Dobré rady

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
tatooovik
Příspěvky: 18
Registrován: 01 pro 2010 23:48
Bydliště: Dojč 63 okr.Senica Slovakia

Dobré rady

Příspěvek od tatooovik » 18 úno 2011 21:14

Prosím poraďte začiatočníkovi pri výrobe prvého orgonitu. Mám otázku aká priskyrica je najvhodnejšia a či je možné namiesto špón zo sústruhu použiť na tenučké pásiky nastrihaný medený a mosadzný prípadne titanzinkový plech ,poprípade odporučte aj iný materiál.Privítam akúkoľvek radu ,aj možné stretnutie v oblasti južná morava a západné slovensko. Veľké Ďakujem za skoré a dobré rady Viktatoo

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Dobré rady

Příspěvek od am2 » 18 úno 2011 22:45

Orgonit nevyrábím, tudíž nechci radit, to nechám zkušenějším.

Ale možná bych se přimluvil pro začátek - pro osahání a vyzkoušení výroby pár prvních kousků - raději použít nějakou epoxidovou nebo polyesterovou pryskyřici, co byva k dostani v drogerii nebo bauhasu apod.

Pryskyřice havelpol1 (doporučovaná) v malém množství totiž dost smrdí i přes kanystr. Záleží, jaké máš možnosti, jestli máš prostory nebo budeš nucen to vyrábět v pokojíku v paneláku...

S tím nastříhaným měděným a mosazným plechem bych neviděl problém, pokud by to byly opravdu velmi malé kousky.

Dobré rady? Především být v pohodě a pozitivně naladěn při "odlévání" orgonitu, a mít na odlévání čas (ne ve spěchu).

tatooovik
Příspěvky: 18
Registrován: 01 pro 2010 23:48
Bydliště: Dojč 63 okr.Senica Slovakia

Re: Dobré rady

Příspěvek od tatooovik » 19 úno 2011 23:04

Díky za prvú dobrú radu ,zo spracovaním kvôli zápachu som v pohode ,bývam v rodinnom dome mám dielnu takže ok. Ešte raz ďakujem

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Dobré rady

Příspěvek od jiřík » 20 úno 2011 00:33

nekdo kdo nemel spony pouzival i na kousky nastrihanou dratenku na nadobi,treba. jde i nastrihanej alobal atd..pryskyrici na prvni odlevani jsem koupil v drogerii Teta, Lamit polyesterova.ale to je fakt na zkousku,vychazi to hodne drahy pokud srovnas cenu za kilo.kdyz te to chytne,tak je treba kupovat ve velkym Havelpol, to je jasny ;)

Odpovědět