Technické záležitosti fóra.

Hlavní pojmy...
Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od Hox » 25 črc 2009 19:13

je nějaká možnost, jak přispět na běh fóra? Vím že provoz asi nestojí horentní sumy :D , ale rád bych nějakou korunou přispěl, pokud by bylo kam... zadarmo to určitě taky není

Uživatelský avatar
bionflow
Příspěvky: 71
Registrován: 24 kvě 2009 21:09
Bydliště: skoro ∞

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od bionflow » 25 črc 2009 23:29

tak seznam členů už funguje :mrgreen:

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od truthseeker » 26 črc 2009 07:58

Výborně, mockrát díky.
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Uživatelský avatar
d1vine
Příspěvky: 15
Registrován: 14 čer 2009 20:26

Úprava velikosti fotek pro forum

Příspěvek od d1vine » 22 srp 2009 14:00

Ahoj. Již párkrát jsem si všiml, že zde členové fora vystavují své krásné výtvory v nevhodném rozlišení pro daný účel.
(Konkrétně ohraničení fotky do pojízdného okna, které přesahuje plochu pro text)
A protože zde nemáme žádného moderátora, který většinou tuto práci zpětně udělá nebo upozorní,tak jsem se rozhodl napsat jen malý návod. Předem chci říct, že mi nejde až tak o vzhled a kdovíjaké úpravy, ale spíše možnost obrázek hezky vdechnout zrakem a užít si ho co nejvíce:) Stejně tak se tím orgonit ukáže ve své plné kráse.

Je více možností jak toho docílit.
1)Zmenšit obrázek ručně pomocí programu kreslení popřípadě v linuxu Gimp. Oba programy jsou základ systému a není třeba je instalovat. Úprava velikosti fotky je jednoduchá. V kreslení na horní liště je položka obrázek a po rozkliknutí je tam možnost změna velikosti(nebo podobně) a velikost v pixelech. 500 * 400 pixelu se mi zda tak zhruba vhodné pro vystavení na fóru. Uložit jako nový obrázek, aby se nepřepsal ten původní.

2) pomocí BBcode: jednoduše Obrázek width je šířka a height je výška v pixelech, url je adresa obrázku. přiklad: Obrázek.

3)Např. na http://imgupload.cz/ mate možnost změnit velikost obrazku přímo před uploadem. Jsou tam různé možnosti. Mimo jiné "pro fora". Nemusí být vždy vyhovující.

4)Pokud chcete aby ostatní mohli zhlédnout obrázek v původni velikost, stačí udělat zmenšeninu(viz. 1,2,3), upnout i s původním a udělat odkaz přímo v obrázku.Tudíž se po kliknutí na obr. se objeví vetší v novém okně.
syntaxe pomoci BBcode: Obrázek
V praxi:
Obrázek

fotka je jenom pro ukázku, není to moje dílo.

Díky.
Gift the world and then gift some more. <3

Uživatelský avatar
bionflow
Příspěvky: 71
Registrován: 24 kvě 2009 21:09
Bydliště: skoro ∞

možnost přidat video do zprávy

Příspěvek od bionflow » 02 led 2010 08:55

nyní je možné přidávat do zprávy video stejně jako obrázky :arrow:

při psaní textu vidíte nahoře nové tlačítko "video" :idea:

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od am2 » 16 led 2010 21:01

ahoj, snad nepisu, co uz zde nekde je...
jak moc velke prilohy lze nahrat?
jake typy (přípony) to mohou být?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od am2 » 21 led 2010 23:50

je tam vadna adresa na uvodni strance - pri kliknuti na orgo.cz se objevi hlaska o neexistujici strance, protoze to odkazuje na http://orgo.cz/WWW.ORGO.CZ

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od sophia » 22 led 2010 18:20

am2 píše:je tam vadna adresa na uvodni strance
já tam nemám blbej odkaz - kde ho vidíš?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od am2 » 24 led 2010 14:07

Surfoval jsem na tomto foru, chtel jsem dostat to "rootu", tak jsem klikl uplne nahore na ten odkaz ORGO.CZ psany velkymi pismeny a zahlasilo mi "stranka neexistuje". Kdyz jsem patral proc, tak pri najeti mysi na ten odkaz tam bylo url:
"http://orgo.cz/WWW.ORGO.CZ"
Ted uz se mi nedari zopakovat. Bud to byla nejaka docasna chyba pri tvorbe stranek, ktera je jiz opravena, nebo tento stav lze dosahnout jen z nejakeho konkretniho mista na foru?
No v podstate ted je to OK. :P

Uživatelský avatar
Linuxak
Příspěvky: 67
Registrován: 22 říj 2009 19:17

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od Linuxak » 14 dub 2010 19:44

Zdravím,

nevím proč, ale už asui týden se nemůžu přihlásit v Opeře. Vždycky napíšu jméno, heslo, odešlu, ono mi to napíše, že mě to úspěšně přihlásilo, přesměruje mě to na hlavní stránku fóra, tam ale už zase přihlášenej nejsem...

Ve FireFoxu funguje vše korektně, já ale používám především Operu, takže bych to rád vyřešil. Zkoušel jsem i vymazat cookies, ale nepomohlo to.

Díky
Berme to s nadhledem.
Snažím se informace o orgonitu a souvisejících věcech shrnout do jedné ucelené orgonitové otevřené encyklopedie... Zatím nic moc http://orgowiki.mzf.cz

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od Michael » 14 dub 2010 21:24

To bude něco s Operou, předpokládám máš 10.51? Zkusil bych promazat cookies i v přímo v Opeře, Cache...
Zkus hledat tady http://www.operacesky.net/forum/viewforum.php?f=3

Uživatelský avatar
Linuxak
Příspěvky: 67
Registrován: 22 říj 2009 19:17

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od Linuxak » 15 dub 2010 18:48

Našel jsem zázračný tlačítko "Vymazat soukromá data" a už je to v pohodě. Díky za radu, měl jsem Operu 10.10.
Berme to s nadhledem.
Snažím se informace o orgonitu a souvisejících věcech shrnout do jedné ucelené orgonitové otevřené encyklopedie... Zatím nic moc http://orgowiki.mzf.cz

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od Mike.Jt » 14 čer 2010 20:12

d1vine psal o zmenšování obrázků pomocí tagů IMG, bohužel mi to nějak nefunguje.
img width=xxx height=xxx mi nefunguje,
img=000x000 taky nejede,
nebohli by je admini zprovoznit ?

+ neuvažuje z trvalém tlačítku edit ?
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od hajcman » 29 čer 2010 03:05

toto na mne dnes vyskočilo při zadání adresy fora

Obrázek___________ Obrázek
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: Technické záležitosti fóra.

Příspěvek od petra » 29 čer 2010 09:54

Toto mi naskakuje poslední dobou velmi často, přes den. Dostanu se sem většinou jen dopoledne a pak později večer. Taky už jsem na to chtěla upozornit, ale dělá to asi jen někomu - dívám se na příspěvky a některé jsou napsané v době, kdy já se sem nedostanu.

Odpovědět