Aspirin

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Aspirin

Příspěvek od Mike.Jt » 07 pro 2010 22:06

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=684929

Aspirin pomáhá proti rakovině
Podle vedoucího týmu výzkumníků, profesora Petera Rothwella, mohou za tímto účelem sloužit malé denní dávky aspirinu v množství 75 miligramů.
Studie potvrdila, že lék snižuje počet úmrtí v průměru o dvacet procent, pokud pacienti brali aspirin po dvacet let. V případě rakoviny jícnu to bylo dokonce snížení o šedesát, u rakoviny tlustého střeva o čtyřicet procent.
Souvisí to i s poznatkem, že díky pesticidům a umělým hnojivům užívaným hojně v zemědělství se v posledních desetiletích snížil v potravinách obsah salicylátů, jako je právě kyselina acetylsalicylová.

Salicyláty se běžně vyskytují v mnoha druzích ovoce a zeleniny, černým rybízem počínaje a rajčaty konče.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Aspirin

Příspěvek od Aerosmith » 07 pro 2010 23:42

Na druhou stranu podporuje krvácivost z vlásečnic. Takže bacha na to. Komu se klubou např. žal. vředy a ještě o tom neví, tak na to (aspirin) může šeredně doplatit.

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Aspirin

Příspěvek od hajcman » 08 pro 2010 15:46

už o tom psali i na novinkach

http://www.orgo.cz/viewtopic.php?p=11096#p11096

jakékoli pravidelné braní prášků a jejich propagace je jen reklama farmaceutického průmyslu a totální nesmysl
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Aspirin

Příspěvek od Aerosmith » 08 pro 2010 19:43

On ten aspirin může jednorázově pomoci při srdeční nevolnosti nebo začínajícím infarktu, ale jak píše hajcman, všechny takové proklamace jsou jen vodou na mlýn BigPharmy.

Odpovědět