Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Suroviny

Příspěvek od sophia » 22 kvě 2010 21:27

záleží jestli to má krystalickou mřížku nebo ne, obecně umělotiny nebrat :?

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Suroviny

Příspěvek od pepr » 22 kvě 2010 22:00

Michaeli, dík za ten odkaz.

S tím kamencem... On ten křemen (křišťál) asi má podstatné vlastnosti. Pokud jsem kde viděl něco o orgonitu, tak se jiné kameny používaly je na "obarvení energie". Kamenec je navíc rozpustný...

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Suroviny

Příspěvek od Ondřej » 23 kvě 2010 10:22

Drůzy už jsou krystaly = 100g na litr. To jsou ale hodnoty pro Al+Fe směs. U jiné to může být jinak, ale předpokládám, že jen trošku.
pepr: ne na litr pryskyřice, ale orgonitu. Do každýho TB kř. vážím na váze, cca 12g. Dost často vidím na různých fotkách, tak polovinu až třetinu toho množství...

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Suroviny

Příspěvek od cardej » 23 kvě 2010 12:06

Ted mi to napovědělo- ale elektrikáři se budou smát..
Mřížka je asi nutná pro urychlení částic- je předpoklad že to funguje jako u elektronek, jde o jak složíme vrstvy..
Já tam dávám těch drobných křištálů víc a někdy ještě přidám větší růženín, nebo ametyst.. funguje to slušně..

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Suroviny

Příspěvek od am2 » 29 kvě 2010 22:13

je to docela zajímavá myšlenka... ale nevím, jak ji realizovat v orgonitu.
v el. urychlovacich se to dela tak, ze castice proletevajici kovovymi trubicemi za sebou, kde každá trubice je připojena na stále větší napětí ...
... a tak leda ve válcovém orgonitu dat za sebou postupně stále silnější zářiče (kameny).

Jiné urychlovace pracuji s trubicemi buzenymi navzájem stridave vysokofrekvencnim napetim -
Obrázek
takže leda dát několi kruhových TB-ček ("puků") za sebou, třebas s určitou mezerou (2x výška TB), lze zabalit/zarolit to celé s použitím trochu lepidla do papírové roličky či měděné trubky ... prostě takový orgonový "urychlovač", kde částice vyzářené TB by pokračovaly do dalšího TB ...
asi by bylo dobré TB polarizovat, např. dát tam jednohrotý krystal směřující hrotem vzhůru ...
(nechce se mi jít dělat něco pořádného, tak tady vymýšlím nesmysly (nesmysly ve smyslu nedůležitosti)) 8-) :oops:

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od kozma » 29 kvě 2010 22:31

Napadla mne k tomu jedna věc. V regulérním TB je směr energie 360 stupnů. To znamená několik puků za sebou ano, avšak s SSB spirálou nalepenou zespod na každém z nich ? Dovolím si publikovat jeden ne můj obrázek který s tokem energie v TB souvisí:Obrázek
Je to ale zajímavej nápad.. i s tím jednohrotým krystalem.. řekněme na začátku trubky.. zalitym do orgonitové ,,patrony" ?

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od hajcman » 30 kvě 2010 08:31

cardej píše:Ted mi to napovědělo- ale elektrikáři se budou smát..
Mřížka je asi nutná pro urychlení částic- je předpoklad že to funguje jako u elektronek, jde o jak složíme vrstvy..
Já tam dávám těch drobných křištálů víc a někdy ještě přidám větší růženín, nebo ametyst.. funguje to slušně..
Cardeji to je dobré přirovnání :) jako elektronka, nebo jakýkoli jiný polovodíč... přechod pnp nebo npn podle směsi se mění vlastnosti a množství energie procházející součástkou
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

Torpedou
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2010 08:13

Re: Suroviny

Příspěvek od Torpedou » 02 čer 2010 08:40

Dobrý den,

Snažil jsem se Vaše fŕa přelouskat.
A co jsem tak pobral - na výrobu TB potřebuju:
šutr - neni problém
priskiřici - nejlépe přírodní (jestli dobře chápu epoxid) - zmiňujete tady havla - kterou z nich prosím vybrat?
http://www.havel-composites.com/shop/22 ... -list.html
(v tom se vůbec nevyznám - za radu budu velmi vděčný)
kovové piliny - zeptám se ve zběrně nebo na montážích
a formičku - z jakého má být materiálu aby vydržela (priskiřice se používá horká)

+ dotaz - jaké máte zkušenosti s Reiki a orgonity - posilování znaky a afirmacemi?

Chápu, že už jste tu na všechny mé otázky asi odpověděli, tak kdyby byl někdo ochoten mi aspoň poslat PM (SZ).

Díkes

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Stisko » 02 čer 2010 10:39

Pryskyřici Havelpol 1 - pro začátek Ti stačí, je nejlevnější a je dobrá. Formičky se mi nejvíc osvědčily z tvrdého plastu, nemusí se vymazávat, jinak jakékoliv skleněné, nebo hrnečky, kovové tyhle všechny se musí vymazat, stačí normální jedlý olej na smažení a nebo silikonové formy ty se taky nemusí vymazávat. Co se týká Reiki tak viewtopic.php?f=6&t=368

Torpedou
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2010 08:13

Re: Suroviny

Příspěvek od Torpedou » 02 čer 2010 11:46

Paráda!
Díky za odpověď, velice uspokojivá :)

Hrníčky překvapily - ani by mě nenapadly..

Předpokládám, že práce s priskiřicí neni nijak složitá a je u ní návod, takže děkuji ;)

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Suroviny

Příspěvek od Mike.Jt » 02 čer 2010 12:47

dej pozor na výpary, je dobrý mít něco přes nos, na špony rozhodně ber rukavice.
Mrkni an topic suroviny, Ondřej mi tam radil jinou pryskiřici co tolik nesmrdí. Je to taky havelpol.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Cobra
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2010 19:17
Bydliště: Bratislava

Re: Suroviny

Příspěvek od Cobra » 03 čer 2010 23:08

ja na stránke mineral blaha nevidím žiadne ceny. Vám to funguje?

A čo sa týka tej živice - spomína sa, že 50% orgonitu by malo byť organická zložka - polyesterová živica je predsa anorganická, nie?

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Suroviny

Příspěvek od junak » 03 čer 2010 23:44

Polyesterova zivica je produktom organickej syntetyckej chemie.

Torpedou
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2010 08:13

Re: Suroviny

Příspěvek od Torpedou » 04 čer 2010 09:08

Ještě malý dotázek.
Když si tedy objednám HAVELpol 1 a peroxid,
kolik se cca udělá TB z jednoho kg pryskyřice?
Nechci samozžejmě přesná čísla (chápu, že záleži na velikosti formy a množstvý pevné složky),
stačí přibližně - 3,5,10,100???

A jestli jsem tu dobře pochopil z toho co už bylo napsáno,
tak práce s pryskyřicí asi dost smrdí, že?

Takže okna dokořán a digestoř na plno?

Uživatelský avatar
slurm
Příspěvky: 461
Registrován: 31 kvě 2009 04:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od slurm » 04 čer 2010 09:25

http://picasaweb.google.cz/orgonitt/VyrobaOrgonitu2#
pouzito:40kg epoxidu, redeni: na 1litr epoxidu 5ml tuzidla, tvrdost do 30min. po odliti(ve stinu),. kameny:surovy kristal,ametist,. hlinikove spony:nekolik kylo(na videu je v pytlu 16kg za 250kc),.pouzity 200ml kelimky plastove,.vyrobeno 150ks.

http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=6&t=151

Odpovědět