Poměr 50:50; hmotnostní nebo objemový?

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Linuxak
Příspěvky: 67
Registrován: 22 říj 2009 19:17

Poměr 50:50; hmotnostní nebo objemový?

Příspěvek od Linuxak » 12 lis 2009 21:03

Zdravím,

všude tu narážím na poměr kovu k pryskyřici 50:50. Nikde ale nevidím, zda je to poměr objemový nebo hmotnostní... Jak to tedy prosím je?

Díky.
Berme to s nadhledem.
Snažím se informace o orgonitu a souvisejících věcech shrnout do jedné ucelené orgonitové otevřené encyklopedie... Zatím nic moc http://orgowiki.mzf.cz

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Poměr 50:50; hmotnostní nebo objemový?

Příspěvek od Aerosmith » 13 lis 2009 01:16

Neřeš to tak detailně. Přesvědčil jsem se, že návody od "zakladatelů" nejsou až tak dogmatické. Prostě naleju do formy asi jednu třetinu pryskyřice, doplním třískami až se to úplně prosytí, a tak furt až asi 1 cm pod okraj formy. Tyčkou vyženu bubliny a doplním tak, aby netrčely špony ven a nezranily držitele orgonitu a povrch byl pěkně hladký.
Prostě tam dodám co nejvíc "kovu", tak, aby byl důsledně prosycen pryskyřicí. A ono to vyjde vždy tak nějak fifty fifty...

Uživatelský avatar
ergo
Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2009 11:07

Re: Poměr 50:50; hmotnostní nebo objemový?

Příspěvek od ergo » 13 lis 2009 09:41

Taky si myslím, že to není třeba prožívat, domnívám se, že to vzniklo díky doporučení výrobce pryskyřic kdy do 50% plnidel si výrobek zachovává své fyzikálně mechanické vlastnosti.
Jsou věci mezi nebem a zemí na které naše školská moudrost nestačí milý Horácio...
William Shakespeare

Uživatelský avatar
Linuxak
Příspěvky: 67
Registrován: 22 říj 2009 19:17

Re: Poměr 50:50; hmotnostní nebo objemový?

Příspěvek od Linuxak » 16 lis 2009 21:59

Já už jsem takovej, všechno až moc řeším. =) Díky za postřehy.
Berme to s nadhledem.
Snažím se informace o orgonitu a souvisejících věcech shrnout do jedné ucelené orgonitové otevřené encyklopedie... Zatím nic moc http://orgowiki.mzf.cz

Uživatelský avatar
Linuxak
Příspěvky: 67
Registrován: 22 říj 2009 19:17

Re: Poměr 50:50; hmotnostní nebo objemový?

Příspěvek od Linuxak » 17 lis 2009 22:11

Ještě něco...

Když jsem tedy při výrobě orgonitu použil 700g železa a navážil jsem si tudíž 700g pryskyřice, byla to blbost nebo ne? Asi trochu jo a trochu ne...
Berme to s nadhledem.
Snažím se informace o orgonitu a souvisejících věcech shrnout do jedné ucelené orgonitové otevřené encyklopedie... Zatím nic moc http://orgowiki.mzf.cz

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Poměr 50:50; hmotnostní nebo objemový?

Příspěvek od ercecko » 17 lis 2009 22:27

tak ja to vetsinou delam tak ze mam v pryskyrici tolik kovu, ze je tesne pod hladinou pryskyrice,proste jen tak at neco netrci ven... tak nevim jak to pri tvem postupu vypadalo po vyrobeni :) no a to musel byt celkem velky orgonit

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Poměr 50:50; hmotnostní nebo objemový?

Příspěvek od cardej » 18 lis 2009 12:02

z mé zkušenosti se jedná o hmotnostní poměr z důvodu pryskyřice. kdy výrobce uvádí maximální poměr plnidla vzhledem k množství pryskyřice- má být padesát procent. Pokud namícháš do pryskyřice větší množství, tak
může být ohrožena soudržnost a pevnost, nebo se to nespojí.

Při výrobě eprosinu je nutnost dodržet tento poměr.

Ve vzájemných poměrech pro ORGONIT bychom měli vzít na vědomí, že tam nedáváš jenom železo ,ale také kameny , křištály, mouku , dřevo atd.
Potom tam nelze dávat jenom padesát procent FE, ale padesát procent všech materiálních složek ku pryskyřici.

Já to však dělám dle svého pocitu, míchám to jak to jde nejlépe a funguje to.
Je fakt, že vždy je tam trochu více pryskyřice, aby t o lépe drželo a lépe vypadalo, a funguje to.
Tak hodně úspěchu při Tvém perfekcionalistickém postupu... :)

Odpovědět