Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Máte otázku nebo odpověď?
am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od am2 » 26 čer 2011 17:46

Ondřej píše:nesmrdí pryskyřice, ale třísky omaštěný od řezné emulze. Už jsem to tu několikrát psal.
I orgonity, které nepřišly do styku s emulzí (třeba práškový orgonit, ručně nastříhaný plech, drátěnka),
smrdí.
Mně orgonity smrděly několik měsíců (havelpol1), a bylo to asi tím, že jsem měl mizerné podmínky (velmi nízká teplota okolí, nevychytanost poměrů tvrdidla aj.)
Na druhou stranu věřím, že když se sejdou podmínky (teplota okolí, vychytaný poměr tvrdidla apod.), tak může orgonit vyčuchnout do druhého dne.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od am2 » 26 čer 2011 18:41

pepr píše:Pak jsou tu ale snahy negativní strany -- působit negativně. Taky používají svoje prostředky na všechny. A nikomu to neřeknou.
Pod to bych se podepsal.

Ono to tady v tom světě může někdy na první pohled vypadat, že současný svět je normální a snaha o dělání dobrých věcí je nějaký nadstandard.
Ale je pravděpodobnější, že za tou údajnou normálností je stejně cílená a vědomá snaha. Akorát tím, že to tají a předkládají veřejnosti jako "přirozené", tak to tak lidé berou a tak to tedy i vypadá.

V jiných restauracích nepřetržitě běží wifi, okolo restaurační zahrádky hoří dekorační olejové lampy vypouštějící černý čmoud, olej ve friťáku se mění jednou za pár dní nepřetržitého provozu...
a taky ti to nikdo venku nepíše na cedulku (pozor, wifi může i škodit, pozor, držte se dál od lamp, pozor, na řízkách mohly ulpět kousky zbytků z potravin, které se ve friťáku už smažili několik hodin...).

Lidi ovlivňuje neustále velké množství vlivů, orgonit je jen jedno z toho. Není třeba z toho tedy dělat významnější věc.
Takže pokud tam chceš dát cedulku, má to smysl jen pro ty, co mají třeba k orgonitu vědomý odpor. Nemá to smysl pro ty lidi, co o orgonitu a energiích nic neví.

Z právního hlediska žádný vyzařující orgonit neexistuje. Z právního hlediska se jedná o odlitek z polyesterové pryskyřice se šponami a zalitým kamenem. Tedy akorát se musíš starat, aby to nepřišlo do styku s potravinami či to neolizovaly děti (pokud to není z hygienicky nezávadné pryskyřice), dále aby někoho neporanila vyčuhující špona, aby to na někoho nespadlo či na tom neuklouznul...

Člověk nebývá karmicky popotahován (nebo chválen) ani tak za konkrétní činy, jako spíše za záměry a hlavní pohnutky za činem. Pokud se někdo stále snaží dělat vše lépe a užitečněji pro ostatní, a to nesobecky, tj. když finanční či egoistický motiv není ten hlavní důvod (spíše jako vedlejší efekt), tak samotné případné pochybení není bráno tak vážně, zvlášť pokud se z toho člověk poučí a začně konat lépe.

mufin
Příspěvky: 132
Registrován: 05 črc 2009 19:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od mufin » 26 čer 2011 19:10

"věřím, že když se sejdou podmínky (teplota okolí, vychytaný poměr tvrdidla apod.), tak může orgonit vyčuchnout do druhého dne."
>> tomu já nevěřím, když je blbá pryskyřice tak smrdí dlouho nebo i pořád. Už před rokama vím jak byla cejtit na protetice podobná pryskyřice při odlévání dětských protetických "sandálků" tedy určitých dlah rovnajících nožičky dětem, tam bylo štěstí že se to pak brousilo a přetřelo barvama takže to bylo pak neutrální, ale orgonity natírat nebudeme :D

