Jak na výrobu Orgonitu

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
orwa
Příspěvky: 142
Registrován: 13 čer 2009 09:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od orwa » 27 lis 2009 00:45

:P Čusky orgoniťáci, jak se všichni máte ???
Vytvořil jsem další takový stručný fotonávod na výrobu TB v československých podmínkách. Podle tohoto návodu není co pokazit (teda si to myslím) a musí vám to vyjít :lol:

Pro všechny začínající "orgonitáře" zde uvádím takový stručný fotonávod na výrobu základního Tower Bustru . V případě, že dodržíte tento postup je úspěch zcela zaručen !!!

Obrázek

Pokud jste ještě nikdy nepracovali s dvousložkovou pryskyřicí, tak doporučuji řídit se těmito radami :

* poměr pryskyřice a tužidla dodržujte dle návodu výrobce, zajistíte si tím optimální vytvrzení a zabránite "vyvaření" směsi. Při správném poměru složek t.j. pryskyřice a tužidlo je zaručená zpracovatelnost minimálně 30 minut. Po této době pomalu začíná reakce vytvrzování - směs se začíná zahřívat. V této době je směs stále ještě dostatečně tekutá, aby se ponořily veškeré špony a utekly případné vzduchové bubliny.

*na pracovní stůl si položte nějaký kartón, aby jste zabránili případnému zničení stolové desky. Ruce vám spolehlivě ochrání gumové rukavice. Pokud se vám přece jen podaří něco znečistit pryskyřicí, tak vcelku snadno to jde umýt technickým benzínem.

*hodně důležité je i důkladné promíchání směsi. Do vhodné nádobky (plechovka, plastová dóza atd.) si odměřte potřebné množství pryskyřice, nalejte odměřený díl tužidla a důkladně promíchávejte . Důkladně promíchejte i vrstvu na stěnách nádoby, konzistence směsi je zprvu nestejnorodá (tužidlo je vodnatější) je to dobře vidět ze začátku míchání. Při důkladném promíchání (cca 3 - 5 minut, dle množství) začne být směs průhledná a stejnorodá. Takže to máte připraveno k odlévání, ale předtím již musíte mít nachystanou formu, špony, krystaly a případně nějaké polodrahokamy.

* pryskyřice i tužidlo se dá koupit v krámech, jako je OBI, Hornbach, Baumax, či ve speciálkách se sortimentem barev a laků (BarvyLaky). Ceny se průměrně u polyesterových pryskyřic v sadě s tužidlem pohybují okolo 360 kč, za cca 700gr.

*při práci s tužidlem buďte opatrní, je to agresivní látka !!!

* můj tip - 720 gramů pryskyřice ( epoxy chs371, epoxy 1200, polyesterová průhledná)
- 40 ml tvrdidlo/tužidlo P11

****Pozor uvádím pryskyřici v gramech a tužidlo v mililitrech - je to snazší pro odměření ****

* k míchání je nejvhodnější použít tvrdý ocelový drát (průměr 3,5 mm), na konci stočený do jakési vývrtky (viz foto) , vařečka a pod. je absolutně nevhodná

* teflonovou formu je nejlépe zakoupit v Makru (cena do 300kč) v Tescu je to nějaká China...

Obrázek

Pro odlévaní TB je nejvhodnější zakoupit silikonovou formu na 6 ks muffin. Není nutno tuto formu vystřikávat olejem a TB vždy dostanete ven - jednoduše formu "svléknete" naruby a je to !
Připravíte si 6 ks krystalů, cca 6 až 7 dcl špon (záleží na hrubosti) a 700 až 720ml namíchané pryskyřice. Samozřejmě si můžete připravit i 6 sad polodrahokamů ( klasicky - růženín,achát,smaragd,jaspis,hematit).

Obrázek

Pokud máme již dobře rozmíchanou pryskyřici s tvrdidlem a připraveny další komponenty, tak začneme odlévat. Do prázdné formy nalejeme asi do jedné třetiny pryskyřici (samozřejmě do všech šesti hrníčků), pokud použijeme polodrahokamy, tak je vložíme na dno hrníčků. Poté nasypeme cca do poloviny výšky forem kovové špony, chvíli počkáme až klesnou na dno (veškeré úkony provádíme v klidu, bez třesoucích se rukou a sprostých kleteb, neboť máme dost času i když to tak nevypadá), pak opět přelejeme navrstvené špony dávkou pryskyřice ...

Obrázek

...vsadíme krystaly křišťálu (pozitivním hrotem dolů) , můžeme je tam tak trochu zavrtat. Doporučuji před započetím výroby si vyzkoušet délku křišťálu, aby se vám nestalo že po dokončení budou čouhat z TB ven !
Dosypeme další vrstvu špon ...

