Vitamin D

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vitamin D

Příspěvek od Mike.Jt » 21 dub 2011 22:57

tak 3 Mega nevím nevím já myslím že sem měl akorát 100 000 cca, a durhej den akorát trošku bolela hlava. Jinak nic. Teda krom toho že sem další dva měsíce nebyl nemocnej. Ani náznak, taková ta slabost před nemocí. Protě pomalu člověk moh chodit ve vánici v tričku a nic se nedělo.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

Re: Vitamin D

Příspěvek od istnr » 29 dub 2011 17:33

zajimalo by me jestli rentgen znehodnoti vitamin D.. nechavam si posilat tabletky vitaminu D z USA, tam se daji sehnat celkem levne 5000IU,120 tabletek a myslim ze sem to mel nak za 200-300Kc i s postovnym.. problem je ze ty blazni tady ted od 1.4. rentgenujou kazdou zasilku, driv to byla tak kazda 20-30zasilka.. no zajimalo by me jestli to rentgen nak neznehodnoti?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Vitamin D

Příspěvek od Ondřej » 30 dub 2011 10:11

jéžuš, klidně nakoupit draho v emerice, hlavně ať to není pro zvířata! :mrgreen:

istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

Re: Vitamin D

Příspěvek od istnr » 01 kvě 2011 21:04

No co, v lekarnach v okoli nic nebylo, v jedny me vyhnali ze samotnej vit D maj pouze na predpis. Nakup v zahranici byl pohodlnejsi nez se hadat s blbou lekarnici ktera vam tvrdi ze samotnej vitamin D3 maji jen na predpis, ze odvapnuje. Na ceskym internetu sem v ty dobe nic nenasel, v usa to byla otazka par kliku a za(alespon pro me)prijatelnou cenu - 120tabletek, 5000IU na tabletku, 200Kc i s postovnym z USA..

pro zvirata to neni, ale kdyz uz jsme u tech zvirat, podivejme se na neco na klouby - takovej Alavis Triple Blend(pro kone) stoji 800Kc a Proenzi 3(pro lidi) stoji tak 640Kc, slozenim je to absolutne to samy, jedinej rozdil je ze alavis vydrzi cloveku na rok a proenzi jen na mesic.
Uz to bylo rozebirano na jinych forech(videl jsem to na nejakem cyklo foru a foru o posilovani), je to farmaceutickou cistotou, slozenim, pomerem latek stejny jako proenzi. Tady taky vidite jak nas farmaceuticky firmy drou, tahaj z nas prachy, pritom by to vsechno slo milionkrat levneji. no to sem trochu odbehl od tematu

Na jinym foru nadaval jeden clovek ze mu zrentgenovali jód z morskejch ras poslanej z USA. Proto by me zajimalo jestli rentgen znehodnoti i vitamin D3?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Vitamin D

Příspěvek od Ondřej » 04 kvě 2011 21:17

no kdybys tohle vlákno alespoň pročetl, všiml by sis existence preparátu Kombisol D3...
Ten příklad s želatinou pro koně je úplně typický, dík.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: Vitamin D

Příspěvek od Alfa » 26 srp 2011 18:27

Blbců, slepců a ignorantů je stále dost, ale někteří mají otevřenou mysl:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/24258 ... inu-d.html
Před pár měsíci jedna česká firma začala dovážet vitamín D od Swansona (1000 mj. v tobolce) a víte co se stalo?
Ministerstvo zdravotnictví jim prodej zakázalo!!! Že prý neodpovídá doporučené denní dávce!
Tak jsem na ministerstvo napsal meil s dotazem, proč to zakázali, když světové studie doporučují denní dávku okolo 4000 mj. a myslíte že mi odpověděli?
Farmacie je jedna velká špinavost!

