růst rostlin

Cesta za poznáním...
Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: růst rostlin

Příspěvek od sophia » 11 črc 2009 16:37

obrázky nahraj někam na freeweb třeba na http://www.sweb.cz a pak v příspěvku dej nahoře tlačítko img a mezi ně link na ten obrázek. jednoduché ;)

viz: http://www.orgo.cz/faq.php#f3r3

vali
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2009 14:44
Bydliště: nitra

Re: růst rostlin

Příspěvek od vali » 12 črc 2009 11:52

Všetkých vás srdečne zdravím. Zhruba pred mesiacom som odlial asi 150 ml TB - ka , v každom je asi 4 cm kryštál.
Rozmiestnil som ich po záhrade a do nádrží s dažďovou vodou, ktorú zachytávam z celej strechy domu.
Musím však povedať, že aj keď som ich mal pokope a lietadlá striekali a to priamo nad mojou hlavou, nič
zvláštne som nespozoroval, žiadne prerušenie chem. pásu, žiadny kruh na do mnou. Myslel som si , že som
niečo asi pos... Tak som to rozmiestnil po záhrade k ovocným stromom a zámerne som vybral poškodené a
choré stromy. Na obr. je broskyňa, ktorá bola v tej dobe silno napadnutá voškami a nejakou chorobou
prejavujúcou sa červenaním listov a následným opadávaním a schnutím. Túto chorobu som už zaregistrovel na nej minulý rok, a jej zdravotný stav bol už túto jar žalostný - dá sa povedať, že som sa sňou už rozlúčil. Preto som
dal ku nej jedno TB a čakal som čo to urobí s voškami a jej zdravotným stavom. Vošky postupne zmizli v priebehu
asi dvoch týždňov / TB je tam asi 3 -4 týždne / a čo ma prekvapilo, broskyňa sa zobudila a začala vyháňať nové
výhonky a to aj z vetvičiek, z ktorých v dôsledku tej choroby boli spadnuté všetky listy.
Takže tieto foto sú asi tak 4 týždne po obdarovaní broskyne TB-čkom. Ďalší poznatok - opatrne o ňom hovorím -
triezvo - môže to byť ale aj nemusí - ešte potrebujem čas to potvrdiť -- pod tou broskyňou často ryl hryzec
vodný, odvtedy , ako je tam TB, napriblížil sa bližšie ako 2 -3 metre od TB. Ale ešte je čas to potvrdiť - dám vedieť
na jeseň. To je pre tých , ktorý majú v záhrade hryzcov a tí vedia , aký ťažký je snimi boj.
Vplyv TB na dažďovú vodu popíšem až na jeseň , teraz je ešte krátko na to, ale som príjemne prekvapený.

1.obr. choroba listov , ktoré postupne padali , broskyňa vtedy prestala úplne rásť
Obrázek

2.obr.- vidieť choré listy a nové výhonky - totoje po asi 3-4 týždňoch od TB
Obrázek
Obrázek

Samozrejme , vošky sa zatiaľ neobjavili.
Ak máte i vy skúsenosti z pôsobenia ORG. na rastliny, dajte to sem, veľmi ma to zaujíma. Ďakujem.
a ešte jeden obr. - TB zakopané pod tou broskyňou
Obrázek

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: růst rostlin

Příspěvek od sophia » 12 črc 2009 12:11

vali píše: Musím však povedať, že aj keď som ich mal pokope a lietadlá striekali a to priamo nad mojou hlavou, nič
zvláštne som nespozoroval, žiadne prerušenie chem. pásu, žiadny kruh na do mnou. Myslel som si , že som
niečo asi pos...
Nic nepos*als, tady v okolí jsou tisíce TB a několik CB a stejně někdy jsou čáry (postupně mizející)... Pravděpodobně tam kde bydlíš je moc DOR zdrojů a pár TB to nezachrání.

To co píšeš potvrzuje zkušenosti zahrádkářů s orgonem, co píšou jinde. Ono to opravdu funguje. (Mám brokolici asi 1,4m vysokou.) Důležité je také zalévání "nabitou" vodou, což asi děláš jak píšeš. Tak hodně zdaru a ještě jim přidej pár orgonitů, údajně dosah jednoho pro účel zahrádkaření je poloměr kolem 1,5 metru. Takže zasíťovat řádně. :)

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: růst rostlin

Příspěvek od Hox » 12 črc 2009 22:07

tak takhle se momentálně daří mým rájčátkům - bohužel nemám kontrolní vzorek, takže jako pokus to neobstojí :P

nutno podotnknout že nejsem žádný pěstitel, občas je zaliju (párkrát sem je i potrápil suchem ), ale jinak žádná další péče :mrgreen:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Hox dne 15 črc 2009 23:43, celkem upraveno 1 x.