Obrázek

...až k vrchu formy a následně doléváme pryskyřici . Pryskyřici můžeme dolévat po troškách a postupně do všech hrníčků, dokud nám hladina nepřekryje rovnoměrně kovové špony. Nakonec si můžeme trošku pomoci kouskem drátu, nebo brčkem a špony zaleté v muffině trochu porovnáme a taktéž vyženeme zbytky vzduchových bublin.

Obrázek

Takto vyplněnou formu necháme stát na vodorovné podložce nejméně dvě hodiny !!! Nebudeme nedočkaví, nebudeme dloubat prstíkem, či klacíkem jestli je to už tuhé atd.
Po dvou hodinách si můžeme naslinit prstík a opatrně jemně se dotkneme povrchu dna orgonitu. Pokud se vám prst nezabořil do povrchu a má konzistenci nelepivou a připominající sklo, tak můžete přistopit k vyjmutí hotových TB z formy (gratuluji, je vidět že jste dbali mých pokynů)...

Obrázek

No a je to !!! Hotové TB doporučuji ještě umýt mýdlem pod tekoucí vodou, aby se opláchlo zbytkové tužidlo, které obvykle vyreaguje na povrchu v podobě jemného povlaku.
Další vhodnou operací je zabroušení nerovného dna a spodní hrany TB, která bývá ostrá...

Obrázek

...zabroušení lze provézt na položeném smirkovém papíru (zrnitost 150-200) krouživým pohybem. Hranu pak jemně obtáhnem smirkem dookola.

Obrázek

Pak TB ještě jednou opláchněte vodou od obrusu, pěkně usušte froté ručníkem a můžete se začít mazlit...

Obrázek

Pokud jste alespoň trochu dodržovali tento můj stručný návod, tak by výsledek měl vypadat takto ...

S přáním úspěšné výroby Vašich TB ---------- ORWA

http://orwa.wbs.cz/Vyroba_TB.html

Přeji vám úspěchy při práci.
Pavel Serafin z Nového světa http://serafin.mysteria.cz

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od ercecko » 27 lis 2009 10:26

parádní návod pro nováčky orwo, mnohým určitě usnadníš práci ;)

Uživatelský avatar
Richelieu
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2009 14:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Richelieu » 08 pro 2009 21:50

Orwa uz je v umelecke rovine, jeho cit pro detail je proste super.
No proste exelentni!!

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Aerosmith » 08 led 2010 01:03

Nejsem si jistý jestli to sem už někdo nehodil, ale tak nějak k tomu taky dospívám...
http://orgo-net.blogspot.com/2010/01/ko ... fting.html

Uživatelský avatar
Linuxak
Příspěvky: 67
Registrován: 22 říj 2009 19:17

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Linuxak » 11 led 2010 21:18

Já k tomu ještě nedospěl. Raději ještě vylepšuju a ptám se (třeba jsem zjistil, že tam dávám hodně málo kamenů) než abych je dělal nějak špatně. Až budu klidnej, že to už dělám správně, asi to tak hrotit nebudu. Když ale nemám co dělat, třeba jenom čtvrt hodiny a potom už musím třeba někam jít, tak si vezmu drát a vyrobím si spirálku. Je to nesmírně uklidňující a přitom si nemusím vyčítat, že jsem promrhal nějaký čas z mého života :-D
Berme to s nadhledem.
Snažím se informace o orgonitu a souvisejících věcech shrnout do jedné ucelené orgonitové otevřené encyklopedie... Zatím nic moc http://orgowiki.mzf.cz

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od hajcman » 26 bře 2010 07:05

Všiml jsem si na zahraničních forech, že někteří dávají i železné kuličky. Aspoň to tak vypadá. Máte s tím někdo pocitové zkušenosti?
ObrázekObrázek
A navíc jsem si všiml, že konkrétně u toho spodního kousku je spirála vinutá proti směru hodinových ručiček. Tady je i nákres.
Obrázek
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Ondřej » 27 bře 2010 15:58

Co říká Levi na kuličky?:) Spirála je pravotočivá. Stejně jako závit na pravotočivým šroubu. je nutný se dívat z pohledu protíkající energie a NE z pohledu externího pozorovatele.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od levi » 27 bře 2010 19:41

Ahojky, moc mi to nesedí. U toho horního mi přijde, že je to jen na efekt - aby to bylo hezké. Pocitově kuličky jsou těžké, zabalené samy do sebe, cítím je jako taková malá "olůvka". S orgonitem ještě moc zkušeností nemám, ale tak jak ho vnímám i z vašich fotek, tak šponky a piliny jsou ostré a nepravidelné a tím se to uvnitř "mele" a rozhýbe. Ty kuličky to spíš obteče. Na spodním jehlanu mě zaujala spirála podle pravidla pravé ruky - tím by teoteticky měla usměrnit sílu nahoru (možná?) a sklon - někde se tu psalo o sklonu pyramidy pro naši šířku. Ale z nějakého důvodu mi moc nejde se na ni napojit.

