Uňa de Gato

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Uňa de Gato

Příspěvek od Galliano » 23 dub 2010 21:31

Začal jsem užívat. Máte někdo zkušenosti?
V mým případě po prvních dnech užívání pozorováno spouštění hlenu z hlavových dutin...

Uňa de Gato
UnaDeGato_.jpg
Šamani indiánských kmenů používali tuto rostlinu k léčení zánětlivých onemocnění a onemocnění souvisejících s látkovou výměnou. Dr. med. Brent W. Davis uvádí: " Uncaria tomentosa je rostlina světového významu, která má sílu zastavit a zvrátit hluboké patologické změny a značně urychlit návrat ke zdraví." Paleta léčivých účinků Uncarie tomentosy je opravdu široká: od protizánětlivých a protimikrobiálních obecně, přes adaptogenní až po protimutagenní (protirakovinné). Závěry klinických studií potvrzují účinné užití při prevenci a léčbě - akné, herpesu, alergií, astmatu, problémů gastrointestinálního traktu typu Crohnovy nemoci, žaludečních vředů, gastritid, divertikulóz, onemocnění střev, hemoroidů, napadení parazity, candidózy, diabetu, zánětu prostaty, artritidy, zánětu kloubního váčku, fibromyalgie, problémů menopauzálních i menstruačního cyklu, hypertenzi a problémů oběhového systému (zužování cév a trombóz), phlebitid, rakovinných nádorů. Díky jemnému působení bez vedlejších účinků nachází uplatnění i při léčbě ortopedických zánětů. Výsledky klinických zkoušek přípravku Detox francouzské firmy Vision, jehož jedinou složkou je Uncaria tomentosa prokázaly imunitmodulující aktivitu Detoxu: při jeho užívání prokazatelně vzrostla aktivita humorální složky imunitního systému. Mimo jiné bylo zjištěno zvýšení hladiny Ig G v krevním séru o 33%, Ig A o 27%, a C3 prvku kompletu o 32% ve srovnání s původním množstvím. Nejdůležitější skupinu biologicky aktivních substancí tvoří alkaloidy. Ve Vilcacoře se nacházejí dvě skupiny alkaloidů, indolové a oxindolové. Cenné jsou i jiné substance aktivní farmakologicky, například: polyfenoly, steroly, glykosidy kyseliny chinolinové, terpeny a jejich deriváty a jiné aktivní sloučeniny. Hlavními alkaloidy jsou hirsutin, hirsutein a dihydrocorynantein (indolové alkaloidy). Hirsutin je silnou sloučeninou s charakterem antivirovým, uvolňuje hladké svalstvo, čímž snižuje krevní tlak, působí proti křečím, chrání sliznici trávícího traktu, předchází vzniku vředového onemocnění žaludku a má vlastnosti znecitlivující. Alkaloidy oxindolové vysoce aktivizují imunitní systém, zvláště pak mechanismy odpovědné za odolnost vůči virům a novotvarům. Mají antiproliferační vlastnosti ve vztahu k leukoidním buněčným liniím. Působí též na nervový systém, snižují krevní tlak, uvolňují napětí, povzbuzují dechovou aktivitu, mají účinky antipyretické a protizánětlivé. Některé glykozidy izolované z Uncaria tomentosa jsou sloučeninami s vlastnostmi antivirovými a protizánětlivými. Kyselina ursulová a oleanolová mají vlastnosti antioxidační. Kyselina ursulová při klinických testech vykazuje velmi silné antiproliferační vlastnosti a indukuje apoptosu (sebezničení) v novotvarových buněčných liniích rakoviny plic, rakoviny vaječníků, rakoviny kůže, mozkových nádorů, rakoviny tračníku, žaludku, melanomů a leukémie. Steroly obsažené v U. tomentosa vykazují účinky protizánětlivé. Taniny působí pozitivně na motoriku střevní a žlučových cest, mimo to mají antioxidační a digestivní účinek a u mnoha osob budí chuť k jídlu. Flavonoidy zabraňují vzniku novotvarů, mají ochranný vliv na cévní systém, mají vlastnosti protizánětlivé a také silné účinky antioxidační. Vodní extrakty U.tomentosy vyvolávají apoptosu (to znamená sebezničení novotvarových buněk) a silně brzdí proliferaci lidských nádorových buněk leukemie a linie buněk lymfomu B, stimulují makrofágy plicních alveolů k produkci velice důležitých substancí regulujících imunitní systém: cytokin (interleukin 1 a 6), což dokazuje jejich silné vlastnosti imunostimulační. Mají též silné vlastnosti protizánětlivé a cytoprotektivní. Metanolové výtažky U. tomentosa mají vlastnosti antioxidační. Uncaria tomentosa je netoxická. LD 50 pro U. tomentosu představuje 16 g/kg tělesné hmotnosti. Preparáty U. tomentosy jsou používány hlavně při poruchách imunitního systému (alergie, revmatoidní záněty kloubů), jako podpůrná terapie při nádorových onemocněních (zmírňující následky chemo a radioterapie), podávané obvykle před a po cyklech chemo a radioterapiea také jako preparát při léčbě nemocných se špatnou prognózou, nekvalifikujících se k radikální léčbě.
VILCACORA - KOČIČÍ DRÁP