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od Ondřej » 10 srp 2011 18:52

mufin: pokud ti pryskyřice smrdí, poněvadž neumíš správně smíchat dvě vodičky, tak se na to radši vyprdni.

mufin
Příspěvky: 132
Registrován: 05 črc 2009 19:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od mufin » 10 srp 2011 23:30

To Ondřej >> není mi jasné že tohle napíšeš zrovna Ty - dobře víš že kdybych dal méně tvrdidla tak to lepí a nevytvrdí. Kdybych ho dal i malinko více, tak se to vytvrdí víc, víc to vaří a taky popraská, to dobře víš a stejně to smrdí vždycky, tak jako tak, pokud se jedná o ty nejhorší nejlevnější pryskyřice. Nejsem blbej ale bohužel nejsou ani chemicky tak stabilní že by stačilo řídit se pouhým přiloženým návodem. Takže někdy musí schnout na slunku dýl a dotvrdit se a stejně pak smrdí, někdy to má prudčí reakci i přesném poměru a popraská to vespod - a stejně to smrdí, a pokud se poštěstí a nenastane žádná špatná varianta a je to ok, tak hádej - stejně to smrdí. Pokud šlo třeba o Havelpool 1. Napsat že to smrdí protože je to špatně smíchaný je fakt kravina kterou bych zrovna od Tebe nečekal :lol:

tomas
Příspěvky: 58
Registrován: 23 led 2011 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od tomas » 14 srp 2011 17:49

Mufin: tak nevím jestli používáme stejnej Havelpol 1, každopádně teď sedím před počítačem, za zády dva ve čtvrtek večer odlitý orgoše z HV1 a čichám k nim důkladně po přečtení tvého příspěvku..........a hádej co - nesmrdí......tak t onevim jak tenhle spor vyřešíme, rýmu nemám, zdravý sem a necítím ani náznak zápachu ;) tak buď máš termohydrosuper čich, speciální smradlavou pryskyřici a nebo jsem se já narodil bez čichových buněk na pachy z pryskyřice ;)

mufin
Příspěvky: 132
Registrován: 05 črc 2009 19:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od mufin » 15 srp 2011 00:06

Fakt už nesmrdí?? Tak to já jsem pěkně pozadu, lil jsem poslední věci spíše z fajnovější pryskyřice vyloženě, tak pokud by už HV1 nesmrděl tak to je bomba teda... :D Někde se něco kolem mě šustlo že už se tam přestal vyskytovat styren neboco, tak snad ano.

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od jiřík » 15 srp 2011 19:02

jako ja to vazim na kuchynskym digitalu,kterej mam vyzkousenej ze vazi dobre podle kalibrovanejch zavazi,davam 1- 1 procento do havelpolu1.co jsem odlyval v dubnu a bylo celou dobu na slunicku venku,tak jsem pred tydnem z prepravnich duvodu balil do igelitovyho pytle po sloupeckach po par kusech a po tydnu otevrel,tak to bylo cejtit.jinak samozrejme kdyz k tem TB cuchnu jen tak ,tak to cejtit nejni.jo a umim smichat dve vodicky v pomeru,mam v tom dost praxe:) nevite jak moc se lisi vahovej a objemovej pomer peroxidu u havelpolu1 ?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od Ondřej » 10 zář 2011 11:39

Já už vím proč to mufinovi smrdí - má totiž chybu ve výrobním postupu: nechává je vytvrdit ponořené v septiku :lol:

peroxid je o trošku lehčí než laminovací pryskyřice... Hustoty jsou v TL...

mufin
Příspěvky: 132
Registrován: 05 črc 2009 19:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Může orgonit působit bez vědomí lidí?

Příspěvek od mufin » 10 zář 2011 21:49

Ondřej tak pilně a často odlévá, že už má otupěnej čichometr totálně asi když necítí jak smrdí ještě dlouho havelpool1 a řekl bych nejen 1. :lol:

Odpovědět