Cukr jako droga

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Galliano » 03 lis 2010 21:14

Rozdíl mezi bílým a třtinovým cukrem je minimální. Navíc tzv. "hnědý" cukr je bílý cukr + hnědé barvivo (E...) takže ešče věčí kentus.
Na jaře budu experimentovat se Stévií... Report podám zde jakmile budou nějaká smysluplná data...
Zdar ;)
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Mike.Jt » 03 lis 2010 21:27

stévii mám doma. Je to silný jak prase. Jen nemáme zatim tak velkou sklizen aby se to dalo používat.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od sophia » 03 lis 2010 21:57

Galliano píše:Rozdíl mezi bílým a třtinovým cukrem je minimální. Navíc tzv. "hnědý" cukr je bílý cukr + hnědé barvivo (E...) takže ešče věčí kentus.
tak to není :|

Bílý versus třtinový cukr

Bílý řepný cukr je u nás nejpoužívanějším sladidlem a málokdo se bez něj dokáže obejít i přesto, že rozhodně nepatří ke zdravému životnímu stylu a může způsobovat řadu zdravotních potíží. Bílý cukr je však možné adekvátně nahradit. Na trhu se v současnosti kromě různých umělých sladidel můžeme běžně setkat s hnědým třtinovým cukrem, který je jeho plnohodnotnou náhradou a navíc obsahuje i mnoho zdraví prospěšných látek.
Z čeho se třtinový cukr získává?

Hnědý třtinový cukr se získává z rostliny podobné bambusu - cukrové třtiny, která dorůstá do výšky až pěti metrů a sklízí se zpravidla v květnu a v červnu, kdy teplé sluneční paprsky přeměňují obsažený škrob na cukr. Mezi nejvýznamnější vývozce cukrové třtiny patří Mauritius, ostrov v Indickém oceánu, jehož úrodná půda, bohatá na minerály, zajišťuje nejlepší podmínky pro její pěstování.
Výroba třtinového cukru

Po sklizni je cukrová třtina nasekána na dlouhé kusy, které pak při lisování vypouští do sběrných nádrží sladkou šťávu. Následuje přefiltrování, mechanické odstranění nečistot a šetrné odpaření, díky němuž vzniká hustý sirup. Ten se na základě trojnásobné krystalizace nakonec mění v cukr. Při první krystalizaci se odděluje jen velmi světlý cukr, při druhé tmavší a při třetí nejtmavší, který je velmi bohatý na melasu. Melasa obsahuje velké množství stopových prvků a důležitých minerálních látek pro náš organizmus. Vyznačuje se výraznou chutí a hnědou až černou barvou. Pro své unikátní působení na lidské zdraví je často označována jako černý zázrak.
Proč třtinový cukr?

Rozdíl mezi bílým a třtinovým cukrem nespočívá pouze v barvě, ale především ve způsobu jejich výroby a zpracování, které má za následek jiné výsledné složení. Třtinový cukr neprochází procesem chemické rafinace a bělení, a neztrácí tak své unikátní, zdraví prospěšné látky, mezi které patří kromě minerálů a stopových prvků také mnohé vitamíny, enzymy či vláknina. Bílý cukr při výrobě nejenže ztrácí všechny tyto látky, ale dokonce je zbaven i zdravé, zbytkové melasy.

Celoživotní a pravidelná konzumace bílého cukru může v našem organizmu způsobit pěknou paseku. Mezi zásadní negativní dopady na lidské zdraví patří zejména oslabení imunitního systému, riziko obezity, onemocnění srdce a cév, zvýšení hladiny cholesterolu, bolesti hlavy, deprese, ale i zvýšení rizika rakoviny, hemeroidů a kvasinkových infekcí.

http://www.plet.cz/zdravi/vse-o-zdravi/ ... -cukr.html

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od am2 » 03 lis 2010 22:24

ale myslím, že existují i třtinové cukry, které jsou "rafinované" či prošlé nějakým nehezkým procesem.
velcí obchodníci chtějí vydělávat a pokud procesy či chemie pomůže (např. prodloužení doby spotřebitelnosti), tak to použijí. podle mě není prostě třtinový cukr jako třtinový cukr

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od sophia » 03 lis 2010 22:43

Třtinový cukr neprochází chemickou rafinací a bělením, takže na rozdíl od bílého cukru neztrácí vitamíny a minerály, enzymy, stopové látky, vlákninu a neobsahuje žádné zbytkové chemické látky.

Dávejte ovšem pozor na hnědý cukr, který se s třtinovým cukrem často zaměňuje. Ve skutečnosti jde o bílý rafinovaný cukr pouze obarvený melasou. Melasa tedy není uvnitř krystalků cukru, ale je jen barvou na jejich povrchu.

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od truthseeker » 04 lis 2010 02:31

Koupil jsem si nasekanou stévii a moje zkušenost je zatím jaksi zvláštní... dva čaje, dva různé dny, dva dlouuuuhé průjmy :D ale říkám vám, kam se hrabe MMS, tohle bylo teda pročištění, to jsem nezažil.

Hledal jsem po netu, jestli může stévie vyvolat tyhle účinky, ale našel jsem pravý opak - při průjmu pomáhá. Tak nevím, jestli to vůbec bylo tím, bylo tam více faktorů (nová konvička) a dost možná jsem to neodhadl a trochu to s ní přepísk. Zaexperimentuju dál a uvidíme :lol:
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Zenko.Idane » 26 lis 2010 02:24

Film - Útěk před lékem - Rick Simpson , http://www.konopijelek.eu/film-utek-pre ... mpson.html , ;)

Odpovědět