Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
jk0man
Příspěvky: 2
Registrován: 27 kvě 2009 22:32

Suroviny

Příspěvek od jk0man » 27 kvě 2009 22:39

Kde sháníte suroviny na výrobu orgonitu? Epoxid, krystaly a kovové piliny (ty mě zajímají nejvíc)?

Díky :-)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 107
Registrován: 25 kvě 2009 08:59
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od ATA » 27 kvě 2009 22:47

Pryskyřice zatim smula ze smrku kameny najity a piliny sem mel od mami z práce ale tento zdroj ted momentalně nedostupnej
vyhoda byla že sem takle mel suroviny skoro zadarmo -jen doprava na naleziště kamenu
nevyhodou je že se z prirodni smulou o dodt obtižnejš pracuje a taky trva nejakj čas ji nasbirat neni to nějkou větši vyrobu
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum! :)

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 66
Registrován: 28 kvě 2009 01:08
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Sunny:-) » 28 kvě 2009 01:31

Ahoj,
tak zatím moje nejlepší zdroje:

Kameny
http://www.minasgerais.cz/index.php

- tady seženete všechno. Na křišťálové hroty, surový růženín (2kg surový) atd atd. Poměr "cena/výkon" je v porovnání více než výborná a kvalita je taky super. Pokud plánujete rozjet větší výrobu, určitě miřte prvními kroky sem.
- pozor jen u velkých balení malých tromlovaných kamínků, že ta kvalita nemusí být taková, je to ale plně i vidět z obrázků.. Konkrétně nedoporučuju ametysty (příp. amazonit), kvalitní tak půlka.(opravdu mrknout na ty obrázky, co vidíte to dostanete; přesto i tak se to cenově vyplatí, takže zvažte)

https://ssl.aukro.cz/my_page.php?uid=39 ... 31&p=2&p=0

- internet. aukce, zboží můžete koupit po aktivaci účtu ihned. Tento člověk nabízí hodně různých druhů a opracování, takže když budete schánět časem poněkud ne úplně snadno dostupné odrůdy kamenů, toto je jasná volba.
- V porovnání na množství je to dražší než MinasGerais, nicméně v případě menších tromlovaných kamínků mnohem kvalitnější. + zde můžete snadno sehnat menší množství čehokoliv. Pro menší výrobu to stačí více než dost.

http://www.mineral-blaha.com/

- Toto je už pro opravdové fajnšmekry. Ceny jsou celkem vysoké, nicméně kvalita více než výborná. Jediný zdroj v Čechách, na který jsem narazil (popravdě narazil jsem ještě najeden, ale to už nebyl čistý křišťál), kde se dají sehnat dvojhroté křišťály (např. jako 1 verikální pro HHG). Nabízí broušené a přírodní. Objednal jsem si pár kousků od každého a jednoznačně doporučuju ty přírodní. Jsou o třetinu levnější a do HHG a celkově orgonitu mnohem lepší. Ty broušené schovat leda tak do větších lepších zařízení (Cloudbustery, příp. Power wand atd), na běžné generátory je to škoda.
- Objednat lze libovolné množství, ceny vám na požádání zašle emailem. / info@mineral-blaha.com / (pozor ceny jsou BEZ DPH + 120,- poštovné)

Pryskyřice:
http://www.havel-composites.com/index0.php?newlang=cz

- jasná volba. Můžete si objednat libovolné množství čehokoliv za bezkonkurenčně nejlepší ceny.

Piliny:

To už byl trochu oříšek a musel jsem trochu zdlouhavěji volat než jsem si zjistil pár zdrojů. Jeden je "výkup a prodej" barevných kovů (odtamtud mám hliník; do té doby jsem v žádné dílničce neuspěl) a potom ještě jedno "umělecké pasířství", kde měli vyrábět především z mědi a mosazi.. nakonec z toho byla pouze ta mosaz, ale kvalita dobrá. (všechno jsou to zdroje v Praze, tak nevím jestli má smysl psát přesné adresy, místa.. atd; kdyžtak doplním) :)

Hodně zdaru všem! ;)
S úsměvem jde všechno líp. ;-)

