tohle je preklad stranky http://www.orgon.de/DOR03.htm
DOR - zničena životní energie
učít se vnímat DOR - předpoklad k studovani atmosféricke orgonove energie
Mělo by být jasné, že člověk může prozkoumat jev pouze tehdy, pokud zna, po-zna. (bohuzel je cestina velice chudobna, v nemcine ty slova davaji smysl)
Zacal sem DOR rozpoznavat ve skutečnosti az poté, co jsem byl s Jamesem Demea na Cloudbusting expedicy v Arizoně. Věděl jsem o tom hodně - myslel jsem si to, - protože jsem o tom hodně četl . Ale já jsem postrádal vnímání kritérii pro rozpoznavani DOR v atmosféře jednoznačně popsat. z vypraveni s mnoha lidmy, kteří se zajímají o Reichovou metodu, vím, že tento problém nemam jen ja. clovek musí dostat DOR-fenomeny popsané, aby je zacal vnímat.(stejně jako i jevy orgonove energie), a nejlepší nato je osobní průvodce, protože i když DOR má určité základní funkce, vždy se jeho vyskyt místně liší.
Atmosférický DOR v našich zeměpisných šířkách je tak ustálene zastoupeny, že je stěží možné zažít počasi bez DOR. ale na vnimani DOR je nutne mit srovnání.
Udělal jsem to mým zvykem DOR situace více či méně pozorovat trvale a tím nechat moje smysly naostřené. Nejdůležitější kritéria jsou:
1. formace mraků
2. transparentnost atmosféry a barva oblohy
3. emocionální stav přírody
1. formace mraků
Tvar mraků je přímo závisli na životaschopnosti atmosféry. Živá atmosféra se vyznačuje tím, že existují různe velke Orgonove nabiti v souhře se sebou. Ztužena atmosféra je velmi jednotná, to probíhá s malou nebo žádnou výměnou mezi různými vysoce nabitých energetických polí.
Zvlášt vysoce nabite energeticke pole spajeji silneji vlhkost, než slabší nabité oblasti. tak vznika tvorba mraků, tj. orgonoticky správně by výraz mel znit, kazde energetické pole "má mrak", a ne naopak, že mrak má energetické pole. (Tento názor je v souladu s naším hmotnym hlediskem, a proto není "špatny." Mnoho esoterických škol tvrdí, že energetické tělo je prvni , a potom vede ke vzniku hmotného těla. u Kirlianovy fotografii bude například forma energie z listu úplně znazornena, i když část listu chybí.)
Dá se tedy předpokládat, že v blízkosti Země cumulus clouds (kupovité mraky) jsou naznakem existence různých vysoce nabitých oblastí v zemské atmosféře , které jsou v komunikaci s druhými. cim ostřejí ohraniceny tyto mraky jsou, cim tmavší modrá obloha mezi nimi je, cim vic se mraky kupí, tim větší je rozdíl mezi vysokým a nízkým nabitim regionů a tim živější je atmosféra. cim vic rozptýlene kupovité mraky jsou, cim bledší nebe mezi nimi, cím méně se hromadí, tim je nižší energetický rozdíl v atmosféře a tím je mene ziva. DOR-Extrem je šedá, difúzní hmota, jehož forma jako mraky (v blízkosti oblasti země, nikoliv high-Cirrhus mraky), sotva nebo vůbec nemuze byt identifikovana.
dalsi extrémní forma je bledě modra, bezmračna obloha. Zde je absence mraků velmi časta indikace DOR, zejména v poušti a oblastí pouštní hranice, např. v jižní Evropě. Kromě DOR může být pro zcela bezmračné počasí, orgonoticky zridkave, ale určitě možna situace, kdy země je nabita vyš než v atmosféra, často zejména v noci a za soumraku. Pak jsou tu vysoké nebo nízké mlhy nebo zadne vznikani oblačnosti.