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Vitamin D

Příspěvek od kocour » 26 srp 2011 19:24

Alfa píše:Blbců, slepců a ignorantů je stále dost, ale někteří mají otevřenou mysl:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/24258 ... inu-d.html
Před pár měsíci jedna česká firma začala dovážet vitamín D od Swansona (1000 mj. v tobolce) a víte co se stalo?
Ministerstvo zdravotnictví jim prodej zakázalo!!! Že prý neodpovídá doporučené denní dávce!
Tak jsem na ministerstvo napsal meil s dotazem, proč to zakázali, když světové studie doporučují denní dávku okolo 4000 mj. a myslíte že mi odpověděli?
Farmacie je jedna velká špinavost!
Ahoj,
lehko se mi to radí, ale na Tvém místě bych to tlačil dál - klidně i k ministrovi anebo do médií: v těchto o věcech nelze mlčet a tím méně si nechat srát na hlavu!

kecasur
Příspěvky: 6
Registrován: 16 zář 2011 20:17

Re: Vitamin D

Příspěvek od kecasur » 17 zář 2011 11:08

Zdravím,

mnoho lidí se zde ptá na zkušenosti.

Zimu jsem strávil v Rusku. Od cca listopadu ráno za tmy do školy, večer za tmy ze školy, v budově si toho slunka člověk taky moc neužije, na koleji taky moc ne. Víkendy jsem sice občas chodil ven, ale v pozdějších fázích zimy při -15°C nebo -30°C se člověku taky kdovíjak nechce (a když ano, tak je celý zahalený oblečením).
V prosinci jsem začal mít problémy se spánkem a rozdrážděností. Na Vánoce jsem se vrátil na tři týdny domů a bylo mi trochu lépe. A od ledna jsem byl opět v Rusku.
Vše potom začalo eskalovat - usínal jsem zhruba pět hodin a spal maximálně tři hodiny, byl jsem pochopitelně unavený a vše mě dráždilo (jak lidé a jejich chování, tak prostředí - zvuky, světlo...). Prakticky jsem ztratil čich. Ať jsem jedl sebevíce, pořád jsem ztrácel na hmotnosti, začaly mi "tuhnout" svaly (dokázal jsem se ohnout jen lehce pod kolena, a když jsem se snažil rozhýbat, bolelo to), vlasy mi vypadávaly mnohem více a rychle se mastily, stejně jako čelo... Pro zlepšení zdraví jsem si říkal, že vyzkouším tai-chi, ale byla to katastrofa, fyzicky jsem na to neměl (a to jsem před pár lety dělal BÚ, rekreačně cyklistiku a dálkovou turistiku), takže jsem s tím raději přestal. Když jsem v březnu v horké sprše ucítil mrazení na rameni a hrudníku, vzpomněl jsem si, že by se snad mohlo jednat o příznak infarktu a dostal jsem strach a rozhodl jsem se raději zajít k doktorovi.
Ještě předtím, než jsem k němu zašel, jsem se náhodou proklikal na informace o vitaminu D a rozhodl se jej vyzkoušet.
V lékárně jsem si koupil Akvadetrium (vodný roztok vitaminu D, v Rusku evidentně volně prodejný, 500 m.e. na kapku - chuť lehce mátová nebo mentolová nebo pendreková nebo tak něco, 195 rublů = 120 Kč). První den jsem si dal 6000 m.j. - účinek byl prakticky okamžitý, k večeru jsem relativně snadno usnul a spal cca 7 hodin. Ráno jsem se cítil mnohem lépe, a druhý den k večeru jsem totéž opakoval. Prakticky všechny problémy (kromě mastných vlasů a čela a lupů) v podstatě vymizely během dvou dnů. Dále jsem po dobu tří měsíců různě měnil dávky a zjistil, že mi (v té době 64 kg, normálně kolem 70 kg na 186 cm) vyhovují dávky 8000 m.j. denně - vyšší dávky neměly žádný efekt. Veškeré svaly se mi uvolnily, opět jsem se mohl ohnout až k zemi, byl jsem v pohodě, uvolněný, vyspaný, nevadily mi zvuky v noci, kruhy pod očima (které jsem míval, i když jsem spal normálně) téměř nebyly vidět... skoro zázrak :D Tak jsem si říkal - hej, proč nevyzkoušet i ostatní vitamíny :D
Protože mě první asi týden bolely holeně u kotníků, koupil jsem si i vápník, ale pak jsem s tím raději přestal.
Na lupy a mastné čelo mi potom výrazně pomohl B-komplex 1 tabletka večer.
Vitamin C jsem jedl postupně v čím dál větších, až extrémních množstvích a kromě jednoho dne, kdy jsem trpěl krutými bolestmi břicha (pak jsem zjistil, že to byla jen plynatost, ale víte jak - člověk nikdy neví, tak je opatrný :D ) se nic nezměnilo.
S vitaminem A (retinolem) jsem byl opatrný, protože jedna kapka obsahovala několik 1000% DDD, takže jsem bral zpočátku jen jednu kapku za několik dní, ale když jsem to zvýšil na jednu kapku za den, zlepšila se mi tvorba slz (vždy jsem trpěl na suché oko a domnívám se, že to je hlavní důvod, proč mám teď 5 dioptrií - oční mě na to upozorňovala, ale místo vitaminu A mi předepisovala nějaký drahý olejíček, oftagel nebo tak něco za tuším 250 Kč - svině jedna, pořád mi teď vnucuje laserovou operaci očí, to jí nikdy neodpustím). V Rusku volně prodejné, tady nevím, zatím jsem jej nepotřeboval.
Jinak celý život jsem měl bledou pokožku, slunce mě okamžitě spálilo, dlouho se to léčilo a pak jsem byl stejně bledý. Poprvé za život jsem se opálil (sice první den spálil, ale za chvíli se vše regenerovalo, získalo z mého pohledu opálenou (tj. nejspíš normální) barvu a dál mi slunce už nic nedělalo) - znovu jsem se spálil až v létě u rovníku, kde jsem usnul na přímém slunci. Jinak nic.
Doma jsme potom zkoušel vitamin E, ale ten mi ucpával nos (mimochodem jsem zapomněl dodat, že se mi tento rok neobjevila alergie na jakýsi pyl, ale otázkou je, co je příčinou, protože jsem byl v jiném prostředí a už o rok dřív to vypadalo, že je snad i na ústupu), takže jsem taky přestal.
Jediný problém, který jsem zatím nevyřešil, jsou zuby. Pořád se kazí, různě lámou a tak. Jinak čtyři mi ortodontka nechala vytrhat.
S imunitou jsem nikdy problém neměl - dobrých 10 let jsem nebyl nemocný. Jen když jsem si dal v Rusku při 5°C zmrzlinu, tak mi tělo dalo trochu lekci, jakože tohle už fakt přeháním a potrestalo mě třemi dny slabosti (pro úplnost to bylo ještě před vitaminováním).