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: růst rostlin

Příspěvek od Saila » 15 črc 2009 19:01

u me v praci (pestuju rododendrony v pruhonicich) dela hodne jenom to ze se k tem kytkam chovam jako ke svejm miminkum a ono udela hodne uz jenom to kdyz ty kytku zalejvam hadici a zaroven k nim vysilam pozitivni energie.. takze ty se z moji ruky dostanou do hadice a ta voda co ji tece se tim ochuti:-) takze taky pekne rostou:-)

jinak na kytky celkove ma velkej vliv nalada cloveka....mam vyzkouseny ze kdyz nejaky brigadnici prepichujou malicky rostliny a delaj to ze musej a s nechuti tak vsechny do jedny pochcipaj po presazeni....
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: růst rostlin

Příspěvek od truthseeker » 15 črc 2009 22:52

Saila píše: jinak na kytky celkove ma velkej vliv nalada cloveka....mam vyzkouseny ze kdyz nejaky brigadnici prepichujou malicky rostliny a delaj to ze musej a s nechuti tak vsechny do jedny pochcipaj po presazeni....
Chyba v technice, asi je přepichujou kořenama hóre.
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: růst rostlin

Příspěvek od Saila » 17 črc 2009 21:25

ne to skutecne ne:-D
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

vali
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2009 14:44
Bydliště: nitra

Re: růst rostlin

Příspěvek od vali » 19 črc 2009 10:56

Saila píše:u me v praci (pestuju rododendrony v pruhonicich) dela hodne jenom to ze se k tem kytkam chovam jako ke svejm miminkum a ono udela hodne uz jenom to kdyz ty kytku zalejvam hadici a zaroven k nim vysilam pozitivni energie.. takze ty se z moji ruky dostanou do hadice a ta voda co ji tece se tim ochuti:-) takze taky pekne rostou:-)
Pred nejakou desiatkou rokov som si urobil malí pokus / dostal som sa k informáciám, ako myšlienkami možno
ovplivniť rastlinky - kvety /, keď som dal na okno dva rovnaké kelímky od jogurtu. do nich rovnakú zeminu a zasadil
som tam po dve zrnká fazuli. Jeden kelímok som si označil krúžkom a do toho som vždy pri polievaní aj pri meditácii
posielal pozitívnu energiu - lásku. Výsledok bol obrovský rozdiel vo vývoji týchto dvoch fazuliek v kelímkoch.
Tí , ktorý neveria, vyskúšajte.
Takže - Saila, určite to tak funguje, ako tvrdíš. Podobný systém posilovania rastliniek používam i ja. Mojím
koníčkom je záhradka, kvety. Tiež mi to pekne rastie, ale nie všetko a nie vždy. Väčšina však ano. Napriek
vysielaniu pozitívnych vybrácií - lásky , chorôb a škodcov je stále dosť. Aj keď som sa použitiu chémie
vyhýbal ako sa len dalo, i tak som ju musel v minimálnom množstve použiť - myslím len na ovocné stromy.
Inak som z úrody nemal nič. Výnimku som urobil po prvý krát teraz, keď som použil namiesto chémie
orgonit pod broskyňu - viz. môj predchádzajúci príspevok. S účinkom orgonitu na škodcov broskyne a jej
zdravotný stav ma zatiaľ príjemne prekvapil. Uvidím, ako to ešte skončí s úrodou a jej zdravotným stavom,
lebo to je neskorá odroda. Zrekapitulujem až na jeseŇ a dám vedieť. Je vidieť, že účinok orgonitu , ktorý
pracuje neustále 24 hod denne , na rastlinách je pozitívne prijímaný a preto sú v lepšej zdravotnej kondícii.
Na zeleninu chémiu nepoužívam vôbec, ale na ovocné stromy som musel použiť jeden postrek proti škodcom
a mojím cieľom je nepoužívať žiadnu chémiu .
Takže do záhradky a ku kvetinkám pozitívne naladený a z láskou - treba chodiť. Výsledky sa určite dostavia.

