Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Co bychom neměli přehlédnout...
kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od kocour » 16 led 2012 20:06

juhele2009 píše:oba dva, ale hlavně kocour :)
Já vím, že nejsme ve při, to byla jen reakce na tvůj předchozí příspěvek. Tak, něco tu mám - co říkáte tady na to http://www.uloz.to/12578960/dokonalost-pdf Jde o dokonalost. To jako u lidí. Je to vůbec možný? Na tom si doslova pošmáknete, sem zvědav na váš názor .... :idea:
myslím, že je to zavádějící pojem: protože dokonalost není cílem, který bychom mohli kdy dosáhnout. a už vůbec nemůžeme chtít po druhých, aby byli dokonalí. protože pokud si to na druhých vyžadujeme, nutně nás to musí vést ke zklamání a frustraci - nikdy našich požadavků nemůže úplně dostát. a to ani my sami.
mnohem víc bychom se podle mě měli zajímat o to, abychom byli šťastní. a to dokonce i tehdy, když nejsme dokonalí. a ikdyž nejsou dokonalí lidé v našem okolí. protože štěstí, radost, láska se skrývají i v těch, kteří dokonalí nikdy nebyli a nebudou.
poslední měsíce u sebe zjišťuju, že po druhých žádám čím dál míň, byť dříve jsem žádával opravdu hodně, v mnoha ohledech jsem býval maximalista. co se změnilo? přišel vnitřní pokoj a mír. smíření. a radost. a čím víc radosti, pokoje a vděčnosti v sobě nacházím, tím míň po druhých žádám. a moje dřívější touha po dokonalosti je pryč. nemusím být dokonalý. nikdo to po mně nechce. ani já sám. vím, že i tak, v mé nedokonalosti, mne Stvořitel neskonale miluje a respektuje takového, jaký jsem.

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od juhele2009 » 16 led 2012 20:23

8-) kocour 8-)
Ano, je to tak. Dokonalost je chiméra. Ani běžec Usama Bolt, ani Jágr, nebo Menšík nejsou dokonalý, to je očividné. A přesto se kdosi snaží sehnat do houfu dobráky, kteří toto hledají. Resp. jejich psychika je narušená a v proudu doby si nevědí rady sami se sebou. Napíšu jeden výraz - Maják Ptyč. Snadno to vyhledáte, souvislosti, kdo za tím stojí, o co jim běží a hlavně - na co si dát pozor. Zdaleka to nemaj zmáklý, protiatomovej kryt na venkově se těžko utají :) :roll: http://1url.cz/JzeO to jen malá odbočka. Jinak kocoure - proč bychom měli hledat a konat dobro? To mě hlava nebere, jsme ale již dosti daleko od Fomenka, tak tam šoupnem zpátečku .... :idea:

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od kolosjackos » 16 led 2012 21:38

nejen od fomenka :D ale hlavne si mi este neodpovedel na moje otazky co se tyce ignorance a inteligence mimozemstanu a tech maxwallovych rovnic.
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od kolosjackos » 16 led 2012 22:37

ot
juhele2009 píše:... http://1url.cz/JzeO to jen malá odbočka. Jinak kocoure - proč bychom měli hledat a konat dobro? To mě hlava nebere, jsme ale již dosti daleko od Fomenka, tak tam šoupnem zpátečku .... :idea:
to nema obraz anebo mi blbne komp? neska u nemuzu vcera sem to trochu prehnal, sem mrdev.

dobro je treba konat kvuli rezonance.
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od kocour » 16 led 2012 22:48

v podstatě je mi úplně jedno, jestli si někdo staví protiatomový kryt nebo ne. jsem toho názoru, že taková stavba je výsledkem strachu a ten nikdy není dobrým rádcem. má-li se co stát, stane se. zítra mě může přejet auto na přechodu, tak nač atomový kryt? věčně tu přece není nikdo... podstatné není to, jak dlouho tady budem, ale to, jestli náš život za něco stál.
tím víceméně odpovídám na otázku, proč bychom měli konat dobro. dobro je naší podstatou, z ní pocházíme, chovat v souladu s touto podstatou mi přijde jako logické a smysluplné. a taky zábavné a skvělé :)
konat zlo nebo se zlým úmyslem mi nikdy v ničem nepomohlo - naopak, ničilo mě to.

