Vitamin D

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 08 pro 2011 00:14

istnr píše:co je pravdy na tom ze vyssi davky vitaminu D odvapnuji a proto je nutne pridavat jeste vapnik? Rekla mi to zenska v lekarne a nasledne sem to precetl i na osud.cz v tom jeho online obchodu. Zaroven to je pry jeden z duvodu proc jsou v CR tabletky s vyssim obsahem vit.D pouze na predpis. Jinak nikde krome tehle dvou zdroju sem o tom neslysel, vite o tomhle nekdo neco vic?
No nevím, ale co já mám informace, tak vit. D podporuje vstřebávání vápníku. Takže se doporučuje užívat zároveň vápník právě proto.

kecasur
Příspěvky: 6
Registrován: 16 zář 2011 20:17

Re: Vitamin D

Příspěvek od kecasur » 08 pro 2011 11:07

istnr píše:co je pravdy na tom ze vyssi davky vitaminu D odvapnuji a proto je nutne pridavat jeste vapnik? Rekla mi to zenska v lekarne a nasledne sem to precetl i na osud.cz v tom jeho online obchodu. Zaroven to je pry jeden z duvodu proc jsou v CR tabletky s vyssim obsahem vit.D pouze na predpis. Jinak nikde krome tehle dvou zdroju sem o tom neslysel, vite o tomhle nekdo neco vic?
Pokud máš normální příjem vápníku ve stravě a s D3 to nepřeháníš (tj. cca do těch 10 000 m.j. denně), tak bych se toho nebál (a pokud jo, tak bych si vzal jen párkrát trochu vápníku, řekněme první týden, kdy bych začal brát D3 - jde hlavně o tvůj fyzický pocit - tělo si řekne samo; já to párkrát vzal, když jsem se začal cítit "rozplizle", a pomohlo to, a později jsem už vápník nepotřeboval).
Spíše bych si mnohem více dával pozor na poměr vápníku a hořčíku, a případně zinku (zejména pro sexuálně aktivní muže; zinek nepřehánět - vytlačuje měď) - jedno bez druhého je téměř k ničemu, a paradoxně, je vhodné je brát zvlášť - např. zinek snižuje vstřebávání vápníku apod., doporučuji trochu pohledat na wikipedii. Příliš hodně vápníku (a vitamin D zvyšuje jeho vstřebávání) začne vytlačovat hořčík, v důsledku čehož nebude probíhat mineralizace kostí (a zubů) správně. Vstřebávání hořčíku výrazně zlepšuje vitamin C a vitamin B6.

istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

Re: Vitamin D

Příspěvek od istnr » 08 pro 2011 12:04

Konkretne v tom osud shopu pise tohle:
Pozor: Při vyšších dávkách vitamínu D (nad 3.000 IU denně) je třeba doplňovat také vápník, neboť je z těla vitamínem D3 vyplavován!



Tak prave proto by me zajimalo kde je pravda:) jestli fakt az pri extremnich davkach nad 10 000 IU, nebo uz od 3000 IU.

kecasur
Příspěvky: 6
Registrován: 16 zář 2011 20:17

Re: Vitamin D

Příspěvek od kecasur » 10 pro 2011 14:47

Nějak záhadně tady zmizely příspěvky, které jsem včera odepsal. Znovu to celé psát nebudu, takže zkráceně:

Pokožka u bělocha na přímém slunci v plavkách v mírném pásu (bez opalovacích svinstev!) vyprodukuje 20 000 m.j. vitaminu D3 za pouhých cca 10 - 15 minut! Takže tolik ke strachu o dávkování a nedostatek vápníku a tak.

Kapky, které se chystáš koupit, jsou IMHO předražené, ale je to tvoje věc.

Na stránce, kde kupuješ ty kapky, jsou i odkazy na další články, konkrétně tuším na novinkách (ne že by tohle byl spolehlivý zdroj informací), kde se píše přesný opak - že prý hrozí smrt v důsledku nadměrného ukládání vápníku do měkkých tkání. (vystrašilo vás to? ;-) )

Předpokládám, že všichni z vás, kdo experimentují s vitaminem D3, znají, ale pro jistotu:

http://www.grassrootshealth.net/

Možná si vzpomenu ještě na něco, co jsem včera měl na srdci.

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od truthseeker » 13 pro 2011 13:40

On je ale trochu rozdíl, jestli si tělo Déčko vytvoří samo (čímž je nemožné se předávkovat) nebo jestli dodáváme D3 v jiné formě. Beru zhruba těch 6000 jednotek nepravidelně, tak obden a nezaznamenal jsem žádné negativní účinky, ale předávkování nejspíš možné bude, kdybysme dlouhodobě brali řekněme desítky tisíc m.j za den.