Ve stahu na bezmracne počasí, se orgonoticky pohled na "dobré počasí" proto lisi od bezneho pohledu naší civilizace. Názor, že slunečné počasí se rovna dobremu počasí, muzu vysvětlít pro naše střednich až severních evropských zeměpisných šířkách tim, ze DOR Počasí je zde poměrně novým jevem, a snad se vyskytuje pouze v tomto století opravdu masivne a dříve bylo neznáme. Proto bylo slunečné počasí pro tyto regiony skutečně ztotožňujíci s dobrým počasím. V jižních oblastech, v Asii, Africe, Arábii, atd. je historicky podlozene, že "dobré počasí", není teplé nebo horké, bezmracne počasí, ale naopak, studený déšť a deštivého počasí (cimz není mineno mokre nebo vlhke počasí). I v Tibetu, ktera je velmi vysoce polozena, a proto studenýa země, je teple, bezmracne počasí povazovane za "špatné počasí." V těchto oblastech podél Sahary, pouště Malé Asie a poušť Gobi je ochromující účinek DOR počasí zřejmě znám.
2. Transparentnost atmosféry a barva oblohy
Orgon má modrou barvu, DOR je bíly nebo černy nebo hnědy az fialovy, v závislosti na formě, v níž se vyskytuje.
Modrá barva Orgon je příčinou modré barvy oblohy. V živé atmosféře, je obloha tmavě modrá, cim světlejší modrá barva, tím více třeba vycházet z DOR, proto je modrost oblohy docela dobrý údaj o DOR situaci.
V živé atmosféře vzdálené kopce a hory se objeví více modré, cim dále jsou pryč. V DOR atmosféře kopce objeví belejsi, cim dále jsou pryč. (vseobecne povazovano za chemku; poznamka prekladetele) Tohle je nejjednodušší a nejsndneji pochopitelné posouzení DOR situace.
Tato bělení atmosféry se kona na základě, že DOR ve skutečnosti narušuje schopnost orgonove energie zazářit, tj. světlo "prenaset" (reich tohle označuje jako "Luminacy"). V hlavních oblastech pouště pak lze vidět Dor vrstvy jako zčernalý zákaly, které jsou nad sebou jako tenký kouř někdy ve více vrstvách. Tam je znehodnocení Luminace tak velke, že DOR se skutečně vyskytuje jako mrak, i když to nejsou žádné mraky, ktere obsahuji vodu, ale je spíš pripominaji výfukove plyny.
Dalším důsledkem zhoršené transparentnosti atmosféry je zastírání horizontu. Opět je to neklamný naznak DOR, které můžete použít k posouzení situace DOR. Nicméně by měl clovek také mít představu o tom, jak vypadá horizont, pokud neexistuje DOR zátěž: je ostre rysovany, útvary mraku a utvary zeme na obzoru jsou jasně odlišitelné, a také ve velké vzdalenosti stále výstižne. Vypadji mnohem blíž a větší než pri DOR. Za silných DOR podmínek se rozmaže horizont, neda se jednoznacne spoznat formace mraku a zeme vypadaji jak by v mlze, popripade za stěnou mlhy.
Velmi působivy je rozdíl západu slunce v živé atmosféře nebo v DOR, zvláště když se můžete dívat na západ slunce v moři. DOR atmosféra působí, jako by byl nejaky druh jakýsi šedy az hnedy nebo fialovy opar na hrizonte, v kterem se slunce potapi Kdyby to byli mraky tak slunce zmizí za nimi, ale ono zůstava viditelné. Když slunce pak stava široke a červené, zatímco se dostane blíže k obzoru, jevuji se vodorovné pruhy, ktere i s dalekohledem nelze identifikovat jako mraky. V několika nasledujicich vrstvách, je slunce nakrájene na několik plátků: kde je slunce "černe", tj. za DOR závojem, se sluneční světlo přenáší. bezDORovy západ slunce je jiny: Slunce klesá jako koule do zrcadla.