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od hajcman » 28 bře 2010 19:32

levi píše: a sklon - někde se tu psalo o sklonu pyramidy pro naši šířku. Ale z nějakého důvodu mi moc nejde se na ni napojit.

prošel jsem hodně stránek o pyramidách a liší se poměr délky základny vs. délka stěny, tím pádem různý úhel který svírají...cheopsova pyramida má úhel 51° 51', některé návody jsou s úhlem 59°, dost stránek zase popisuje ,že pro naši zeměpisnou šířku je optimální 65°. Někde se popisuje že má být poměr stran podle tzv. ''zlatého řezu'' poměr je 1,618, jinde jsem zase četl že se má použít pro výpočet polovinou Ludolfova čísla 1,57 tak nevím a mám vtom čím dál větší chaos :) :)

JEŠTĚ PRO DOPLNĚNÍ

Vezmeme-li stranovou výšku Cheopsovy (Chufevovy) pyramidy, třeba v egyptských loktech, pak zjistíme, že se rovná 356 loktům. A poloviční délka základny je 220 loktů a jednoduchým podělením 356:220 pak dostáváme 1,618. Egypťané znali Fí jako symbol stvoření, byl to pro ně klíč ke stavbě kosmu. Setkání s věčností. A převedeme-li 1/Fí na trigonometrické funkce pak cos 1/Fí je 51°40 ´38¨. Nic vám to neříká? Stěna Cheopsovy pyramidy má sklon 51°50 ´40¨. Myslíte, že je to náhoda. O tom pochyboval už Herodot v 5.století př. n.l.
Naposledy upravil(a) hajcman dne 28 bře 2010 22:13, celkem upraveno 1 x.
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od am2 » 28 bře 2010 20:44

Pokud jsou pravdive udaje o puvodnich rozmerech nejvetsi egyptske pyramidy, ktere jsem nasel na netu,
tak podle nich vypocteny uhel odpovida velmi presne uhlu pyramidy vytvorene podle Zlateho rezu
(úhel tusim kolem 52st).
Navic zlaty rez a starovek patri k sobe.
Zlaty rez pouziva i sama priroda (viz wikipedia.cz "Zlatý řez").

Nyni je v egypte sklon mg pole 44st), i kdyz pred x tisici lety to mohlo byt jinak.
Ale podle te miry presnosti egyptke nejvetsi pyramidy s pyramidouze Zlateho rezu bych tipnul, ze o uhlu zde rozhodlo vyuziti Zlateho rezu.
Tim nerikam, ze by pro nas vek a zemepisnou pozici nemohly byt lepsi pyramidy s uhlem 66,7st (podle mg pole).
Snad to ma ten pan, co to dela 10 let, vychytane.

( http://www.korthalsaltes.com/pdf/cheops_pyramid.pdf - layout cheops pyramidy pro vyrobu)
( http://www.ngdc.noaa.gov/geomag/magfield.shtml (click on "Magnetic Field Calculator" - "Inclination") - sklon mg pole kdokoli na svete (r.1900-2015).

Uhel pyramid se resi v tematu "Funkce tvaru" na tomto foru.

Zajimava mi prisla ta informace o tom, ze pyramidy (a al Egyptian) prý vysušují. Plati to i o te 67 stupnové?

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Stisko » 29 bře 2010 13:42

Ahojky :)
o víkendu jsem dělala své první HHG a podle videa na internetu jsem se nechala zlákat na papírový kelímek. :? Nevíte prosím někdo jak mám ten papír sloupnout dolů?



Obrázek
Naposledy upravil(a) Stisko dne 31 bře 2010 11:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rastoo
Příspěvky: 82
Registrován: 25 čer 2009 23:53

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od rastoo » 29 bře 2010 13:54

Obavam sa, ze to uz dolu nedas,myslim si ,ze papier neni najlepsi material na formu. :shock:

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od pepr » 29 bře 2010 15:35

Skus to oloupat, obrousit hrubším šmirglem, vyhladit jemnějším šmirglem, případně vyleštit brusnou pastou. On stačí i zase jemnější šmirgl ;)

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od pepr » 29 bře 2010 16:00

Příště by možná pomohlo rozpustit vosk v benzínu a napatlat to. Jde z toho udělat úplně hustá kaše, ale raději to udělej řidší. No, a smrdí to. Takže v bytě asi ne. ;)

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Stisko » 31 bře 2010 11:17

Děkuju za rady. Nakonec jsem část seškrabala nožem, pilníkem a šmirglem ale šlo to hrozně blbě, tak jsem se naštvala a dala jsem to do horké vody s mýdlem a nechala to být a asi za půl dne se to tak rozmočilo, že to šlo sloupat. Dopadlo to takhle. je trochu matnější, ale je pěknej.
Obrázek
Z této situace jsem se poučila a kornoutek jsem celý vylepila před složením izolepou a šlo to nádherně sloupnout a vypadá to takhle:
Obrázek
Takže papírové kornoutky ano, ale vylepené izolepou ;) .

Odpovědět