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od anton2 » 17 led 2012 01:08

Zlo generuje len vacsie zlo, ktore ale tazi aj toho najvacsieho egoistu a nedovoli mu byt stastnym.
Ked som precitoval to co hovorila Inelia, tak mi to doslo. Je to pocitove, ale logicke (pocitovo logicke). Skusal som cvicenie na spracovanie strachu a doslo mi to. Laska nemoze prehrat. Je to logicky vylucene. Je jedno ci Laska stvorila Stvoritela ,alebo on stvoril ju. Su jedno a to iste. Prehrame len ak ju v sebe a celkovo potlacime.

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od juhele2009 » 18 led 2012 20:44

Takže k těm mimozemšťanům - jasně že sou tady :shock: :lol: Někde jsem četl bezvadný výrok či aforismus: Pozorují nás včely? To se ví, my je samosebou pozorujeme. ;) Chápeš tu jemnou nuanci mezi námi, včelama a ufounama? Celé téma návštěvy zelených potvor by se dalo pojmout velice humorně, proč ne, je zde ale jeden problém - příliš mnoho pozorování, a bohužel i od institucí, které většinou působí důvěryhodně. Pár větami to nepopíšu, ale tohle téma není na pořadu dne, na to je čas. Až se něco semele, tak to bude fofr, si myslím ..... Mezitím se podívej na webu po nějakých rozumných dokumentech, mě docela zaujalo tohle video http://www.uloz.to/2295648/ufo-nejlepsi ... etkani-mp4 Odpověd na otázku, proč se neukážou oficiálně a neodtajní se, je velice jednoduchá - PROČ BY TO DĚLALI? Bohužel, většina lidstva není ve stavu se s takovou situací vyrovnat, možná že by došlo i ke "zničení důkazů". Pojem dobro a zlo - to jsou relativní pojmy. Podívej se na takovýho žida - koná dobro a půjčí ti peníze. Dokonce balík peněz. Protislužbou upravíš zákony tak, aby těm židům vyhovovaly, či-li menšině, a nikoliv většině, která ty zkorumpované poliky platí z daní. Příkladů je tisíce, konáš zlo a někomu uřízneš ruku (nohu), ale tím pádem mu zachráníš život (konáš dobro), bo v končetině byla smrtelná infekce. To je paradox. Fomenka neznám, ale jsme zase někde jinde ... :arrow:

Lord Namol
Příspěvky: 46
Registrován: 12 bře 2012 15:24

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od Lord Namol » 12 bře 2012 16:53

kolosjackos píše:.

v astrologicke predstave je to nosic hada, ktery svoji medicinou zachranil orion. s toho duvodu je na lekarnach had.
Vy jste se dopustik klasické dezinpretace , na kterou sám Fomenko upozorňuje . Udělal jste z komára velblouda.
Nebo přesněji udělal jste z medelinského červa (či přesněji parazitické hlístice) ,mimozemského hada .

poz:Medinský červ je druh parazitické hlístice .Larvy této hlístice žijí ve sladké kontaminované vodě .Človeku který se napil kontaminované vody se dostanou tyto larvy do tenkého střeva,zde tyto potvory trochu povyrostou.Až dosáhnou asi velikosti 3 cm tak dochází k spáření .Samec uhyne a odcházy traktem pryč . Oplozená samice která dosáhne délky 60-90 cm je vedena pudem k odchodu z těla . Zpravidla odchází do nejnižší části těla, to jest do nohy . A zbavit se medinského vlasovce není žádná sranda ,trváto několik dní ,či spíše týdnů .Tělo medinského vlasovce se namotává na tenký klacík ,maximálně je možno za den namotat 2-5cm těla . :D

Lord Namol
Příspěvky: 46
Registrován: 12 bře 2012 15:24

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od Lord Namol » 12 bře 2012 18:01

[quote="kolosjackos"]Nová chronologie (Fomenko)

Nová chronologie Anatolije Fomenka je pokusem přepsat chronologii světových dějin, vycházejícím z toho, že současná chronologie je od základu chybná.