Jistě je špinavé obarveni dor závoje, které jsou často vidět na obzoru, spusobeno i vzhledem k znečištění ovzduší v chemickofyzickém smyslu. Tyto zbarveni jsou intenzivnější ve vyspělých regionech, než nad mořem nebo nad horské a lesní oblasti. Viděl jsem tato silný zbarvení, ale také v pouštích, nad Středozemním mořem a nad Pacifikem a nad Alpamy a Himalájema. Je možné, že tyto průmyslové znečištění skutečně tvoří celosvětový kruh kolem Země. Možná, že jsou také ve směsi s částicemi prachu ze sopečných erupcí, atd. Zdá se být prokázáno, že dor ovplyvnil smog z průmyslových oblastí do značné míry tím, ze vytvořil stagnující atmosféru a žádný pohyb vzduchových hmot a vlhkosti, ale hlavně energie.
Výhradně z čistého pozorování jevů vychazi, ze přechod mezi DOR a smogem je plynulý, takže je možné smog brat jako specialni jev DOR zavineny prumyslovym znecistenim.
3. Emocionální stav přírody
Kdo může věřit svojim orgonitickym smyslum, zažívá přírodu jako emocionálně citlivý systém, aniž by ji mystifikoval, nebo jí dával lidské vlastnosti. Zkušenost z expanze = rozkoš a kontrakce = strach je přirozený zážitek, vím, všechny živocichy v nejširším slova smyslu zažívaji a vyjadřuji, včetně zvířat a rostlin, ale také atmosféra, mraky - všechny energetické systémy, dokonce i orgonove akumulátory, kterych uměle vytvořené energetické pole také vyjadřuje "radost" když byli čerstve složeny a reaguji na energetickou situaci v nižší atmosféře, stejně jako na ostatni energeticke pole – člověka, který doneho seda – a spolu s ním se "rozzáří".
Pocity jsou vnímáne Emoce (spíše pasivní kvality), vyjadrujici, reagujici, aktivní kvalita živeho, jsou "vyjadrujici jazyk (rec) živeho", jak Reich nazývá nadpis kapitoly v „analýze charakteru“ (charakteranalyse). Když clovek orgonomicky funkčne mysli, měl by se snažit definovat pojmy "pocity" a "emoce" jako dvě strany žijícího prožívání.
Jak různé biologické systémy reagují na stav energie země, lze sledovat, pokud porovnáme povahu v pouštních oblastech a svěží krajiny severní Kalifornii nebo Irska. V pouštích převládají barvy žlutá, hnědá a šedá. Zelené rostliny jsou obvykle barvy blede, svetle olivove. povrchy jsou tvrdé, ostnate a odmitave. Život rostlin se zdá, že zalezl z povrchu za tvrdé brnění. Jak odlišná je svěží, světle, v hodne rozliseni zelená rostlin ve vlhkém, energetických dalekosahle vitalnich oblastech. V každém výklenku roste měkká zijici zelena. Přirozený výraz radosti a potěšení pirody.
Do našich oblasti, které byly dlouha tisíciletí šťavnatá a živá, pronika poušt od jihu. Umirani lesu je nejprve rozpoznán konvenčními vědci jako příznak odumurani přírody. Mechanisticka věda zná pouze materiální příčiny živých procesů, musí proto přijmout chemické a fyzikální příčiny za zásadní, aby pochopila tuto epochální změnu v naší přírodě.
[neupraveno!]
[Chcete-li spoznat emocionální výraz zhoršenou povahy DOR může, musíme mít na paměti, jak je šťavnaté, svěží a živé přírody. Jsme součástí přírody, a proto, splňuje námitku zcela, bychom přenést naše vlastní emocionální stav přírody. Existuje tolik skvělých literárních popisů přírody, ukazují přes emocionální filtru diváka, protože různé stavy přírody jdou paralelně s lidskou emocionální zážitek. Jen se klišé o jarní noci v Paříži, Římě a Amsterdamu, kde stromy kvetou, pulsující životem na ulici a sedí páry v lásce v pouličních kavárnách. I to je přírody.]
Člověk by neměl, nicméně, usnadnovat hodnocením emocionální situace prirody. Patri k tomu bystry zrak a spoustu znalostí, pokud chcete vazne posoudit, zda ptáci zpívají z radosti ze života, nebo proto, že se vzájemně chtějí upozornit na kočku, zda hlasite drnčení cikád v jižní oblasti, ma předstírat vitalitu, ktera v skutecnosti neexistuje, protože pokud tahle zvukova kulisa utichne, lze "slyšet", jak smutne klidna priroda je.
