Generátor pulsů

Pochlubte se...
clona
Příspěvky: 30
Registrován: 28 úno 2010 00:23

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od clona » 13 bře 2010 00:50

orwa píše: Regulovatelný PG jsem se teda rozhodl vyrobit v provedení mobilním (napájený 9 V) tak napájen zdrojem 220/12V. Na vstup zdroje nasadím stabilizátor napětí 7085, ať to nedělá neplechu a jsem zvědav jak to bude držet frekvenci. U baterie jde frekvence postupně dolů. Sice pomalu , ale klesá. U tohoto prototypu mi to celkem nevadí, ale u PG určeného pro léčbu je nutno, aby frekvence "držela" .
Pokusují dáááál :roll:
Jen si dovolím pro úplnost opravit orwu: jedná se o stabilizátor 7805.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 14 bře 2010 19:48

Vzhledem k tomu, ze se v elektronicke praxi bezne pouziva buzeni krystalů el. polem, napadlo me, co takhle budit i krystaly v PW.
Hlavni vyhoda by spocivala v tom, ze se zde krystaly budi napetim misto proudem, a spotreba PW generatoru by tak byla urcena v podstate jen odberem obvodu 555, coz u Cmos verze cini cca 0,2 mA, coz by podstatne proudlouzilo zivotnost 9V baterie PW generatoru.
Pripadne podrobnosti v priloze. Jinak je to brano jen z pohledu klasicke elektrotechniky/fyziky, ktera na popis funkce orgonitu nestaci. Jestli vubec a jak bude buzeni krystalu el. polem fungovat, ukáží jen pripadne experimenty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od sophia » 14 bře 2010 20:14

no zkusit to můžeme ;)

udělej všechny varianty jak na obrázku a já si dovolím k tomu přidat skromnou zkušenost s odléváním a pak to vyhodnotíme co to bude produkovat :lol:

krystaly máš?

:arrow: pošlu ti pm

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 14 bře 2010 20:32

krystaly mam jen takove ty do TB, cca 4x1.5cm, jednohroty, uvnitr obcas i dost znecistene (nepruhledne)
ale na zakladni pokus, jestli buzeni el polem na neco je nebo neni, by to treba stacilo
na plosne elektrody je asi nejlepsi medena samolepici "stinici" folie, ktera byva napr. v novejsich slozitejsich mobilech jako odstineni ridici elektroniky od elmg ruseni vysilaci casti ... neco sezenu...

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Ondřej » 16 bře 2010 18:46

am2: mohl bys prosím popsat funkci Möbiovy cívky?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 16 bře 2010 19:52

nemoh, nic kloudného jsem nenašel;
jen to, ze je to civka zkonstruovaná tak, aby se snížila její vlastní indukcnost.
ale i toto bylo brano z pohledu bezne elektrotechniky, nikoli z pohledu jako na vec, ktera umi pracovat i s jinymi dimenzemi.

kdybys o tom neco vedel (a nebylo to tajne nebo nerozumne sdělovat),
dej sem prosim podrobny popis funkce
nebo nejake externi odkazy.
(na netu lze najit mraky odkazů, jak civku vyrobit, ale tu zakladni podrobnejsi informaci,
co to vlastne je (z pohledu metafyziky) a jak to pracuje, tu postrádám)
(pak trebas kvuli tomu placam i blbosti :) )

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Ondřej » 17 bře 2010 22:58

no právě... :lol: OK, jak něco najdu, tak to sem frknu. začni ale sám u wizzera.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 08 dub 2010 19:26

Vše, co jsem odchytl kolem generatoru pro Powerwand, jsem dal na jednu stranku
sweb.cz/duchovno/pwgen_powerwand_generator.htm
Neni to nic moc zajimaveho, ma to vyznam spise jen pro experimentatory nebo kdyby to chtel nekdo vyrabet "komercne" (pro druhé).
Sophia: díky za nápad se solárním napájením.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od sophia » 08 dub 2010 21:38

šikula :idea:


am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 02 črc 2010 09:31

fotografie vnitrku viz http://s1.imgupload.cz/img/174679/tRkf7/-RR77.jpg
http://www.soundfountain.com/amb/r77acousticrevive.html

555-ka to s největší pravděpodobností není, síše asi nějaký operační zesilovač zapojený jako (sinus?) generátor
materiál max 500kč + hodně práce
prodej za 420 USD (prodáváno jako doplněk pro hifisty/audiofily pro zlepšení vnímání hudby, což je oblast, kde jen jeden propojovací audiokabel lze koupit i za 100 USD...)

Toto už k RR-77 nepatří, našel jsem to při hledání fotografiií. Vypadá to jako na nějakou vědeckou studii.
Studie: Efekty vystavení elmg potenciálu pulsujícím na zaákladní Schumann frekvenci u pacientů s chronickým únavovým syndromem
Results: Three different designs of the EM potential shield were tested for a duration of 4 weeks each consecutively and with continuous exposure. By 12 weeks of exposure, all the parameters evaluated were significantly improved above baseline value. The scores for overall well-being correlated best with the scores for brain fog, fatigue and cognitive impact, suggesting an important cognitive aspect of this syndrome. Out of four CFS patients who were totally disabled prior to intervention, all four had part-time work by the end of the study. All 14 CFS patients with allergies noticed a significant amelioration of symptoms with less need for allergy medications, at the end of the study.
Conclusion: Výsledek podporuje Beckerův postulát, že EM znečištění hraje důležitou roli u CFS a nabízí novou tehcnologii pro řízení tohoto problému.
(The result supports Becker's postulate that EM pollution plays an important role in CFS and offer a new technology for the management of this problem.)
Zdroj: http://findarticles.com/p/articles/mi_m ... n18616484/