Já myslím ,že bychom si měli především říci co stojí za ustanovením staré a zatracení nové chronologie.
Tak je to především celá řada důkazů , které každým dnem přibývají a přybívají.

výčet:

-Tedy jsou to různé listiny od 11.st výše (např .dochází k částečnému otvírání Vatikánského archívu )
-Překlady etruského písma , a jemu podobnému písmu .
-Kosterí pozůstatky (z kterých lze vyčíst , jakou měl člověk pleť ,barvu vlasů , tělesné dyspozice , jakou se živil člověk stravu ..
-DNA ,která toho taky hodně vypovídá ,například z ní lze vypozorovat mígrační trasu obyvatel .
-Roku 2008 byl v Jeruzalémě otevřen hrob ,kde byli nalezeny ostatky tz.neviňátek .
-Rozluštění kabalistické matematiky.
-Různé předměty , které napovídají otom odkud a kam se šířila kultura.

Jinak řečeno ,máme tu dvě historické školy :
1) Tu starou židovsko-křesťansko ,kterou obhajují především západoevropští historikové .Tato škola je postavena na nepevných základech ,a proto dojde k její zborcení .
2) Tu novou , kterou tvoří historici okolo Valerije Čudilova ,celá řada amatérských luštitelů praslovanského písma ,matematici Nosovskij a Fomenko .A vidíte tato škola (slovanská) nabývá každým dnem na váze .

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od kolosjackos » 15 bře 2012 02:28

uplne kazda vira, je jedno ci zidovske krestanstvi, protestantismus, budismus, hinduismus, vedismus, atd. ma stejne puvody a je kult slunce.


hlavni principy analyzy slov:
vsechny slova se musi nejdriv odsamohlaskovat, to co zustane tvori vetsinou stejny koren ktery se vztahuje na VESUV (VSV, VSL), NEAPOLIS (NPL), ROMA (RM), CHRISTUM (CRS), TROJA (TR) a hodne dalsich. poradi zbylych souhlasek se muze vselijak zmenit.
L se mohlo cist jako T a opacne
C se mohlo cist jako S a opacne
V anebo F bylo pocatecne vzdy P
nektere souhlasky casem odpadli

par prikladu: bydlim u reky mur = mr = rm ROMA, murus (slovensky mur, cesky zed) mr= roma, amare (milovat) mr=rm roma (amor = buch lasky) kdo miloval, miloval nejdriv rim, lieben (nemecky milovat) lpn = nlp = neapel

anebo SODOM a GOMORRHA = STM + h/MR = SANCTAM ROMAM = svaty rim (ha je hebrejsky clen)

EVROPA pochazi z hebrejskeho slova ivri a znamena "hebrejska"; ve spanelsku tece reka EBRO a ma stejny puvod
take BOHEMIA byla nejspis nejdriv hebrejska behem’ah znamena v hebrejstine dobytek
polovicka nemecke slovni zasoby ma hebrejsky puvod hlavne slova co zacinaji na h nebo ch
LIBANON obsahuje hebrejske slovo lavan=bila, libanon ma pohori nad 3000 metru vysoke a je stale pokryto snehem

GREACUM (recko) = crs= christum (CAESAREM CSR=CRS, kazdy cisar byl vprvni rade dobry krist)

slovanske jazyky maji hodne prevzaneho z rectiny, srbstina je velice podobna na sanskrit, takze urcite vznikl sanskrit az po slovanstine. rectina vznikla pravdepodobne v syrii nebo egypte. rectina byla umela rec, podobne jako pozdeji latinstina, kterou skoro nikdo nemluvil. zapad mel problemy s reckym pismem a proto si vymyslel vlastni umely jazyk, latinstinu, ktera prevzala hodne z rectiny.

