím, jaký by mělo význam dělat jogurt z krabicového mléka, vždyť je to obarvená voda...

Ainan
Příspěvky: 34
Registrován: 18 zář 2010 12:33

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Ainan » 27 zář 2010 21:45

A čo tak mliekomaty? U nás v meste ich máme niekoľko.. mlieko je prakticky načapované rovno z kravy.. :mrgreen: nepasterizované, plné živej kultúry, keby ste videli aké sú z toho dobroty.. žiaľ nie každý má k takémuto mlieku prístup. Možno tí čo sú na dedinách sú natom lepšie..

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Mike.Jt » 27 zář 2010 23:16

co jíst moc nepomůžu snad jen doporučím semínka Goji.

Co pít vřele doporučuju zelené čaje. Ale ty opravdové, ne z pytlíku. Doporučuju hlavně dobré sorty Japonských zelených čajů ( ty jsou upravovány v páře místo čínského "restování" na pánvích). Je to moc dobrý zdroj energie.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od levi » 28 zář 2010 00:03

hajcman píše:Nejen co ale i kde sehnat, pomalu je problém koupit sul bez jódu. Objevit zubní pastu bez floru je spíše zázrak.
U nás máme moc prima obchůdek (nejlepší je, že za rohem ;) ) a tam pár takových past mají. Stojí sice víc, ale stojí mi to za to. Kdybyste o ni někdo extrémně stál, můžu koupit a poslat. Totéž sůl bez přidaného jódu.

Odpovědět