Úpravu stavu pomocí vnějších věcí beru jako druhou možnost nebo pomůcku, pokud se člověku nedaří naplňovat první možnost (změna uvnitř sama sebe)
http://duchovno.sweb.cz/polskyvezen.gif (schopnost zrušit škodlivé vlivy prostředí skrze očištění vnitřních vibrací)

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Ondřej » 02 črc 2010 20:54

tybrďo, k čemu ta bifilární cívka?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 02 črc 2010 21:46

Takovou cívku jsem viděl nakreslenou na jednom z Teslových patentů.
Mělo to název tuším Tesla Motor Coil, protože to doporučoval pro použití do motorů.
Cívka měla mít malou "vlastní" indukčnost, což prý zvyšovalo účinnost a snižovalo nároky na velikost kompenzačních kondenzátorů.
Podobnou cívku trochu v jiném provedení jsem viděl na jednom (údajném!) generátoru skalárního elmg pole.

Zkoušel jsem provést zpětný převod do schématu.
Očekával jsem, že IO je dvojitý operační zesilovač (např. TL072), a že obvod je něco na způsob
Wiennova sinus oscilátoru ( http://www.google.cz/images?q=wien.oscilator.amp.scheme ).
Ale je to odlišné od Wiennova oscilátoru. Ale asi to také dává 7,83Hz snad sinus, popř. nějaký "hladší" průběh.
Možná jsem špatně obkresloval (kresleno ve spěchu...), nebo je to nějaké specialita.
Obrázek

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od Ondřej » 04 črc 2010 17:18

Moment, to není bifilár, ten se motá jinak... Toto vypadá spíš jako tlumivka.
No nic jinýho než sinus to ani dávat nesmí... Ale nechtěl jsem mluvit o tomto, ale o vlastnostech schumannovky na krmení PW, samozřejmě...

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Generátor pulsů

Příspěvek od am2 » 04 črc 2010 20:09

tak to jsem sekl - ta plosna civka neni zadna "tesla motor coil", jak jsem psal, ale obyčejná (tedy čistě z elektrotechnické hledika) bezindukcni civka (= odpor)
jednim vodicem proud priteka, druhym odteka, a tim ze vedou vedle sebe, tak se mg pole ruší.
Tudiz pokud o tom vyrobce rika, ze to pracuje tak, ze to vysila elmg pole 7,83hz a tudiz to harmonizuje prostor, tak asi ne, nebot civka je navrzena naopak tak, aby zadne el-mg pole nevytvarela.

To mně napadlo až ted, kdyz jsem si vzpomnel na plosne civky napr. na ID čipech na oblečení. Tam jsou podobné cívky, ale drát vede do středu a odtud na druhý pól, nikoli aby se vracel po stejné dráze.

Takze elmg pole ne. Ledaže... bezindukcni civka rusi mg pole, ale nikoli el. pole (ale lokální el. pole asi nestačí na ovlivnění prostoru, to by prostor ovlivnovala i plochá baterie...)

Leda by tam byla nejaka metafyzická věc nebo neco jako POR. Asi jako s tou Mobiovou civkou.
Nebo asi jako kdyz se daji dva magnety opačně k sobě, tak se taky nedá říct, jako že by tam vůbec nebyly ... jen proto, že se nějaký parametr "vzájemně vyruší".
Takže to by musel nekdo ´citlivý´ testnout prakticky - to je mit dve plosne civky, jedna normalni a jedna tato bezindukcni, a porovnat, jak která co vytváří v oblasti metafyzickych energií.

Jak to myslíš, že nic jiného než sinus to dávat nesmí. Např. 555-ka nedává sinus, ta dává obdélník.

S tou "Tesla Motor Coil" jsem se dost sekl... :mrgreen: Jednak to není žádná tesla motor coil, ale
"Tesla Coil for Electro-Magnets", která vypadá podobně jako ta z toho přístroje. Tato jeho cívka na rozdíl od bezindukcni civk vytváří mg pole jako normální cívka, akorát tam nejak šachuje s napětími mezi závity pro dosažení určitého efektu.
http://www.gewo.cz/tesla/Tesla_download.htm je to druhý patent odshora

Ten pristroj RR77 ma pry fungovat tak, ze vytvari schumann elmg pole, coz zesiluje schopnost koncentrace cloveka a tudiz lepsi schopnost vnimat hudbu. A vyslo to v nekolika audiofilovských webech a moc to chválili. Ale je otazka, zda lze temto webum verit. Mam osobni zkusenost, ze to chodi casto tak, ze kdyz se jim dobře zaplatí, tak jsou schopni vydat článek, který se tváří jako neutrální člának informující o nejake technicke novince, ale ve skutecnosti je to ticha placena reklama. Asi jako kdyz nekteri doktori napisou nejaky jakoby fundovany clanek, ale ucel jeho je propagovat nejakou metodu nebo lek.

No uz jsem se tesil, ze nekdo zacal vyrabet seriove novodobou technologii. Ale zda se ze je to podvod. Tedy aspon z eltech hlediska. Konec koncu mobiova civka je taky bezindukcni civka a taky pracuje, takze... (Pominu to, že to prodávají za 10-násobek výrobní hodnoty, u takového nerozsireneho zbozi by se jim to asi jinak nevyplatilo.)
Cardeji, nechces ten pristroj "namalovat"? Asi by kolem toho byly samé černé čáry... ale nenech se ovlivnit. Ale jen kdyby te to bavilo, rozhodne to není nic duleziteho.

Odpovědět