Pri soumraku zmlknou přírorozene zvuky. Reich popsal, že orgonoticke měření pri večerním soumraku, krátce po západu slunce klesaji často ve svůj protiklad, takže náboj z atmosféry ustupuje do země.
DOR je smutný. Listy se zdaji ze vysi, ptáci mlčí, nebo sou agresivní, vzduch se zdá byt - i za větru – jakoby tuha hmota.
Jak DOR ovlivňuje živé organismy, může být viděno v mnoha životních procesech. Orgon a voda, mají přímou vzájemnou afinitu, a proto je život vázán na vodu. DOR má stejný silnou přitažlivost k vodě, ale bez toho, že jsou a to spojeny živé procesy. DOR spusobuje žízeň, clovek se zdánlivě nedokaze dost napít. Tělo nedokaze tekutinu prijmout, odstranuje ji a rozvíji este vetsi žízeň. DOR váže tu tekutinu. Takze extrémní sucho pouště a okrajových oblastech poušťe není bezpodmínečně výsledek tepla, ale výraz DOR. DOR váže vodu, ktera neni přírode k dispozici pro přirozené metabolismu. takhle voda zmizí z krajiny a také již neni k interakce mezi atmosférou a živými organismy k dispozici.
dodatek:
ucel tohoto prekladu neni vyvraceni "praskovani" anebo manipulace pocasi. atmosfericke fenomeny jako "chemtrails", ktere se vskutecnosti (skoro) nelisi od "contrails" sledoval i popsal (v C.O.R.E.; contact with space atd.) jiz wilhelm reich v padesati letech.
laicke vysvetlivky ala orgonet jen prispivaji k popleteni rozumu vsech, kteri si najednou zacali vsimat oblohu plnou drive spise nevsednich jevu, ktere souvisy se zivotni energii.
co se tyce napriklad takzvane chemky, tak by si mel kazdy postavit otazku o jeji neurcitosti v jevu a jak je mozne. ze ty nanocastecky ze "smart dust" lze obcas videt a jindy zas vubec.
atmosfera je plna DOR, ktereho neustale pribyva. hlavnim zdrojem sou hlavne atomove elektrarny ale i manipulace pocasi a CORE-mani (reichuv nazev pro mimouse). priroda by se chtela DOR zbavyt treba podobou bourky anebo i mensiho tornada jenze systemy haarp a spol ji to nedovoluji a tim padem vznika dalsi oranur/dor.
atmosfericky DOR spusobuje emocinalni DOR primo v zivem organizmu a vice versa.
identifikace atmosferickeho DOR
-
- Příspěvky: 415
- Registrován: 15 říj 2010 06:36
identifikace atmosferickeho DOR
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!
-
- Příspěvky: 415
- Registrován: 15 říj 2010 06:36
Re: identifikace atmosferickeho DOR
priklady dor oblacnosti:
https://www.google.sk/search?q=dor+wolk ... =459&dpr=1
takzvane "sylfy" nejsou nic jineho nez prejevy atmosferickeho dor http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=19&t=17&hilit=sylfy
http://www.trettin-tv.de/orgonstar/32Fr060804.html
typicka dor oblacnost s podilem "melanor" (cerny prach podoby smogu, zmaterializovany DOR)
https://www.google.sk/search?q=dor+wolk ... =459&dpr=1
takzvane "sylfy" nejsou nic jineho nez prejevy atmosferickeho dor http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=19&t=17&hilit=sylfy
http://www.trettin-tv.de/orgonstar/32Fr060804.html
typicka dor oblacnost s podilem "melanor" (cerny prach podoby smogu, zmaterializovany DOR)
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!
Re: identifikace atmosferickeho DOR
Takovych prispevku by to chtelo vic. Na rozdil od lobotomickeho ,,kracime vuci svetle budoucnosti", zvastu typu ,,preporod planety, zlaty vek lidstva" a podobny LSD blaboly....... z orgonomickeho hlediska potvrzeni faktu, ze historie lidstva se blizi k vyusteni. Vyvrcholeni. Uzaveru.