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: růst rostlin

Příspěvek od Saila » 19 črc 2009 12:03

ja jsem tohl epoprvy pozorovala u nas na chate mame tam slivku a porad nechtela plodit tak jednou mati rekla ze jestli pristi rok nezaploti tak ze ji podrizne... no pristi rok mela hromadu svestek pekne velkejch vonavej stavnatejch a medove sladkejch... musim rict ze takovy svestky jsem v zivote nejedla:-D
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: růst rostlin

Příspěvek od Hox » 19 črc 2009 22:02

:mrgreen:

danaboro
Příspěvky: 24
Registrován: 11 zář 2009 06:06

Re: růst rostlin

Příspěvek od danaboro » 22 říj 2009 21:43

Je zelenina vypěstovaná za pomoci orgonitu chuťově lepší? Lépe skladovatelná?
Příští rok to chci vyzkoušet. Jenom nevím kolik orgonitů musím použít aby to pokrylo celou zahradu.
A taky jestli je lepší je zakopat, nebo nechat volně?
Děkuji předem za jakékoli rady.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: růst rostlin

Příspěvek od sophia » 22 říj 2009 22:40

Je chuťově lepší. Někdo dělal pokus s jablkem u kterého byl orgonit a u druhého ne, to s vydrželo podstatně déle bez hniloby. Určitě zakopat a ten dosah pro účel pěstování oz jsem četl, že je docela málo. Snad 3 metry kolem jednoho kusu. viz. tohle vlákno někdy kolem června. Jo a dobrá je voda na zalévání nabitá orgonitem. :)

Uživatelský avatar
rastoo
Příspěvky: 82
Registrován: 25 čer 2009 23:53

Re: růst rostlin

Příspěvek od rastoo » 22 říj 2009 23:14

Zijem v UK a mam velmi rad matovy caj, tak som si zdomu priniesol matu v kvetinaci a snazim sa ju tu pestovat sam,nedarilo sa jej velmi vzdy ked pustila nove listy tak po case scernali a uschli tak som ju presadil do vacsieho kvetinaca a na spodok som dal orgonitik, uz po tyzdni vypustila kopec novych listov a dari sa jej podstatne lepsie aj ked niektore listky maju take male biele fliacky a niektore cernaju,neviem nakolko jej pomohol orgonit a nakolko vacsi kvetinac.Neviem co mam robit stymi cernymi listkami, rozmyslam, ze ju stiahnem do vnutra stych kyslich dazdou.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: růst rostlin

Příspěvek od Ondřej » 23 říj 2009 11:36

to jsou právě typický pokusy s orgonitem a rostlinama. Žádný důkladný testy a slepý už vůbec. ve skutečnosti lidi píšou jen svoje dojmy. Na inetu jsem doteď nenašel testy, kterým bych mohl alespoň na 90% věřit. Všechno jen dojmy a myslím si a podobně. jedno japko na TB je test s nulovou hodnotou. Něco jinýho by byl pytel jablek. já sám za sebe můžu říct, že ty dechberoucí efekty co se válí po netu už beru s velkou rezervou, poněvadž moje pokusy s rostlinama nic takovýho neukázaly. krom například rajčat, který začaly plesnivět výrazně později. Fotky na netu kdy jsou vedle sebe titěrná řepa a obrovská řepa mi přijdou "neautentický". kdo má pozemek, ať vyzkouší. Já bohužel nemám.

danaboro
Příspěvky: 24
Registrován: 11 zář 2009 06:06

Re: růst rostlin

Příspěvek od danaboro » 24 říj 2009 09:22

Děkuji za poskytnuté rady. Vzhledem k malému dosahu záření orgonitu (pouze 3m) je u mne celkové pokrytí zahrady nemožné. Soustředím se tedy pouze na některé rostliny a stromy a zalévání orgonovou vodou. Za rok napíšu výsledky.
Ondřeji díky za tvůj skeptický pohled na věc. Zcela s tebou souhlasím. Pěstuji ovoce a zeleninu 20 let a když nebude znát výrazný rodíl mezi pestováním s a bez orgonitu, zcela určitě to poznám. Budu se snažit o zcela objektivní zhodnoceni.

Odpovědět