Ohledně strachu z předávkování jsem ale někde našel i informaci, že bylo těhotné ženě podáváno během celého těhotenství 100 000 m.j. D3 denně a všechno proběhlo naprosto v pořádku, dítě v pohodě, mamka v pohodě.

Tak asi to chce tak nějak s rozumem. :D
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

kecasur
Příspěvky: 6
Registrován: 16 zář 2011 20:17

Re: Vitamin D

Příspěvek od kecasur » 13 pro 2011 15:18

Já s tebou naprosto souhlasím! Jenže teďka, v zimě, když jsi celý zahalený v oblečení, ještě když od rána do večera člověk sedí v kanclu, ve škole, nebo v jiném uzavřeném prostoru, to prostě musí být jo umění se předávkovat (přes sklo neprojdou UV paprsky => žádné D3). A i v létě, pokud si ten vitamin vezmeš ráno, ještě předtím, než vylezeš na slunko, tak by ses neměl předávkovat, protože se tělo přizpůsobí a bude jej na slunci produkovat méně (ale nedělal bych to, protože přirozený vitamin D3 je v jakési vazbě se sírou, která, jak se zdá, je nezbytná pro snižování hladiny LDL cholesterolu).

Kromě toho to sám říkáš - dlouhodobě desítky tisíc. Akutní předávkování vzniká, jestli se nepletu (nechce se mi to teď dohledávat), při 3 000 000 m.j. během jednoho dne, chronické jsem zapomněl, ale mám dojem, že bylo na letáku napsáno 100 000 m.j. denně (ale za tohle bych ruku do ohně opravdu nedal).

Já zase četl, že předávkováním vitaminu D3 v těhotenství se u dítětemůže vytvořit Williamsův syndrom (v podstatě opak autismu; jednou z teorií vzniku autismu je mj. i teorie nedostatku vitaminu D) - zdroj tuším Wikipedia s odkazem na původní práci. Mohl bys kdyžtak poslat odkaz na zdroj té informace o té těhotné ženě? Dík.

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od truthseeker » 13 pro 2011 22:08

http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Jandra
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2011 18:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od Jandra » 16 pro 2011 15:18

Dobry den, zde sem to jeste nevydel, nebo sem to prehledl, a jelikoz sem se zde docetl ze nakupujete vyrobky teto znacky ze zahranici tak tady davam link : http://www.swanson.cz

pullmanek
Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2011 19:08

Re: Vitamin D

Příspěvek od pullmanek » 31 pro 2011 19:23

Ahoj, člověk začíná hledat alternativy, když mu je skutečně mizerně, můj problém začal někdy v létě, brnění rukou a nohou, vnitřní třes, nesoustředěnost, tiky a tak různě, spoustu vyšetření a prý je to nervové, doufám... Už to trvá dost dlouho a přístup lékařů je bohužel šílený, tak jsem začal pátrat po všem možném, co by tohle zastavilo.(Snad ne RS, nevyléčitelné chlamydie nebo borelioza, neuroborelioza)

Ohledně vitamínu D je dávka z 20.!století dávka 400 UI/denně, přičemž píší, že i čtyřnásobek předávkování může způsobit nevratné poškození a mnohdy i smrt, jak víme, tak farmaceutické firmy tají mnohé, z velice dobrého zdroje prý jsou léky na běžné civilizační choroby dávno vyřešeny a jejich léčba by nestála tolik, konspiračních teorií je mnoho, vše je dnes o penězích, to víme všichni...Farmaceutické firmy jsou nejbohatší firmy Světa...
V Česku jsou jen velmi kusé informace o dávkování, ale pokud je Amerika průkopníkem, snažil jsem se hledat informace tam, stránky jako celostní medicína nevím, když doplňky prodávají.
Doufám, že Vám pomůže tohle, jedná se o studie IOM Institute of Medicine of The National Academies.

Skutečně je možné brát až 4000 UI/denně odkaz: http://www.iom.edu/Reports/2010/Dietary ... spx?page=2
včetně jmen profesorů z předních amerických univerzit.
Pokud je to skutečně s vitamínem D pravda, spoléhejme na to, že to skutečně pomůže.
Otázka je, zda vitamín D3 se liší od amerických svým složením, máte někdo zkušenosti s těmito vitamíny a jejich dávkováním?
Velice Vám děkuji a přeji Vám do Nového roku především pevné zdraví!