Doufáme, že prevence vzniku chorob se stane v blízké budoucnosti hlavním cílem činnosti medicíny - je prospěšnější a příjemější, jednodušší i lacinější zachovat zdraví člověka, než ho léčit pomocí komplikovaných terapií, které zatěžují organismus. V takové situaci jistě najde Uncaria tomentosa své široké uplatnění.
Zdroj článku - Vilcacora - kočičí dráp: http://www.celostnimedicina.cz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od levi » 23 dub 2010 22:04

Osobní zkušenost namám, nedávno jsem četla knížku Vilcacora léčí rakovinu
http://www.pknihy.cz/knihy/100083/Vilca ... ovinu.html
bylo to o polském páterovi jménem Szeliga, který žije v Peru už asi 60 let a během této doby získal znalosti o různých bylinkách od tamnějších indiánů. Celkem úspěšně tam provozuje kliniku na které pomocí amazonských bylinek léčí i takové nemoci jako rakovinu nebo AIDS. V knížce je uvedený příběh, který popisuje naprosto univerzální použití Vilcacory na veškeré nemoci indiánů, prý si (jeden kmen, ne všichni Peruánci) nosí Vilcacoru stále u sebe v pouzdru u pasu.
Jednu dobu jsem chodila s klukem z Peru a ten ji taky užíval a říkal, že u nás se prý nedá sehnat dobrá, že si ji nechává posílat z domova. Ale je už to dost let zpátky a taky nemáme všichni ty možnosti, že jo ;)
Kde jsi ji sehnal, A nemáš třeba semínka?

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od sophia » 23 dub 2010 22:25

asi před 1/2 rokem jsem bral tento kočičí dráp

http://www.reflexnutrition.cz/katalog-4 ... Cat-s-Claw

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od Aerosmith » 23 dub 2010 23:46

Znám asi 8-10 let. Bral jsem jako podpůrnou léčbu boreliózy. Dle lékařů, vyléčena. Podle jejich vědomostí vyléčena není nikdy (rezidua zůstávají skryta, při oslabení organismu borélie vylezou a škodí). Průběžné kontroly zatím OK.Takže doporučuju k posílení iminity (a ještě echinaceu purpureu - třapatku nachovou).

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od Galliano » 24 dub 2010 20:34

No já mám tento čaj
http://www.lekarna.cz/caj-una-de-gato-100g/
ale v obchůdku, kde jsem ho koupil mají ještě tobolky asi za 500,- takže cena nic moc. Proto zatím zkouším jen čaj, i když vím, že čaje nejsou příliš silné.

Jde o masivní liánu, v našich podmínkách nepěstovatelnou, takže semínka by ti byly jenom tak na jídlo :D
Čaj se pije luhováním (25 min vařit) lýka z liány, je sytě červený, pěkně jsem s ním zabarvil smaltovanej hrnec, chuťově je fajn, nemám s ním problém.

Aero: V jaké formě jsi ho bral?
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od Aerosmith » 26 dub 2010 20:51

V těch drahých tobolkách. Ale co je drahé, je ve srovnáním s navráceným zdravím směšné.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od sophia » 26 dub 2010 21:07

Cat's Claw - "kočičí dráp" - zázrak z džungle

Cat's Claw ( kočičí dráp ) je gigantická peruánská liána, která dosahuje délky 20-30 m, která roste v amazonských pralesích ve výšce 600 -2000 metrů nad mořem, kde obrůstá ostatní stromy. Rostlina je zralá teprve po 20 letech, kdy je kůra Cat's Claw již zdřevnatělá. Jako účinná složka se používá kůra, kořeny i listy této dřevité liány (Uncaria tomentosa). Stejné účinky má velmi podobná Uncaria guianensis, která se liší více zahnutými trny a červenooranžovými květy, zatímco Uncaria tomentosa má květy nažloutlé.


