Články z novin

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Články z novin

Příspěvek od juhele2009 » 10 lis 2012 00:40

pepr
I vojáci mají své rodiče, spolužáky a známé :mrgreen: :mrgreen: Typický pohled cilvila. Nic proti, ale ty si asi nikdy neslyšel o fenoménu jménem VOJENSKÝ ROZKAZ. Jestli si myslíš, že tvoje vzdělání, věk, a zkušenosti ti zabrání konat cokoliv proti tvému přesvědčení, jsi na velkém omylu. :? :arrow: A co tohle video? :x
Obrázek

phpBB [video]

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Články z novin

Příspěvek od pepr » 11 lis 2012 10:59

Ano. Vojáci jsou skutečně "zelené mozky". Byl jsem na vojně. Považuji to jednak za zkušenost a jednak za ztrátu času.

Amíci byli vždy militantní národ. Troufnout si na slabšího umí každý. IQ k tomu není potřebné. Už na základní škole jsme tomu říkali zbabělost.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 662
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Články z novin

Příspěvek od sysel » 17 lis 2012 10:14

Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Články z novin

Příspěvek od juhele2009 » 17 lis 2012 10:37

:idea: Sysle, já nejdu. Víš proč? Protože to nemá cenu ... :?

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 662
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Články z novin

Příspěvek od sysel » 17 lis 2012 17:02

Asi mas pravdu.....zahledl jsem to v bedne. Mel jsem od toho vetsi ocekavani, ale když jsem tam zahledl ty odborářské hlavy...... :idea:
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Články z novin

Příspěvek od juhele2009 » 22 lis 2012 23:45

sysel
Copak o to, dneska je to asi nejviditelnější "opozice" proti vládním opatření, takže si tento svátek nenechali ujít. Ale o tom se nechci více šířit, to si každý vyhodnotí sám pro sebe. :arrow: Dneska sem narazil na tento článek Jak metadata potopila šéfa CIA http://www.osel.cz/index.php?clanek=6579 Týká se (de facto) každého z nás, jde o vystopování vašich aktivit na internetu podle toho, co pustí váš prohlížeč "do světa", resp. co vyžaduje internetový protokol. Cituju z článku: Kdykoliv se přihlásíte do svého emailu, pošlete fotografii či soubor dat, tweet anebo navštívíte svůj facebookový profil, trousíte za sebou metadata. Článek je zajímavý z několika pohledů - jednak jde o řevnivivost CIA a FBI, takže proč generálovi pěkně "nezatopit", to zvýší kredit policajtů ;) A potom, jak jde o sex, rozum (resp. obezřetnost, v tomto případě internetová) jde do kytek ... Takže - jak se chránit proti šmírování? Částečně pomůže TOR (The Onion Router). Informací je dost, třeba zde http://1url.cz/jeu5 Je to jednoduché i pro zelenáče - odsud https://www.torproject.org/ stáhnete tor-browser-2.2.39-5_en-US a rozbalíte. Pro spuštění kliknete na Start Tor Browser.exe a už to jede ... ;) Jednu nevýhodu to ale má, je to poněkud pomalejší, což by ale dnes nemělo být na závadu. Takže, doporučuji alespon vyzkoušet. Nebojte se, jste v dobré společnosti, dle autora článku na oslovi, cituji: Tento anonymizující nástroj je prý populární mezi internetovými aktivisty, disidenty a není těžké uhodnout že i mezi klasičtějšími kriminálníky a teroristy. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 911
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

začátek konce každého národa

Příspěvek od sophia » 24 lis 2012 23:34

Jeden americký profesor ekonomie na místní vysoké škole nikdy nenechal propadnout jediného studenta, ale v poslední době nechal propadnout rovnou celou třídu. Třída trvala na tom, že Obamův socialistický model funguje, že nikdo by neměl být chudý ani bohatý, všichni by měli být zhruba na stejné úrovni. Profesor řekl: "...

