Google drze cenzuruje - jak ho obejít

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Google drze cenzuruje - jak ho obejít

Příspěvek od Ondřej » 04 říj 2018 17:52

Dostal jsem tento mail:

Dobrý den Ondřeji,

při náhodném pokusu o otevření vašich stránek na mně ve Firefoxu vybafla červená obrazovka s textem:

Návštěva této stránky může poškodit váš počítač.
Aplikace Firefox zablokovala tuto stránku, protože se mohla pokusit nainstalovat nebezpečné programy a ukrást nebo smazat vaše data.
Rady poskytnuty společností Google Safe Browsing.

Když jsem rozklikl detaily, tak důvod je tento:

Na webu http://orgonit.uvadi.cz/ se vyskytuje škodlivý obsah, včetně stránek, které:

Odesílají návštěvníky na škodlivé weby

Ve Firefoxu toto "zabezpečení" jde vypnout, ale bohužel červená obrazovka asi spoustu lidí odradí. Že by cenzura?



Moje odpověď:

Jooo, už je to tady. Prostě jen další a další nasunování totality a cenzury. Pár dní zpátky psal někdo do komentářů na aeronetu, že není možný ho otevřít, pokud nepoužije proxy, VPN apod. Admin konstatoval, že je to čím dál normálnější, že to blokují sami poskytovatelé, hlavně obludy typu O2, Vodafone apod. V odkazech mám právě odkazy na pár podobných webů, nebo-li, podle těhle satanu sloužících sociálních inženýrů šířím konspirace a hoaxy.
Díky za mail, pověsím ho na na orgo.cz, s doporučením jak vypnout v nastavení "safe browsing".



Tolik maily. Tuhle ochranu proti "závadným" stránkám mají skoro všechny prohlížeče a je od začátku zapnutá. Dá se najít v nastavení (bezpečnost) a vypnout, což taky doporučuji, protože to bude čím dál horší. Za chvíli neotevřete alternativní zpravodajství, neb vám to prohlížeč zatrhne.
https://support.mozilla.org/en-US/kb/ho ... ction-work

Když si vygooglíte mou adresu, gůgl pod odkaz píše "Tyto stránky mohou poškodit váš počítač". Dalo by se to přeložit jako "Tyto stránky poškozují naši snahu zavádět Nový světový řád."

Mimo aeronetu tam mám třeba Badatel, tj. dopomáhám k tomu, aby farmaceutická mafie nevydělala tolik. A to se nesmí.
Tohle strašení má hlavně efekt na uživatele, co ke všemu přistupují halabala až ignorantsky a přitom jsou standardně chronicky ze všeho vystrašení.

Máte v "nastavení sítě" Windousů nastaven automatický DNS? Potom váš ISP pravděpodobně používá DNS Google, takže pokud si fašistická korporace usmyslí, že tenhle a tenhle server je fake news, web najednou nemusí fungovat. prohlížeč nahlásí, že se nepodařilo spojit se serverem. Za pár let je to tady. Proto každýmu doporučuji v PC nastavit manuálně jiné DNS servery. Mám tam teď tuším český Cesnet a Cisco.
Pamatujete na masivní výpadek internetu kvůli chybě u Googlu? To je přesně ono, nefungoval jejich DNS server, který tupě používá půlka Evropy. Nastavením dvou DNS podobným dalším případům zabráníte.

Odkazy na svým webu budu muset upravit na neklikatelné.

Pokud máte někdo dotazy, tak se ptejte.


Odpovědět