Hliníkové x měděné trubky do CB

Máte otázku nebo odpověď?
kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Hliníkové x měděné trubky do CB

Příspěvek od kocour » 20 čer 2010 17:33

Ondřej píše:Tak potom nechápu proč píšeš o tvárnosti mědi a hliníku, což je technologický parametr.
Aby měla ocel stejný "výkon" jako měď je nutno použít o 20% větší vnitřní průměr. To jsem tady už asi psal.
Možná ano - ale i pak je nutno počítat s tloušťkou stěny trubky, potažmo s dalšími fyzikálními veličinami, které se vztahují ke konkrétní trubce (modul přetvárnosti, hustota materiálu a kdoví, co ještě...). Hádat se nebudu, protože mě to nebaví a ani to nechci: pokud máš na mysli konkrétní tipy a něco, co by bylo obecně velmi levně dostupné, pak to sem hoď - ať už má tato debata smysl. Ne každý má na origo měďěné trubky - mě se například na dvorku povaluje pár krásných pozink. trubek asi 5 cm tlustých - na rezonátor do éteru se mi nezdají, zato na stavbu něčeho otočeného do země mi přijdou skvělé...
A současně se ptám na využití PVC jako náhradního matroše za trubky - někteří stavitelé z orgonitu s ním dělají (viděl jsem CB ebo earthpipes...)?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Hliníkové x měděné trubky do CB

Příspěvek od Ondřej » 21 čer 2010 17:20

Konkrétního ne. ale o Fe trubkám jsem tu už psal. prostě hledejte vhodný průměr a co nejtenší stěnu. Výborné jsou trubky na nábytek, ale sám zatím nevím kde je sehnat.

Odpovědět