...OK, uděláme v této třídě experiment Obamova plánu. Známky z jednotlivých testů zprůměrujeme a všichni tak budou dostávat stejnou známku jako je průměr třídy, takže nikdo nepropadne, ale nikdo ani nedostane za 1." Po prvním testu byly známky v průměru a každý student dostal za 2. Studenti, kteří tvrdě studovali, byli trochu zklamaní a studenti, kteří studovali málo, byli spokojení. U dalšího testu studenti, kteří studovali málo, studovali ještě méně a ti, kteří studovali hodně, se rozhodli, že jim průměr stačí, takže i oni studovali málo. V tomto testu byl průměr 4! Nikdo nebyl spokojený. Při třetí zkoušce byl průměr 5. Jak zkoušky pokračovaly, průměr se nikdy výrazně nezvýšil, vše se zvrhlo v následné hašteření, obviňování a nadávky. Nikdo nechtěl studovat ve prospěch někoho jiného. K jejich velkému překvapení všichni propadli. Profesor konstatoval, že socialismus už z principu nemůže fungovat, protože odměna za práci může být skvělá, lidé mohou mít motivaci uspět, ale když si vláda celou odměnu vezme, nikdo se nebude snažit nebo nebude chtít uspět.

Pět vět, které se vztahují k experimentu:

1. Nemůžete legislativou udělat z chudých prosperující a prosperující legislativně odstavit od příjmů.
2. Co dostane jeden člověk, aniž by si to odpracoval, to musí odpracovat jiný člověk, aniž by za tuto činnost obdržel odměnu.
3. Vláda nemůže dát nikomu nic, aniž by si to dříve nevzala od někoho jiného.
4. Nelze rozmnožit bohatství tím, že se rozdělí.
5. Jestliže si polovina lidí představuje, že nemusí pracovat, protože se druhá polovina o ně postará, a když druhá polovina zjistí, že není dobré pracovat, protože někdo jiný bezpracně dostane to, co oni vytvořili, tak to je začátek konce každého národa

PhDr. Jitka Kazelleová

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Články z novin

Příspěvek od juhele2009 » 25 lis 2012 18:34

sophia
Dík za postnutí, to je zajímavé. No, co víme o doktorce? Je výborně jazykově vybavena, v roce 1975 – 1992 je vedoucí kabinetu cizích jazyků na Krajském pedagogickém ústavu v Brně, nedávno podepsala petici za přejmenování letiště Ruzyně , viz http://1url.cz/qeiD Obrázek V tomto kontextu na ní hledím. :shock: Jistě zkušená žena, nemá problém s pohybem v těch "správných vodách", dozadu nehledíme, aneb chameleon je mé oblíbené zvíře, že ano ... Budiž - hlavně že se aktivně podílí na projektu CLIL, jak je vidět zde http://www.ped.muni.cz/clil/ Račte se podívat do fotodokumentace, to je drsné. Znamená to fakt konec češtiny na školách? :? V novém superstátě přeci nebude potřeba, nebo jo? Cituji: Zařazení prvků angličtiny (CLIL) do výuky napříč předměty je proto velmi potřebné :shock: To jako vážně? Takže tělomrsk bude jenom RUN - ROLL - CLIMB - REST ? :roll: Efekt vařené žáby je víc než patrný - pozvolna utahovat šrouby, pak si toho ani nevšimnou, budou přeci "světový", ne ... ? Hezký je, že tento projekt je dotovaný ze socialistický Evropský únie přes ESF. A co nás ta sranda stojí? Třeba tady http://1url.cz/teiS o tom píše Petr Mach. Slušně, srozumitelně. To takový F. Matějka http://1url.cz/weiv volí poněkud hrubší slovník, ale je to jasné všem, že ano. Zpět k článku - je to pěkně napsáno, v zásadě je socialismus pasé. Nefunguje to, studenti propadli a mají o zkušenost víc. OK. Co dál? Jaké je poučení z "krizového vývoje"? :roll: Naproti tomu u nás to jde velmi dobře, Unie nám cpe přes ESF na píčoviny peníze horem dolem, heč .... Ale v Americe, tam je s nima ámen. Tak nějak si to představuje soudružka Kazelleová. Jen více dotací, to je to, co potřebujeme. Jančík to ví ... :lol: http://www.stream.cz/gebrianvs/775744-g ... ce-podruhe Obrázek Abych končil tak nějak pozitivně a raději vás rozesmál, vzpomenul jsem na Pitkina a Plačkovou ;) , tak se mrkněte na jejich jednu "povedenou" scénku ... http://www.youtube.com/watch?v=DW5I34n6_N4 :roll:

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Články z novin

Příspěvek od pepr » 26 lis 2012 00:13

Ještě k tomu experimentu... Různé experimenty mohou dávat různé výsledky, pokud jsou jinak nastaveny vstupní podmínky. Kromě toho odhaduji, že je to celé vymyšlená ptákovina propagandistického typu. Ověřoval někdy někdo uvedený experiment? Zamýšlel se někdy někdo nad způsoby motivace?