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Vitamin D

Příspěvek od cardej » 31 pro 2011 20:30

Ahoj Aerosmith.
Aerosmith píše:Mám dotaz na ty se zkušenostmi s podáváním vit. D dětem. Mám 5ti letého klučinu, který po nástupu do školky začal trpět na hnusné rýmy, kašle, zánět uší. Po odstranění nosní mandle to trochu přestalo, ale rýma a kašle zůstaly. Nasadil jsem koloidní Ag - kupodivu žádný výsledek. Chtěl bych zkusit déčko, ale v popisu nedoporučují dětem do 15ti let. Co vy na to? Přitom k jeden z účinků v.D je zlepšení vstřebávání vápníku, což je u dětí hodně důležité. Nemluvě o ostatních účincích na organismus. S lékařem nebo lékárníkem (i když je známý) už po zkušenostech nechci na toto téma zavádět řeč. Je vám asi jasné co mě na tyto věci (Ag, v. D atd.) řekli.

Zkus málému klučinovi gemmoterapii
Ořešák americký/pupeny ú Lichořeřišnice větší/ pupeny/ nebo přímo tinkturu CLARKIA, kde je to ve směsi. Návod je přiložen. Likviduje to skryté parazity v krku a zuby na pravé straně podčelistních uzlin, Eustachovo trubici a v těle a posiluje to imunitu. Dávkování nižší a tak se to má dávat delší dobu. Jeví se tam nějaká ložiska u zubů v ústní dutině a možnost "zlatáka", což by způsobovalo potíže.
Ještě můžeš podávat tobolku Brutnáku lékařského. V jídle podávej karotku štávu s citronem nebo strouhanou mrkev s lžičkou medu a citronem. Dětské přesnídávky Merunka jablko. K pitím vodu se lžičkou glukopuru a lžičkou jablečného octa. Dobře čistit zuby na noc.

Jinak to signalizuje že ve škole synek" nechce něco slyšet a doma má strach o tom mluvit.Má respekt z otce a z autorit . Je tam také vliv období třetí roku- asi stres ze školky, v podvědomí má strach aby ti dva dospěláci co má za rodiče neopustili a měli ho rádi... Srdcem hledá pořád teplou náruč matky . Zvláště v noci když spí tak srdcem putuje k srdci matky.

ORgonit v jeho pokoji by měl být až u hrany zdi po jeho pravé ruce jak spí v postýlce a potom dva orgonity - metr od sebe až u hrany zdi ke které směřují nohy spícího synka.
Na levé horní polovině těla jsou velké laloky energie a pravá strana je v deficitu. Co má na levé straně lůžka když spí?Co je vedle postele po jeho levé ruce?

věřím že to zvládnete.
Přeji Hodně zdraví a štěstí v nové roce.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Vitamin D

Příspěvek od pepr » 27 led 2012 09:49

Tenhle článek popisuje zmatky kolem škodlivosti nebo prospěšnosti vitamínu D (anglicky). http://articles.mercola.com/sites/artic ... stake.aspx Stručně řečeno, vitamín D2 je spíš škodlivý, vitamín D3 je prospěšný.

Běžně tady D3 zmiňujete, takže mnozí to asi víte. Já jsem zatím D neužíval, takže jsem si toho všimnul teď. Takže tahle zpráva je pro ignoranty mého typu ;)

Jandra
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2011 18:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od Jandra » 04 úno 2012 12:49

Nadmerne uzivani vitaminu D poskozuje ledviny, a zvisuje moznost tvoreni ledvinovich kamenu.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Vitamin D

Příspěvek od pepr » 05 úno 2012 22:54

Jo, ale nedostatek vitamínu D poškozuje organismus. Je potřeba dodat to správné množství.

Jandra
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2011 18:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od Jandra » 08 úno 2012 19:24

No to je ten zadrhel :D kdyz jedna kapsle ma 1000UI a ctu ze tu lidi berou za den 4000UI tak to sou 4kapsle, ale kdyz sem se ptal doktora tak rikal ze maximalne 1x za den, a pak uz nedokazu zpetne napsat co vse mi k tomu hovoril, zdravi mame jen jedno ze, a ted zkousej ....

Uživatelský avatar
ergo
Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2009 11:07

Re: Vitamin D

Příspěvek od ergo » 10 úno 2012 12:02

istnr píše:co je pravdy na tom ze vyssi davky vitaminu D odvapnuji a proto je nutne pridavat jeste vapnik?
Vitamín D3 se úspěšně používal coby raticid, myšičkám, potkanům a jiným savcům odbourává vápník s kostí a ukláda jej v játrech, taková cirhóza jater je super záležitost. Tak raději trochu opatrnosti. ;)
Jsou věci mezi nebem a zemí na které naše školská moudrost nestačí milý Horácio...
William Shakespeare

Odpovědět