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Hox » 28 kvě 2009 07:12

Na tromlované kameny možná pozor, hlavní kámen (křišťál) tromlovaný nefunguje, pro správnou funkci v orgonitu je třeba aby nebyl ohlazen, tj. buď surový nebo krystal. U těch přidaných navíc (ametysty a podobně) to je už ok.
Jinak se doporučuje pokud začínáte, dávat jenom klasické ověřené ingredience, tj. piliny + krystal + pryskyřice, další kamínky pro doladění funkce až tehdy,
když víte co děláte ;) . špatnou kombinací přidaných kamenů to jde údajně pokazit.

co se týče krystalů, tak mě se bezkonkunrenčně nejlepší zdá tohle:

http://www.minasgerais.cz/kristal-mini- ... 8601431767

za 400 kč dostanete kameny k výrobě tak 400 TB, právě mi došla jedna zásilka a kvalita je vynikající, některé z těch hrotů jsou až 3-4cm x 0.5 cm :

Obrázek

Uživatelský avatar
bionflow
Příspěvky: 71
Registrován: 24 kvě 2009 21:09
Bydliště: skoro ∞

Re: Suroviny

Příspěvek od bionflow » 28 kvě 2009 07:41

Tromlované kameny fungují taky, ověřeno (jak? napíšu do jiného fóra tady). Kameny beru od Bláhy, který je hodně levnější než Minas, jen musíte vědět co brát. Na gifting dostačující koupit za nějakých 1200,- u něj 10kg :!: přírodního krystalu velikosti v průměru cca 2cm, což jsou už "velké" kameny oproti těm "nudličkám" co mají v průměru 3mm co prodává za 400,- Minas. :( :x Pryskyřice Havelpol 1 od Havla balení po 25kg (malinko lepší cena na jednotku) ať to má smysl, nezapomenout peroxid k tomu. Špony buď výkupny nebo menší dílny většinou někde na vesnicích.

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Hox » 28 kvě 2009 07:47

bionflow píše:Tromlované kameny fungují taky, ověřeno (jak? napíšu do jiného fóra tady). Kameny beru od Bláhy, který je hodně levnější než Minas, jen musíte vědět co brát. Na gifting dostačující koupit za nějakých 1200,- u něj 10kg :!: přírodního krystalu velikosti v průměru cca 2cm, což jsou už "velké" kameny oproti těm "nudličkám" co mají v průměru 3mm co prodává za 400,- Minas. :( :x Pryskyřice Havelpol 1 od Havla balení po 25kg (malinko lepší cena na jednotku) ať to má smysl, nezapomenout peroxid k tomu. Špony buď výkupny nebo menší dílny většinou někde na vesnicích.
nj. ale otázka je kolik z toho uděláš TB, za tu cenu. me vychází krystal do TB v pruměru na 0.5 - 1 kč (oprava - spíš 1-2 kč, jak jsem to líp přepočítal), podle toho jestli dám víc nebo míň. Hroty jsou podle mě účinnější, ale možná že v tomhle se pletu.
Naposledy upravil(a) Hox dne 28 kvě 2009 08:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bionflow
Příspěvky: 71
Registrován: 24 kvě 2009 21:09
Bydliště: skoro ∞

Re: Suroviny

Příspěvek od bionflow » 28 kvě 2009 07:49

Já jsem si to nechal párkrát měřit kyvadlem a bylo mě řečeno, že kámen by neměl být úplně nejmenší... Někde venku jsem četl i ten poměr, zkusím to najít.

Tarvos
Příspěvky: 47
Registrován: 25 kvě 2009 07:35
Bydliště: Ostrava

Re: Suroviny

Příspěvek od Tarvos » 28 kvě 2009 08:44

Hox píše:
co se týče krystalů, tak mě se bezkonkunrenčně nejlepší zdá tohle:

http://www.minasgerais.cz/kristal-mini- ... 8601431767

za 400 kč dostanete kameny k výrobě tak 400 TB, právě mi došla jedna zásilka a kvalita je vynikající, některé z těch hrotů jsou až 3-4cm x 0.5 cm :
Přesně tyhle taky používám do TB.
Možnosti jsou otevřené dveře.