MOSKAU = (D)MS = DOMINUS= pan, ma stejny puvod jako DAMASKUS (DMS), pan se po francousky oslovuje SIRE DAMASKUS je hlavni mesto SYRIE
PRUSSIAM (PRS) (prusko) a RUSSIAM ((P)RS) (rusko) maji stejny koren PERSIAM (PRS), mezi ruskem a pruskem lezi (NA)POLONIAM (N)PL s hlavnim mestem VARSAVA VRS=VLS = VOLUVISIUM (sopka VESUV), polsko si mezi sebou rusko s pruskem rozdelili, jenze nekolik let pozdeji je oslobodil NAPOLEONE NPL=NEAPOLI

SIN-AI (SN) (hora na ktere mojsis dostal bozi prikazy) pochazi s latinskeho SIN-US a znamena morsky zaliv, vesuv, neapel, pompej lezi v morskem zalivu, SION (SN) ma stejny puvod. vesuv pred vybuchem vypadal jako zalesnena hora. mojsis (MOSES (R)M(N)S=ROMANUS, stejny puvod jako RAMSES RM(N)S) i martin luther kazali proto na cele lesne hory.

Obrázek

DALMATIA=ATLANTIS (bajka o atlantide vznikla v italii) TLNT, London (T)LNT ma stejne koreny, take nemecke slovo LAND (T)LNT; v dalmacii se pry vynoril julius caesar i jezis christus.

takze cele vymyslene dejiny, puvody vsech reci i nazvu mest je treba hledat hlavne v udalosti vybuchu vesuvu.
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od pepr » 15 bře 2012 09:54

Jestli to funguje, tak je to proto, že se tak (někteří) lidi dohodli. Když ze slova "Vesuv" vezmu "e", je tu zjevná spojitost s praotcem Čechem. :D

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od kolosjackos » 15 bře 2012 12:16

o tom ze to "nekteri" lidi dohodli neni pochyb. je dokonce i nekolik mist kde je kuzel sopky umele nasypany, aby pripominali kampanii (kraj kde se nachazi vesuv a neapel) jako napriklad 12 km od jerusalemu takzvane HERODIUM, ktere ma koreny u HADRIAN, hadrian je salomo (hebr. schlo'mo=knize miru (friedensfürst)) postava, (HADRIANUS=TROJANUS)

Obrázek

existuje kniha Hebrew is Greek od Joseph Yahuda http://www.amazon.com/Hebrew-Greek-Jose ... 0728900130, je tam ta hebrejstina odmaskovana, je treba se ale naucit nejdriv hebrejskou a reckou abecedu. silena cena, ale nastesti se to da stahnout :)
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Lord Namol
Příspěvky: 46
Registrován: 12 bře 2012 15:24

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od Lord Namol » 20 bře 2012 19:42

[quote="kolosjackos"]o tom ze to "nekteri" lidi dohodli neni pochyb.
Není pochyb a pořád se dohadujou !

Při luštění záhad je potřeba zachovat chladnou hlavu .A vycházet z toho že největší záhady mají primitivní vysvětlení a pod svícnem je největší tma.

Vem si například indické védy ,které jsou napsány sanskrtem.
A nyní si vzpomeň na komika Nárožného, to je ten co hrál různé raply a poděse .
Vzpomeň si na ukázku uděláme škrty, škrty ,škrt.
A co ti výjde ,když uděláš škrty,škrty,škrt?
Když uděláme škrty ,škrty,škrt tak máme sanskrt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A nyní si vzpomeň na zemi draka (hada) , to je ta zem z které bylo vyhnáno 13 nepovedených kmenů .Číňané byli moc a moc rádi ,když se jich zbavili.A teď si vzpomeň na to , že indická i čínská historie nevylučuje mimozemský původ lidí ,či existenci mimozemšťanů na planetě ZEM.

A teď si vem co dělalo těchto 13 nepovedenývh kmenů ?Především loupilo,vraždilo, zotročovalo .....
A nyní požijeme metodu volné asociace na několik slov.
zde je:
1.kořist-2.zlato-3.otrok-4.zem(půda)-5.pivo-6.maso-7.med-8.pluh-9.mléko-10.víno-11.včela
Nebudu zde vypisovat všechny ,pro názornost 2 (med-včela) postačí.

