vlny z radaru

Odpovědět
petrvlk
Příspěvky: 33
Registrován: 22 črc 2012 23:29

vlny z radaru

Příspěvek od petrvlk » 09 srp 2012 15:03

Ahoj tak jsme narazil na tohle video:
http://www.youtube.com/watch?v=dMFs4xK9QSA
a na českém radaru 6.8.2012
http://i.nyx.cz/files/00/00/08/29/82911 ... -08-07.jpg

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: vlny z radaru

Příspěvek od juhele2009 » 11 srp 2012 11:54

Zdravím "vlny z radaru" ;)
No, celé video jsem pozorně sledoval, komentář vyslechl a mám ten názor: lidi nemusejí znát víc, než je nutné. Možná bych to zde psát neměl, ale mám kontakt přímo v Praze na osůbku z ČHMU (opravdu 8-) ), a ta se s touto mojí tézí shoduje. Proč zbytečně způsobovat paniku, jak praví jedno přísloví - :arrow: PROČ STAHOVAT KALHOTY, KDYŽ BROD JE JEŠTĚ DALEKO. Věc se má tak - pravděp. jde o výstup z radaru v testovacím (ladícím) modu. Je nutno cosi prozkoumat a není čas dlouze nanečisto zkoušet, co který parametr (ať HW či SW) provede, takže se jede "naostro". Ano, je to běžná praxe. Telefony, které nefungují, auta, která nebrzdí, fotáky, které špatně fotí - to vše se pouští na trh překotně, ne vždy odladěné. Proč by zrovna meteorologie, která není zrovna jednoduchou naukou, měla být vyjímkou? Však oni si to technici dají dokupy, bo jestliže ne, tak přijdou o tučné PENÍZE. To je to, oč tu běží. Takže já bych ty různé nesmyslné obrazce z radarů (i našich) příliš nedramatizoval, vzpomente si na dětská léta, co sme se učili ve školce - NEBUDE - LI PRŠET, NEZMOKNEM ... :mrgreen:

SmiWin
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2010 19:02

Re: vlny z radaru

Příspěvek od SmiWin » 15 srp 2012 13:43

Testovací mód je poněkud blbost. Nejspíš asi nikdo z vás nikdy neviděl, jak vypadají hrubá data, co z radaru lezou. Primární data vypadají jako z vojenského radaru jak ho vidíte ve filmech - ručička jede kolem dokola a vykresluje obraz. Takových otoček udělá radar za těch 5 minut zhruba 10 (přesný počet z hlavy nevim) a tyhle obrazy se slozí do jednoho a proženou softwarem, který z nich vyfiltruje to, co tam nepatří - a až tohle jde ven a je veřejně přístupné. Nefiltrovaný obraz je oproti tomu, co vidíte na webu značně jiný - plný rušení wifinami a odrazů od pozemních cílů. Pokud se ale ví, kde a jak ty odrazy nebo rušení budou vznikat, software je dokáže účinně eliminovat tak, že se ve finálním výstupu už neobjeví nebo objeví velmi slabé.

Co s toho vyplývá? Že pokud by někdo chtěl utajovat nějakou cílenou činnost či manipulaci, nebyl by to s tímto vybavením žádný problém a žádné kruhy nebo výseče by se tu nikdy neřešili, protože byste se o nich nikdy nedozvěděli. To, co se tu furt řeší jsou náhodné chyby a rušení, které SW nedokáže potlačit.

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: vlny z radaru

Příspěvek od juhele2009 » 15 srp 2012 17:31

SmiWin
pokud by někdo chtěl utajovat nějakou cílenou činnost či manipulaci, nebyl by to s tímto vybavením žádný problém Samozřejmě, to máš naprosto pravdu. Já doma radar (mimo jiné) nemám, takže si tyto data (výstupy) nemohu ověřit. Na rozdíl od jiných dat, která jdou ověřit velmi snadno. Tady je shoda - mrknu na svoje naměřené údaje, pak to co píšou na webu, poslechnu si letiště, a je to všechno OK. Není co řešit. A o tohle jde i klimateroristům, kteří svoje plány také netají. Mají svoje výstupy z družic, mají svoje plánované chemtrailsové operace a potřebují znát (pokud možno) přesné výsledky těchto akcí. To zní srozumitelně, ostatně proč něco tajit, nakonec drtivá většina obyvatel (ovcí) má naprosto jiné zájmy a starosti. Není nutno cokoliv upravovat, prostě "co na srdci, to na jazyku" - nebo-li co naměříme a vyzkoušíme v ovzduší, to můžeme publikovat na webu, ovšem lehce maskováno za normální projevy počasí jako třeba zde http://www.woksat.info/wos.html Tato stránka je jedna z mnoha. A ani např. televizní předpověď počasí v ČR nebude hlásat umělé a nepřirozené výkyvy, jednou záplavy, podruhý sucho, protože se to dá velice snadno (před ovcema) schovat a maskovat umělým oteplováním (to je blbost) a třeba větší aktivitou slunce (což je pravda). Takže laik tyto věci neřeší, není proč se znepokojovat. Masový úhyn obyvatel (zatím) nenastal, pokud vím, zatím to odnesly jen ryby a ptáci, to se publikovat může. Ale zpět k tomu radaru - proč by to nemohl být test, který zkrátka "unikl", at cíleně či nikoli na web? Jaké je riziko, že se "provalí" něco nevhodného a nebezpečného, co může ohrozit či omezit tyto testy? Velice malé, takřka nulové. Na té webové animaci nejsou žádné "normální" srážky, není to jejich přirozený projev. (okolo 3min 15sec) Ten vypadá jinak. Výklad počasí byl vždy věcí odborníků, my laici do toho nemáme co kecat ... :)

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: vlny z radaru

Příspěvek od juhele2009 » 03 lis 2013 20:01

Všiml jsem si nesrovnalosti při indikaci dešťových srážek. Naše stránky versus německé http://1url.cz/0EZQ http://1url.cz/rEZW Konkrétně jde o údaj z dnešního večera, prsknu sem obrázky, jak to obě stránky vidí. Obrázek Obrázek :arrow: V podhůří Orlických hor to ale nějak neladí - němci tam mají silné srážky, my nic ... :shock: Momentálně nevím, jaký je skutečný stav, asi by se to dalo někde vyštourat (web. kamery?), ale co už ... Je to dosti velká disharmonie. Nebo jen neodladěný program, i to se může stát. Ale co je hlavní - je to přeci počasí - a to má právo být nestálé ... 8-) Anebo že by soudruzi z NDR udělali někde chybu? :)

Odpovědět