Uživatelský avatar
Komodor
Příspěvky: 13
Registrován: 25 kvě 2009 09:40

Re: Suroviny

Příspěvek od Komodor » 28 kvě 2009 20:02

tak kameny objednava taky od blahy a jsem spokojen. teď se chystam na CB a nejraději bych si pro ně zajel abych je viděl a mohl si vybrat, no to asi nepujde, tak zas objednam.

jinak teda uvedu svuj "tajnej" zdroj na hliník, sběrné suroviny, musíte hledat, doporučuji maloměsta, kde maj jenom jedny. Ja v Jižních čechách narazil na jedny a tam maj i na vyber velikosti spon. 1KG cca. 20kc

ldyž už se tu zminili ty ostatní kameny ... zatim jsem zkusil mimo křišťálu růženín pro domácí využítí, přidal jsem ho ke křišťálu, ale bez kyvadla to asi nezjistim, zda-li to má nějakou lepší - jemnější funkci.

Napište kdo máte jaké zkušenosti s kombinací kamenů a co je na co, a co je k čemu.
Také by mě zajímaly kombinace kovů.
Jestli orgon není, není třeba ho popírat.

S pravdou se musí ven a to nejlépe hned. Je třeba třeba rychle a nekompromisně pochopit, že pravda a konec nevědomosti je jediné východisko jak "zlepšit" Svět.

www.myslichvost.info / www.nwoo.org

Uživatelský avatar
bionflow
Příspěvky: 71
Registrován: 24 kvě 2009 21:09
Bydliště: skoro ∞

Re: Suroviny

Příspěvek od bionflow » 28 kvě 2009 21:11

Jo k Bláhovi doporučuji zajet, příjemný a ochotný pán co se kamenům věnuje asi 40 let :o a "doma" kde má sklady a prodává kameny na rozloze asi fotbalového hřiště uvidíš věcí, že ti půjde hlava kolem :shock:

Já dávám do každého TB ještě zrníčko velikosti rýže růženinu (měl by zlepšovat mezilidské vztahy a zjemňovat energii).
Dělal jsem pro sebe HHG jen z měděných třísek a s obsidiánem a naprogramoval ho na ochranu a proti nemocem. Mám ho vedle hlavy v noci a do postele teď chodím jako do kina :lol:

silné a pro orgonit vyzkoušené kameny ještě jsou: ametyst, turmalín, kyanit, selenit, pyrit...

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 66
Registrován: 28 kvě 2009 01:08
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Sunny:-) » 28 kvě 2009 22:33

Tak k tomu Blahovi musím někdy také podniknout cestu.. Ty vaše komentáře a naprostá spokojenost (i poté s větším objemem/cenou) mne hodně zaujaly.. :)

Zatím používám kromě křišťálů růženíny, ametysty, modrý kyanit, amazonit, černý turmalín a granát a hlavně pořádné programování. :D

jinak co se týče kamenů a jejich energií, před použitím určitě dobré vědět, co je na co..

:arrow: info o kamenech, výrobě, programování, směsích, kovech možné zde:
http://www.edisk.cz/stahni/44635/Logan_ ... 866KB.html

:arrow: nebo poté přímo o kamenech: http://www.donebydooney.com/phpBB2/viewtopic.php?t=104 (doporučuju stáhnout pdfko na konci článku) ;)

Momentálně testuju směs hliníku (větší kousky) spolu s mosazí (drobnější 1mm a méně) a trochou mědi (na ten mi větší zdroj stále ještě chybí). :-)
Nejvíce se mi osvědčilo dávát to do kupy intuitivně, tak "akorát" (poměr hustších/větších částic), kvůli té husté směsi, aby se vůbec aktivovala.. (proto s ní obezřetně) a můžu říct, že je to mnohem silnější než jen s obyčejným hliníkem /větší kousky/ (ten se aktivoval rychleji, ale menší dosah). Mosaz je méně cítit energie, ale výkon je několikanásobně větší.