Nyní si napíšeme tabulku ve 29 jazycích 1.jazyk,2.včela,3.med
1) afrikánsky -BEE-HEUNING
2) albánsky -BLETE-MJALTE poz .(přehlásky na koncovém E)
3) anglicky -BEE-HONEY
4) arménsky -MATÚ-MEGHR
5) azerbajdžansky -ARI-BAL
6) baskitsky -BEE-ESTIA
7) čínsky -MISEN-FRMÍ poz. tady si všimněte slova FRMÍ (nepřipomíná vám to slovo české strmí či strdí !!!)
Nezamopínejte ,že náhody neexistují !!!
8) dánsky -BI-HONNING
9) estonsky -MEISILANE-MESI
10)finsky -MEHILÄNINEN-MIL
11)galijsky -ABELLA-MEL
12)holandsky-BIJ-HONING
13)irsky -BEECH-MIL
14)islandsky -BÍ-HUNANG
15)katalansky-ABELA -MEL
16)latinsky-APIS-ME
17)litevsky -BITE-MEDUS
18)lotyšsky-BITE-MEDUS
19)maďarsky-MEH-MEZ
20)maltsky -MAHELA-GHASEL
21)německy-BIENE-HONIG
22)norsky-BEEBINA-MIERE
23)portugalsky-ALBELHA-MEL
24)rumunsky-ALBINA- MIERE
25)řecky-MEISA-MEI
26)špaňelsky-ABEJA-MÍEL
27)turecky-ARI-BAL
28)velšsky-GWENDYN-MEL
29)francouzsky-ABAILLE-MIEL

A nyní si vzpomeňte na přísloví sedla vosa na lep (med).
čínsky se řekne včela misen
estonsky meisilane
finsky mehiläinen
řecky meisa
Nezapomínejte náhody neexistují !!!

A nyní když si vemete jednotlivá slova ,tak zjistíte že slovo med v jednom jazyce = znamená včela v druhém jazyce.
HRUŠKA ZNAMENÁ JABLKO .Záměnou významu slov a škrtáním slov vzniklo babyonské zmatení jazyků !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :idea:

Položme si otázku mohl to způsobyt člověk bez techniky ?Asi těžko.
Skoro to vypadá , že to vylezlo z počítače a jelo se podle plánu .

Lord Namol
Příspěvky: 46
Registrován: 12 bře 2012 15:24

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od Lord Namol » 20 bře 2012 22:46

pro ůplnost dodávám 30 jazyk italský .
italština -APE-MIELE

poz. přičemž slovo APE se četlo ARE ,nebo vycházelo ze slova ARE

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fomenko a jini kritikove vymyslenych dejin

Příspěvek od kolosjackos » 21 kvě 2012 15:15

Lord Namol píše:pro ůplnost dodávám 30 jazyk italský .
italština -APE-MIELE

poz. přičemž slovo APE se četlo ARE ,nebo vycházelo ze slova ARE
jak uz sem jednou psal: prvni psany jazyk byla rectina, kazdy jazyk co dnes zname ma v ni zaklady. kazda rec co je pravo- nebo staro- je produktem dnesni doby! driv nez se rec mluvi musi mit podklady psane, stejne jako treba u stavby domu: nejdriv se narysuje plan a pak se stavi. dnesni veda vezme najde nejakou cihlu a predstira ze dokaze usoudit jak vypadal plan i cela budova :roll:

fiction or science od fomenka ma asi 8 nebo 9 dilu. jestli si precetl jen prvni dva tak ty ti moc nepomuzou a hlavne ne v tvojem rozebirani babylonskem rostresteni jazyka. v kazdem dilu dochazi k novym poznatkum a opravuje vsechny data nahoru. christopher pfister napr vydani z minuleho roku zase prepsal protoze dospel k novym poznatkum.
dejiny lidstva co se daji podlozit zacinaji asi 1730. vse co se udelo predtim sou vymysli anebo kopie udalosti co se stali po roce 1730.
babylonie neexistovala. stejne jako jezis kristus=julius cesar nebo treba jan hus.

vsechny udalosti v "dejinach" se daji shrnout na max. 4 stejne udalosti co se stali po roce 1730. (troja (ma v erbu leva), vybuch sopky vezuv, konzil, a krizacka vyprava.)
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Odpovědět