Tady jsem se rozhodl ve vitaminu D pokračovat, ale dalo se koupit pouze genericum D3 400 U.I., už jsem se chystal objednávat z USA či UK či odkud to bylo - pilulky 5000 U.I. - takže dík za tip na Korbisol, jen se trochu bojím, že až se to rozšíří, tak zase vymyslí nějakou kravinu, aby to bylo složitější získat, v televizi pak ukáží pár debilů, kteří se předávkují a nebo nevezmou vpotaz svůj zdravotní stav...

Snad mé zkušenosti někomu pomohou. Buďte opatrní.

PS: Jinak mám prosbu - víte někdo, kde sehnat nejlépe koncentrovaný vitamin K2? Tipuju, že fígl se zverákem tady fungovat nebude. Koukněte na net, možná by některé z vás mohly zajímat jeho účinky. Jde o nově objevený vitamin a podezírá se, že by se mohlo jednat o tak proslavený "faktor X".

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: Vitamin D

Příspěvek od Alfa » 17 zář 2011 12:11

Díky moc za příspěvek,
je velmi, velmi poučný!
A ať se ti dobře daří ve všech směrech :D

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aien » 21 zář 2011 15:30

Kombisol AD3E-41,-Kč.Je to vitamin A, D3, E.

kecasur
Příspěvky: 6
Registrován: 16 zář 2011 20:17

Re: Vitamin D

Příspěvek od kecasur » 21 zář 2011 16:51

Ale v divných poměrech. Podle mě je lepší si to míchat sám.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Vitamin D

Příspěvek od pepr » 21 zář 2011 22:35

Našel jsem ještě jeden Kombisol AD3, tj. bez vitamínu E. Vzhledem k tomu názvu to bude asi vždycky s něčím kombinované. To SOL na konci možná znamená (náhradu) Slunce (vitamín D). Je tu někdo, kdo umí popsat důvod, proč se to takhle kombinuje a jestli ten poměr složek je pro člověka nějak nevhodný? Jestli je to i pro prasata, pak by problém být neměl, protože leckterý člověk se praseti podobá velmi. :D (Chtěl jsem jen říct, že se říká, že prasečí a lidský organismus vykazují velké podobnosti, kterých se i využívá.)

rosa
Příspěvky: 59
Registrován: 18 črc 2009 11:43
Bydliště: u Prahy

Re: Vitamin D

Příspěvek od rosa » 22 zář 2011 10:36

Jak souvisí opalování, vitamín D, cholesterol a síra? Nový objev!
Následující informace podle mě dávají ve světle toho, co už víme, velmi dobrý smysl !!!