Hodně zdaru všem při tvorbě ;)
S úsměvem jde všechno líp. ;-)

Uživatelský avatar
bionflow
Příspěvky: 71
Registrován: 24 kvě 2009 21:09
Bydliště: skoro ∞

Re: Suroviny

Příspěvek od bionflow » 28 kvě 2009 22:51

super! nechceš se trošku rozepsat jak přesně čistíš, nabíjíš a programuješ kameny/orgonit?

Já nabíjím (opláchnuté) kameny někdy i pryskyřici na nebo vedle CB, kameny někdy v misce na slunci, někdy ve vodě na slunci... Snažím se než je zaliju jim říct co po nich chci, totéž několikrát po zalití než ztvrdnou a při zalívání mám puštěno jedno opravdu velmi silné Hi-Tech zařízení generující orgon :o
Jo a ještě jsem zapomněl, že vždycky po zalití při programování požádám někoho "nahoře" o pomoc. :)

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 66
Registrován: 28 kvě 2009 01:08
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Sunny:-) » 28 kvě 2009 23:42

Paráda! :lol:
Koukám, že tady všichni koumáme a testujem, jak se jen dá. :D

Jinak k tomu čištění.. snažím se si vždy vybrat alespoň den před výrobou kameny, které budu používat a ty poté dám buď do soli, příp. voda, ale hlavně sluneční svit + ještě působení už naprogramovaných orgonitů. Při "nabíjení" do nich ještě vložím už částečně program, ale jen základní.

Při výrobě se poté snažím mít kompletně čistou hlavu a myslet pouze na pozitivní nabití a už částečně i program.. (plně se ale koncentruji) Po odlití a smíchání už celého orgonitu.. v poslední fázi, kdy se čeká než vytvrdne.. provádím hlavní programování.. to beru jako takovou meditaci. Silné pozitivní emoce + program.. (ve kterém je spousty věcí, ale takové základní jako "láska, mír, harmonie" atd atd) každopádně to nejsou jen slova, ale mnohem víc to vše vnímám na vyšší úrovni celým svým tělem a vkládám do orgonitu. Během toho se plně koncentruji jen na orgonit a pozitivní program, příp. individualni dodatky a požadavky, žádné vedlejší rušivé myšlenky, žádné negace. Většinou to provádím i ráno, kdy je člověk uvnitř relativně "čistý" a i u toho držím lehký půst.. jen čisté věci, žádné chemikálie. (+ teď v poslední době mám i po ruce zapper a power wand)
Poblíž mám většinou ještě další drahé kameny, kterými to chci ještě více podpořit + příp. už hotové orgonity s podobným programem atd. :)

Takhle programuji (medituji :lol: ) zhruba 30min až hodinu než orgonit vytvrdne. (přímo do celého orgonitu, nejen kamenů) Většinou se mi podaří i hodně zvyšit své vibrace a opět to vložit do orgonitu. Poté je vytvrdnuto a hotovo.. Poslední ještě finální doprogramnutí dělám před jeho umístěním. :)

Musím říct, že více než cokoliv jiného je opravdu znát, jak silný program se udělá a vloží dovnitř.. jak silné pozitivní nabití.. Když se někdy zadaří jen tak standartně, tak je to hned poznat na energii orgonitu.. za to když se vloží pořádně silný a vše se zadaří a správně naprogramuje, je to opravdu síla, proto na to programování dávám mnohem větší důraz. Všechno to jde přímo vnímat, stačí jen pokud jste trochu citlivější. :-)
S úsměvem jde všechno líp. ;-)

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 31 kvě 2009 21:26

Zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s Dentakrylem (metylmetakrylát) jakožto zalévací hmotou. Dnes jsem odlil 3 kousky TB. Mimo to, že je to absolutně čirá hmota je i tvrdší než klasický epoxid. Otázka je jak působí na krystaly a celkově na funkci TB.

Uživatelský avatar
bionflow
Příspěvky: 71
Registrován: 24 kvě 2009 21:09
Bydliště: skoro ∞

Re: Suroviny

Příspěvek od bionflow » 31 kvě 2009 22:03

No jestli se dobře dívám tak stojí nejlevnější Dentakryl 280,-/Kg což je trošku rozdíl proti Havelpol 1 za 45,-/kg. Taky hlavně aby to bylo organického původu...

Odpovědět