Podle legendy tuto liánu kdysi objevil zoufalý lovec který dlouho nemohl nic ulovit. Náhle uviděl jaguára, který rozdrápal liánu a lízal šťávu, která z ní vytékala. Lovec jaguára napodobil a ochutnal také. Hned měl pocit, jako by omládl. Další den se probudil plný síly a štěstí v lovu jej už neopustilo.

Cat's Claw má antiseptické, protizánětlivé a protinádorové účinky. Je to výtečný antioxidant a imunostimulant, který se v Peru používá více než 2000 let. Současná věda ji ale objevila teprve nedávno. Indiáni s ní léčili astma, záněty močového ústrojí, hluboké rány, artritidu, revmatismus, žaludeční vředy a nádorová onemocnění.

Cat's Claw obsahuje speciální alkaloid izopteropodin, který má až magickou účinnost v aktivizaci imunitního systému. Právě izopteropodin dokáže opět probrat nečinný a oslabený organismus k boji proti nemocem, se kterými si už nevěděl rady. Rovněž zde byla prokázána protinádorová aktivita. Vilcacora působí i proti leukemii, ale na rozdíl od chemoterapeutik nemá vedlejší účinky, jako je vypadávání vlasů, ztráta váhy, nauzea, druhotná infekce a kožní obtíže. Díky beta-sitosterolu, glykosidům a dalším antioxidantům má tato rostlina protizánětlivé vlastnosti. Toho lze využít i u artritidy a revmatismu, kdy vilcacora zpomalí postup zánětlivého onemocnění o 46-69 %.


Alkaloidy rhynchophyllin, hirsutin a mitraphyllin snižují krevní tlak a mají vazodilatační vlastnosti. Rhynchophyllin rovněž zastavuje trombózu a může pomoci proti krevním sraženinám v cévách, snižuje tlukot srdce a hladinu cholesterolu v krvi. Neapolští výzkumní pracovníci dále v Cat's Claw identifikovali chemické substance, které prokazovaly antivirové vlastnosti. Toho všeho lze využít při léčbě Crohnovy nemoci, divertikulózy, při mrtvici, infarktu, alergiích, kandidóze, v menopauze, při otravě toxiny, oparu, HIV, astmatu, žaludečních vředech, hemoroidech a parazitech.
Západní svět si poprvé protinádorových účinků vilcacory všiml v 60. a 70. letech minulého století, kdy také proběhly první vědecké studie. Do současnosti se podařilo z Cat's Claw izolovat více než 20 složitých a jednoduchých chemických látek. V roce 1994 zaštítila Světová zdravotnická organizace první konferenci o této rostlině v Ženevě.
Vzhledem k tomu, že Cat's Claw posiluje imunitní systém, neměli by ji užívat lidé po transplantacích.

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od Galliano » 21 kvě 2010 20:42

Takže jsem ji zakoupil v tabletách... A ihned jsem ji nasadil :!:
Výsledek a případně změny k lepšímu budu reportovat...
Díky za informace...
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

KarelBrezina
Příspěvky: 2
Registrován: 24 dub 2015 09:19

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od KarelBrezina » 24 dub 2015 09:22

Já nemám zkušenosti s kočičím drápem ani Uňa de Gato, na posílení imunity používám celkem "provařené" byliny. Eukalyptus a muškát zejména. Nejsem vůbec nemocný (u doktora před pěti lety) a ty tobolky taky nepatří k nejdražším. Viz. http://www.arkokapsle.cz/produkty/dycha ... -imunita-2

KarelBrezina
Příspěvky: 2
Registrován: 24 dub 2015 09:19

Re: Uňa de Gato

Příspěvek od KarelBrezina » 16 říj 2015 12:57

Ještě jsem chtěl říct, že toto doporučení na boj se sníženou imunitou jsem získal na základě iridologického vyšetření u této paní - http://www.irisdiagnosis.cz/. Díky iridologii jsem zjistil co zapříčinilo moje problémy, za což jsem vděčný!

Odpovědět