Zdroj: http://articles.mercola.com/sites/artic ... _DNL_art_1

Mohlo by TOTO (nedostatek síry) být faktorem skrytým za obezitou, srdečními chorobami a chronickou únavou?
Dr. Mercola, 17. 9. 2011
Překlad: OrgoNet

Dr. Stephanie Seneffová je výzkumnicí v oblasti biologie, stravy a výživy z Massachusettskéhu institutu technologií. Zabývá se oblastí, o niž se mnoho neví, a to je význam siry.

Říká, že deficience síry u lidí je všudypřítomná, a může být faktorem přispívajícím ke vzniku:
obezity

* srdečních chorob
* Alzheimerovy choroby
* chronické únavy
* a dalších


Také se domnívá, že konvenční medicína má vážné neznalosti v oblasti cholesterolu, který je těsně spjat se sírou. Navíc zdravé úrovně cholesterolu a síly jsou také vysoce závislé na vaší úrovni vitamínu D! V našem interview (viz video http://www.youtube.com/watch?v=5QUChSlUEH0 ) hovoří o významu a spletitých vztazích mezi těmito třemi faktory.

Srdeční choroba může být způsobena nedostatkem cholesterolu

Konvenční medicína nám říká, že srdeční choroby jsou způsobeny zvýšeným cholesterolem a doporučuje snížení jeho úrovně na nejnižší možnou míru. To, co říká dr. Seneffová, nám může připadat jako naprostý šok:

„Srdeční choroby, jak se domnívám, jsou způsobeny nedostatkem cholesterolu, a zejména nedostatkem nedostatku cholesterol sulfátu.“

Poukazuje na to, že tato informace je ve vědecké literatuře dostupná, ale je třeba si složit všechny součásti dohromady, aby bylo vidět celkový obraz. Skrze svůj výzkum se domnívá, že mechanismus, který nazýváme „kardiovaskulární choroby“, jejichž charakteristickým znakem je arteriální povlak, je v podstatě způsob, jak se tělo snaží kompenzovat nedostatek sulfátu cholesterolu.

Vysvětluje:
„V povlaku jsou makrofágy, které pohlcují LDL (low densinty lipoprotein – „zlý“ cholesterol), malé husté částice LDL, které jsou poškozeny cukrem... Játra jej nemohou přijmout, protože je nemůže přijmout receptor, který se cukrem zalepuje. Takže LDL zůstane plavat v našem těle ... Tyto makrofágy v povlaku konají heroickou práci tím, že pohlcují LDL z našeho krevního oběhu a vybírají z něj cholesterol, aby ho uchovaly – cholesterol je důležitý – a pak jej exportují do HDL (high destinty cholesterol – „hodný“ cholesterol), zejména do HDL A1. HDL je ten hodný hoch.

Krevní destičky v povlaku přijímají HDL A1 a nic jiného nemohou přijímat... Přijímají sulfát, a produkují cholesterol sulfát v povlaku.

Sulfát vlastně pochází z homocysteinu. Zvýšený homocystein je dalším rizikovým faktorem pro srdeční choroby. Homocystein je zdrojem sulfátu. Také obsahuje hemoglobin. K výrobě sulfátu z homocysteinu je třeba energie, a červené krvinky poskytují povlaku ATP (adenosintrifosfát).

