Kvantové vědomí

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Kvantové vědomí

Příspěvek od Mike.Jt » 05 říj 2010 18:23

čtěte a žasněte :D i věda to začíná chápat ....

http://blog.baraka.cz/2010/10/kvantove-preskoky/
...Hameroff již v dobách prvotního rozvoje počítačů začal tvrdit, že tahle paralela nul a jedniček ze světa výpočetní techniky (a otevřeno zavřeno ve světě neuronů) je možná hodně důležitá, a naznačuje, že vznik vědomí v našem mozku asi není jen výsledkem přenosů vzruchů mezi neurony, ale spíše výsledkem činnosti zmíněných a vědou zatím nevnímaných mikrorourek. Tedy spíše tisíce trilionů „početních“ operací v množství tubulinu v mikrorourkách, které využívají kvantového přeskoku a vytváří tak to, čemu říkáme vědomí.
...lidský mozek není jen pár miliard jinak „němých“ neuronů, ale spíše že každý neuron je nesmírně složitý útvar, jenž má jakousi vnitřní inteligenci samu o sobě. Tedy že místo aby každý neuron rozeznal a dokázal nastolit stav ano nebo ne (jednička nebo nula, jako v počítači), má díky aktivitám v mikrorourkách potenciál tisíců trilionů početních operací každou vteřinu. Ve spolupráci s Angličanem Sirem Rogerem Penrosem pak Hameroff začal pracovat na modelu vědomí, založeném na možnosti kvantových přeskoků mezi mikrorourkami v mozku.
...To tedy znamená, že lidské vědomí by mohlo být mikrokosmickým okamžikem vesmírného vědomí, a tedy že my lidé jsme všichni součástí kosmického vědomí, které proniká celám vesmírem.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kvantové vědomí

Příspěvek od sophia » 05 říj 2010 20:15

že by orgonová energie přítomná napříč celým vesmírem, jak o ni psal Reich?

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Kvantové vědomí

Příspěvek od kocour » 06 říj 2010 18:42

Další z mnoha variací na odkaz smaragdových desek...

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvantové vědomí

Příspěvek od hajcman » 06 říj 2010 19:19

"na odkaz smaragdových desek..." :?:

to mi nic neříká :o

ale už pilně studuji :)
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvantové vědomí

Příspěvek od hajcman » 08 říj 2010 14:46

kocour píše:Další z mnoha variací na odkaz smaragdových desek...
Tak je mám přelouskané a je to opravdu zajímavé čtení

úryvek:
Poslouchej, ó člověče, když dávám tajemství tak, abys ani ty neokusil změnu. Jednu
hodinu každý den budeš ležet s hlavou směřující k místu pozitivního pólu (sever). Jednu
hodinu každý den bude tvá hlava směrovat k místu negativního pólu (jih). Dokud je tvá
hlava směrem na sever, podrž své vědomí od hrudě k hlavě. A když tvá hlava směruje na
jih, podrž své myšlenky od hrudě k nohám. Podrž je v rovnováze jedenkrát v každé
sedmici, a tvoje rovnováha si ponechá vší svou sílu. Ano, jestli budeš stár, tvé tělo se
osvěží a tvou silou staneš se jakoby mladým. Toto je tajemství známé Mistrům, od kterých
dávala Smrt ruky pryč. Nezanedbávej následování cesty, kterou jsem ti ukázal, protože
když uplynou léta k stovce, zanedbání bude znamenat příchod Smrti.
odkaz na stažení v PDF formátu
http://gnosis9.net/download.php?sekce=4
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

Odpovědět