Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Pochlubte se...
Odpovědět
monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od monikag » 15 úno 2012 23:54

Obrázek

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od sophia » 16 úno 2012 15:35

:o profi

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od monikag » 16 úno 2012 17:51

:P ďakujeeeem :oops:

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od jedenTT » 17 úno 2012 20:25

Kua, to si mi nastavila zrkadlo. Dnes konečne za pôrodných bolestí mi vytvrdla moja "prevratná" konštrukcia. Chcel som tunajších senzibilov poprosiť o analýzu z fotiek,lebo ja som v tejto oblasti citlivý podobne ako Pitbull. Ale niečo som z toho na ľavej dlani cítil. Je to dopraskané viac než päta starého baníka a tak som to sem radšej nedával. Čo pls používaš akú hmotu na odlievanie ?
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

tonda0
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2011 19:39

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od tonda0 » 18 úno 2012 00:16

bravo bravo bravo

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od monikag » 18 úno 2012 00:37

jedenTT -akú hmotu na odlievanie???Neviem, či som rozumela otázke... Myslíš živicu? Havelpol4, ak ti to popraskalo, dal si moc tužidla, alebo kobaltu...kobaltu stačí 1-2 kvapky na 1 dl živice...

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od monikag » 18 úno 2012 00:38

tondaO, neviem komu bolo to bravo, mne,alebo jeden TT za snahu..v každom prípade díky...za oboch...

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od jedenTT » 18 úno 2012 10:50

Aha, fajn vedieť. Odlieval som iba 2x. Prvý krát to bolo o.k. s epoxidovou. Potom som miešal maličkou s vareškou na vŕtačke Polyester 109. Bolo k tomu prilepené lepiacou páskou urýchľovač a tužidlo. Predpokladal som, že to čo je pribalené k živici je k nej určené celé. Keď som to z tej pixle odlepil tak to išlo dolu aj s textom. Prvá pixla skončila celá na balkóne.Urýchľovať som moc nechcel,lebo neviem koľko vlastne tá živica tuhne a tak som tam nalial iba časť z neho. Tužidlo som postupne prilieval celé. To si mala vidieť čo sa stalo. Na vŕtačke mám reguláciu otáčok a tak som išiel malou rýchlosťou aby to nešpliechalo. Ani nie za 10min. živica prudko stuhla a natiahla sa mi ako guma po tej vareške až po hlavu vŕtačky. Pokojná myseľ išla vtedy do kelu a musel som kmitať aby som to celé rýchlo vyriešil. Takže som otvoril druhú pixlu a nedával som urýchľovač vôbec. Lenže živica zostávala aj na druhý deň rovnaká. A tak to celé išlo do elektrickej rúry na asi 60stupňov a to ustrážiť je umenie. Takže akonáhle som videl zmeny tak som to dal von a reakcia bola búrlivá a sú tam dosť dlhé praskliny. Takže teraz netuším či to netuhlo lebo som to robil a nechal po odliatí tuhnúť pri teplote cca +8stupňov a po druhé, či nečakaná reakcia pri miešaní vznikla preto, že som to nemiešal ručne. Ale sú to len moje dohady ako kopa vecí v tématike ogrón a orgonit.
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od monikag » 18 úno 2012 11:02

...hahaha, fajn som sa pobavila...nečakaná reakcia by vznikla aj keby si to miešal pozlátenou vareškou...takže skús na 1 dl živice dať 10ml tužidla a 2-3 kvapky urýchľovača, ak robíš pri izbovej teplote...a je to...najprv zamiešaj tužidlo, poriadne, aspoň 2 min., aby sa ti to dobre spojilo a do toho pár kvapiek kobaltu a zase poriadne premiešaj...možno to stvrdne až po pár hodinách, ale určite nepopraská..čím viac kobaltu dáš, tým rýchlejšie to stuhne, preto je to urýchľovač :lol: , ale už s rizikom popraskania...po odliatí ja teplotu mierne zvýšim ohrievačom, zase nie moc, lebo aj pri vyššej teplote to praská...epoxid nepoužívam vôbec, skúsila som to len raz...prvý a posledný...

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od jedenTT » 18 úno 2012 11:21

No, to mi je jasné, že to bolo ako v rozprávke "A JE TO". Ak si pamätám tak pomer tam písali tužidlo 100:2 a urýchľovač 100:0,25. Inak v jednej letecko-modelárskej diskusii doporučujú používať váhu a nie mililitre.Aj na návodoch to tak píšu myslím, že sa tam uvádza v hmotnostných jednotkách. Neviem kde kupuješ to od havelpol. Tu v TT som to hľadal vo viacerých obchodoch.Našiel som na inete ich zastúpenie na južnom sk. Ale je to asi nejaká nie veľká firmička, lebo web stránku ani nemajú. Niekedy idem na veci moc vedecky a stáva sa, že to pose..em. Pri najbližšom odlievaní budem prihliadať k skúsenostiam čo si mi napísala. A skúsim opraviť tie popraskamé. Ale lákajú ma ostrejšie kužele. Niečo ako tie nádobky na odber moču :D , ktoré by vydržali teplo. Myslím, že kužeľ "dokáže dať vedieť" aj mne, že vyžaruje. Výroba takej formy by asi nebola jednoduchá.
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od sysel » 18 úno 2012 13:15

jedenTT píše:No, to mi je jasné, že to bolo ako v rozprávke "A JE TO". Ak si pamätám tak pomer tam písali tužidlo 100:2 a urýchľovač 100:0,25. Inak v jednej letecko-modelárskej diskusii doporučujú používať váhu a nie mililitre.Aj na návodoch to tak píšu myslím, že sa tam uvádza v hmotnostných jednotkách. Neviem kde kupuješ to od havelpol. Tu v TT som to hľadal vo viacerých obchodoch.Našiel som na inete ich zastúpenie na južnom sk. Ale je to asi nejaká nie veľká firmička, lebo web stránku ani nemajú. Niekedy idem na veci moc vedecky a stáva sa, že to pose..em. Pri najbližšom odlievaní budem prihliadať k skúsenostiam čo si mi napísala. A skúsim opraviť tie popraskamé. Ale lákajú ma ostrejšie kužele. Niečo ako tie nádobky na odber moču :D , ktoré by vydržali teplo. Myslím, že kužeľ "dokáže dať vedieť" aj mne, že vyžaruje. Výroba takej formy by asi nebola jednoduchá.
Toto mají často v Ikea a neni to uplne drahe, to jak se na začátku prochází paletama, maji to na paletach na kusy.
Jen je treba vybrat ty, co stoji lepe kolmo :-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od jedenTT » 18 úno 2012 13:27

To: sysel
Ďakujem za typ.
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

Stranger
Příspěvky: 46
Registrován: 09 kvě 2011 23:28
Bydliště: holandské hranice

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od Stranger » 09 kvě 2012 22:49

Velmi pekné,máte moj obdiv.

michala13
Příspěvky: 99
Registrován: 28 črc 2010 01:58
Bydliště: Žilina

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od michala13 » 11 kvě 2012 22:13

Nádhera. Si šikuľka. :D

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Moje nové kúsky 2012, pohrala som sa s farbami a kameňmi

Příspěvek od monikag » 13 kvě 2012 19:24

Ďakujem pekne.... :D :P

Odpovědět