Takže vše funguje za účelem výroby cholesterol sulfátu a probíhá to v arteriích vyživujících srdce, protože právě srdce potřebuje cholesterol sulfát. Pokud není produkován, dojde nakonec k selhání srdce.“

Stručně řečeno, ukazuje se, že vysoký LDL je příznakem nedostatku cholesterol sulfátu. Je to způsob, jakým se vaše tělo snaží udržet správnou rovnováhu tím, že přijímá poškozený LDL a přeměňuje jej na povlak, v němž krevní destičky produkují cholesterol sulfát, který potřebují vaše srdce a mozek k optimální funkci... To také znamená, že když uměle snižujete svůj cholesterol statinovým lékem, který účinně snižuje tento povlak, ale neřeší hlavní problém, vaše tělo není dále schopno kompenzovat nedostatek cholesterolu sulfátu, což může skončit selháním srdce.

Důležité upřesnění: Jak slunce ovlivňuje váš stav siry

Podle konvenčního názoru je vysoký cholesterol LDL spjat se srdečními chorobami, takže myšlenka, že budete brát statinové léky na jeho umělé snížení, se vám může zdát dobrá. Avšak jak vysvětluje dr. Seneffová, když máte vysoký cholesterol LDL, je to proto, že vaše tělo pravděpodobně potřebuje vyrábět cholesterol sulfát, který potřebuje vaše srdce pro optimální funkci. Když pouze odstraníte LDL, tím také odstraníte „záchranný“ mechanismus vašeho těl, který se snaží udržet vaše srdce tak zdravé, jak je možno, a výsledkem může být srdeční selhání.

Ale vysoký LDL je spojen s kardiovaskulární chorobou (prosím, uvědomte si, že tato kardiovaskulární choroba je úplně jiná kategorie chorob než selhání srdce, což vysvětluje spoustu nejasností v tomto tématu), takže jak může vaše tělo produkovat cholesterol sulfát bez škodlivého LDL?

Jak se vyrábí za normálních, zdravých podmínek?

Zde vstupuje do hry slunění. Když vystavujete své tělo slunečním paprskům, vaše kůže syntetizuje vitamín D3 sulfát. Tato forma vitamínu D je rozpustná ve vodě, na rozdíl od orálních vitamínových přípravků s D3, které nejsou sulfáty. Forma rozpustná ve vodě může volně putovat vaším krevním řečištěm, zatímco nesulfátové formy potřebují LDL (tzv. „zlý“ cholesterol) jako dopravní prostředek.

Dr. Seneffová se domnívá, že pouhá orální nesulfátová forma vitamínu D pravděpodobně neposkytuje stejné blahodárné účinky jako vitamín D vytvořený v kůži při vystavení slunci, protože nemůže být konvertován ve vitamín D sulfát. To je další důvod, proč bychom se měli skutečně snažit získat veškerý potřebný vitamín D sluněním!

„Sulfát vlastně inaktivuje vitamín D,“ říká dr. Seneffová. „Sulfátová forma vitamínu D nefunguje pro transport kalcia, což shledávám velmi překvapujícím. A domnívám se, že je to sulfátová forma vitamínu D, která poskytuje ochranu před rakovinou. Posiluje váš imunitní systém. Chrání vás před kardiovaskulární chorobou. Je dobrá pro váš mozek. Pomáhá proti depresi. Domnívám se, že všechny tyto účinky vitamínu D jsou účinky vitamínu D sulfátu.
Pro ty, kteří jsou dosud pod mylným dojmeme, že slunění je prvotní příčinou rakoviny kůže, může být dobrou pomocí vysvětlení z tohoto článku o síře:

Dr. Seneffová říká, že:
“Cholesterol a síra umožňují ochranu kůže před poškozením buněk DNA slunečním zářením, což je poškození, které může vést k rakovině kůže. Cholesterol a síra se při slunění oxidují na vysokou frekvenci slunečními paprsky, a tak působí jako antioxidanty, „pohlcují horko“, dá se říci. Oxidace cholesterolu je prvním krokem procesu, v němž se cholesterol přeměňuje na vitamín D.“

Cholesterol sulfát – spoj mezi obezitou a nedostatkem slunění?

Dále vaše kůže produkuje také obrovské množství cholesterol sulfátu, který je také vodou rozpustný a poskytuje zdravou bariéru proti baktériím a dalším potenciálním patogenům, které by jinak mohly vsoupit do vašeho těla přes kůži. A kvůli své polaritě může také lehce vstupovat do tukových a svalových buněk. Dr. Seneffová se domnívá, že právě proto může být cholesterol sulfát schopen chránit tukové a svalové buňky před poškozením glukózou a kyslíkem.