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Články z novin

Příspěvek od juhele2009 » 26 lis 2012 00:51

Motivace? Těžko říct, ale každopádně přišlo podcenění a bylo vymalováno. Nedivil bych se, jestli jim někdo školu zaplatil, tak spoléhali na to, že "prolezou". Mimochodem, ty ekonomické téze z článku taky neplatí absolutně, bolševik živil 40. let armádu a nějak vyšel s penězma, což se dneska nedaří. Možná by se měli mladý seznámit s rádiem Jerevan ... :mrgreen: Dotaz na Radio Jerevan: Kdy bude lépe?
Odpověď: Lépe už bylo.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Články z novin

Příspěvek od kolosjackos » 30 lis 2012 23:53

ot
pepr píše:Ještě k tomu experimentu... Různé experimenty mohou dávat různé výsledky, pokud jsou jinak nastaveny vstupní podmínky. Kromě toho odhaduji, že je to celé vymyšlená ptákovina propagandistického typu. Ověřoval někdy někdo uvedený experiment? Zamýšlel se někdy někdo nad způsoby motivace?
ano, napriklad roku 1933 wilhelm reich v masove psychologii fasizmu! (fasizmus neni nic jineho nez forma sozialismu)
nejspis si to pani doktorka i ten profesor precetli :?: . reich byl po te knize vyloucen nejen z KPD (komunisticke strany) ale i spolku psychoanalitiku. reich byl marxistem jen na zacatku, nez se dostal k teorii orgasmu a pozdeji k orgonu. socialismus nazyval emotionalnim morem.
http://uloz.to/xZXqcAh/wilhelm-reich-th ... ascism-pdf
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Články z novin

Příspěvek od Tosky » 01 pro 2012 16:59

No a kapitalizmus mohl klidně nazvat realnym morem, ne jen emotionálním.. ;)

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Články z novin

Příspěvek od kolosjackos » 02 pro 2012 11:26

ot
Tosky píše:No a kapitalizmus mohl klidně nazvat realnym morem, ne jen emotionálním.. ;)

:roll:
a zas vitezi ignorance! huraaa. co tak si to nejdriv precist!?! kapitalismus prozatim v jeho ciste forme neexistoval ;) .

anebo chces snad nazyvat svaz socialistickych evropskych republik kapitalistama :?: :idea: . vic my to pripomina byvaly sovjetsky svaz s celym vychodnim blokem. moskva/brüssel zapiska a ostatni tancuju.
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Články z novin

Příspěvek od Tosky » 02 pro 2012 19:47

Mě je jedno co kdy existovalo nebo neexistovalo. Já Ti jenom říkám, že kapitalizmus je realným morem dnes, tečka. Nechápu co v tom hledáš za ignoranství. Ale většinou to může být známka toho, co je uvnitř nás, projektujeme nevědomě na povrch a tak se prezentujeme. Zkus se nad tím zamyslet hm? ;) Osobně je mi to ale uplně jedno.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Články z novin

Příspěvek od pepr » 02 pro 2012 22:56

Postupně jsem dospěl k názoru, že podstatou problémů nejsou rozdíly v politice, ve společenském zřízení, ani v mnoha jiných věcech. Obyčejní lidé jsou v podstatě stejní všude na světě a mají stejná základní přání. Celý problém spočívá v tom, jak jim vypláchnout mozek, aby přestali myslet přirozeně, nebo jak zajistit podmínky, které je donutí starat se jen o základní potřeby k životu. V západním světě k udržování "mentální vytíženosti" lidí stačí provokovat diskuse založené na protikladných názorech. Jinde se tlačí na náboženské rozdíly. U nás se hádáme, kdo je větší zloděj, kdo bude nejlepším prezidentem...

A unikají nám podstatnější věci, které způsobují, že se to při setrvalých tendencích nebude měnit. Proto doporučuji místo hledání "těch správných odpovědí" a místo setrvávání na "tom jediném správném SVÉM názoru" raději hledat otázky, které pomohou odhalovat kořeny těch problémů.

Věřím tomu, že jsme si na mnohé nepravosti zvykli tak moc, že vůbec neuvažujeme o tom, že by v nich mohlo být něco vadného. Dám příklad dobře známé věci, která je společná všem zřízením a společenstvím na Zemi:

P E N Í Z E

Odpovědět