Také argumentuje, že když máte nedostatech cholesterolu sulfátu, vaše svalové a tukové buńky jsou náchylnější k poškození, což v důsledku může vést k intoleranci glukózy: to je stav, kdy vaše svalové buňky nemohou zpracováat glukózu jako palivo. V důsledku toho vaše tukové buňky musejí ukládat více tuku, aby mohly poskytovat palivo svalům, a s postupem poškozování se nadbytečný tuk hromadí.

Síra také hraje důležitou roli v metabolismu glugózy. Dr. Seneffová má hypotézu http://www.westonaprice.org/vitamins-an ... deficiency , že dostatek síry působí jako léčka na glukózu, účinně ji přitahuje, aby redukovala síru, spíše než aby vytvářela glykát a způsobovala poškození. To by znamenalo prospěšný účinek při redukci zánětu, protože cukr (glukóza) je vysoce zánětlivý a působí zmatek ve vašem těle.

Síra má mnoho rolí

Všeobecně se zdá, že sulfát je vysoce podceňovaná molekula, pokud jde o vliv na zdraví. Dr. Seneffová probírá svá zjištění velmi detailně, ale nabízí i následující analogii:

„Když se rozloží sulfát, uvolní se energie, což znamená, že sulfát vlastně absorbuje energii ze světla ... Chápu kůži jako baterii – nebo se dá říci solární panel – přijímající energii slunce a uchovávající ji ve formě molekuly sulfátu.“

Zdá se to logické, že lidé by měli mít nějakou schopnost absorbovat energii přímo ze slunce, ale toto je poprvé, co o ní slyším na molekulární úrovni!

„Mám spoustu myšlenek o tom, co vlastně dělá sulfát,“ říká dr. Seneffová. „Jedna věc, kterou jsem si jistá, je, že cholesterol sulfát vysoce chrání proti invazi bakterií a virů. Proto vás slunění chrání před infekcí. Posiluje váš imunitní systém. Tento cholesterol sulfát je neuvěřitelně důležitý pro imunitu.“

Síra také hraje důležitou roli ve struktuře biologické aktivity jak proteinů, tak enzymů. Když nemáte dostatek síry ve svém těle, může z toho vyplynout řada zdravotních problémů, např. postižení kostí, kloubů, pojících tkání, metabolických procesu a jiné.

Další oblasti, v nichž hraje důležitou roli síra, jsou:

* Systém přenosu elektronů ve vašem těle, jako součást železo-sírových proteinů v mitochondriích, což jsou energetické továrny vašeho těla.
* Konverzi vitamínu B (B1) a biotinu, které jsou rovněž důležité pro přeměnu karbohydrátů v energii.
* Syntéza důležitých metabolických prostředníků, jako glutation.
* Správná funkce inzulínu. Inzulínová molekula se skládá ze dvou aminokyselinových řetězců, spojených sírovými můstky, bez nichž inzulín nemůže provádět svou biologickou aktivitu.
* Detoxifikace.


Sulfát je vysoce významný pro miminka

Cholesterol sulfát je také vysoce významný pro děti v děloze. Žena má normálně v krvi asi 1,5 jednotky cholestrol sulfátu. Když otěhotní, úroveň jejího cholesterolu postupně stoupá, a také se začne hromadit v klcích placenty – právě odtud se přenáší výživné látky z placenty k dítěti. Na konci těhotenství cholesterol sulfát v klcích stupne na úroveň 24 jednotek!

Mlezivo také obsahuje vysoké množství síry, ještě více než samo mateřské mléko. Takže příroda se zřetelně snaží dodat dítěti v době narození mnoho síry i cholesterolu. Je velmi zajímavé, že když matka má vysoký sérový cholesterol, úroveň u dítěte je typicky nízká.

Proč?

Dr. Seneffová vysvětluje:

„Protože se nemůže dostat skrz. Myslím, že matka má vysoký LDL cholesterol proto, že má nízkou úroveň cholesterol sulfátu. Myslím, že to obojí je spojeno. Způsob, jak snížit svůj LDL zdravým způsobem, je vystavovat kůži slunci. Vaše kůže bude produkovat cholesterol sulfát, který bude volně proudit vaší krví – nebude zabalený uvnitř LDL – a proto vaše játra nebudou muset vyrábět tolik LDL. Takže LDL půjde dolů.“

Je zde tedy inverzní vztah mezi sluněním a kardiovaskulární chorobou – čím více slunce, tím méně kardiovaskulární choroby.“

Když se narodí dítě matce, která má vysokou hladinu LDL a nízký cholesterol sulfát, LDL dítěte bude nízký, ale dítě bude mít také tukové usazeniny ve svých tepnách ... navzdory faktu, že se předpokládá, že tyto tukové usazeniny jsou spojeny s vysokým cholesterolem.

„Usazeniny jsou tam, jak se domnívám, proto, aby mohly začít náhradní program výroby cholesterol sulfátu, pro náhradu toho, který nefunguje“, vysvětluje dr. Seneffová. „Děti, které mají adekvátní cholesterol sulfát dodaný od své matky, nemají tukové usazeniny... Je to zvláštní, ale vysoký cholesterol spojený s tukovými usazeninami u dospělých (což způsobuje srdeční choroby) je řešením, nikoliv příčinou.“

To je naprostý obrat v myšlení, ve srovnání s konvenčním paradigmatem!

A navíc:

„Nejhorší věc, kterou můžete udělat, je potírat LDL ... protože tak skončíte selháním srdce,“ říká dr. Seneffová.

Zdroje síry v potravě

Síra pochází téměř výhradně z proteinů, jako ryby, vysoce kvalitní (organické a/nebo pastvou získané) hovězí a drůbež. Maso a ryby jsou pokládány za „kompletní“, protože obsahují všechny aminokyseliny obsahující síru, které potřebujete k výrobě nových proteinů. Není třeba říkat, že ti, kteří se zdržují zvířecích proteinů, se vystavují daleko většímu riziku nedostatku síry.

Kokosový a olivový olej také obsahují síru (a jsou také ideálními zdroji zdravých nasycených tuků). Další potravní zdroje, které obsahují malá množství síry, pokud tato potrava byla pěstována v půdě obsahující dostatečné množství síry:

Organická vejce
Luštěniny
Česnek
Cibule
Růžičková kapusta
Chřest
Kapusta
Pšeničné klíčky

Každá dieta spočívající především v obilovinách a průmyslově zpracovaných potravinách je pravděpodobně chudá na síru, protože jakmile je původní potravina zpracována, síra je ztracena. K tomu půda po celém světě je stále více bez síry, což znamená, že všude jsou potraviny s nízkým obsahem. Tvrdá voda také spíše obsahuje více síry než měkká voda, což podle dr. Seneffové může znamenat, že lidé pijící měkkou vodu mají větší riziko srdečních chorob. http://www.thelancet.com/journals/lance ... 4/abstract

K zajištění dostatečného přísunu síry doporučuje dr. Seneffová koupele v síranu hořečnatém (Epsomská či Glauberova sůl), což pomůže kompenzovat nedostatek ve stravě. Používá asi ¼ šálku na vanu vody, dvakrát týdně. Je to obzvláště prospěšné, pokud máte problémy s klouby či artritidu.

Pokud jde o potravinové doplňky, jednou z možností je MSM, methylsulfonylmethan. To je organická forma síry a silný antioxidant, přirozeně se nacházející v mnoha rostlinách.


Další informace:
http://articles.mercola.com/sites/artic ... nough.aspx
http://articles.mercola.com/sites/artic ... betes.aspx
http://articles.mercola.com/sites/artic ... ealed.aspx
Vystavil Orgonet v 13:37:00
Odeslat e-mailem BlogThis! Sdílet ve službě Twitter Sdílet ve službě Facebook

kulitam
Příspěvky: 24
Registrován: 23 črc 2011 18:27

Re: dostupnost C

Příspěvek od kulitam » 19 říj 2011 13:17

docela pohodová cena ;)
nevím sice jak kvalita, ale mělo by to být ok
http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... p-836.html

nebo

http://www.profikoreni.cz/profikoreni-c ... rbova-100g

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Vitamin D

Příspěvek od kocour » 19 říj 2011 17:54

Mám céčko z Fichemy, stejně jako síran hořečnatý a další chemikálie - ceny asi jedna z nejlepších na trhu; balení, doprava poštou, komunikace bezproblémové - doporučuju!

Odpovědět